Меню

Продовження мораторію на перевірки у 2018 році

Згідно домовленостей України та МВФ, керівництвом держави прийнято рішення знизити адміністративний тиск на власників бізнесу на території країни. Одним з методів було обрано призупинення перевірок державними контролюючими органами. У 2015-2016 році візитів до підприємців взагалі не було. Новий закон кінця 2016 року продовжив заборону, але затвердив список організацій, які можуть навідувати бізнесменів. Чи буде продовжено мораторій на проведення перевірок до кінця 2018 року ще не відомо. Законопроект вже існує. Далі діло за Верховною Радою України.діло за Верховною Радою України...

Сучасний стан перевірок державними контролюючими органами

Діяльність посадових осіб, котрі наділені владними ми повноваженнями сьогодні регулює Закон України від грудня минулого року «Про тимчасові особливості заходів державного контролю у сфері господарської діяльності». Відповідно до даного нормативно-правового акту, заборона продовжена до кінця 2017 року. Проте, відвідувати з перевірками малий бізнес у будь-який час може фітосанітарна та ветеринарна служби.

Перевірка підприємств можлива якщо:

  1. ​ До контролюючих органів надійшла заява самого бізнесмена з проханням здійснити аудит.
  2. ​ Якщо таке рішення прийняли судові органи у відповідь на звернення потерпілих.
  3. ​ Після аварії чи інших випадків, коли постраждали сторонні люди.

Повідомлення про проведення перевірки повинно бути розміщено на офіційному сайті контролюючої організації. Без попереднього оповіщення власник підприємства має повне право не впустити вповноважених осіб. Заборона на вторгнення сторонніх осіб в хід господарської діяльності принесла свої позитивні результати. Ініціативною групою було здійснено спробу щодо продовження мораторію на перевірки у 2018 році. Остаточне рішення за владою.Перевірка підприємств можлива

Передумови продовження заборони

Звичайно, припинення контролю за господарською діяльністю підприємств держави не забезпечить значний ріст малого бізнесу. Для цього потрібно використати значно більше практичних інструментів. Офіційні статистичні дані підтверджують ефективність мораторію на перевірки. Це полегшило роботу підприємцям та знизило тиск державних органів.

Читайте також:  Как оформить коллективный договор на 2021 год?

Закон про тимчасове регулювання втручання контролюючих органів у господарську діяльність підприємств діє до 31 грудня 2017 року. З початку наступного року владні структури відновлять свої права. На бізнес буде чекати шквал перевірок. Для попередження конфліктних ситуацій та масового закриття щойно відкритих підприємств, народним депутатом Мураєвим було подано на розгляд профільних комітетів ВРУ законопроект про продовження терміну дії закону до 2020 року. Тож, є всі підстави, що мораторій 2018 може бути.

Чому необхідно продовжити дію Закону?

Автори законопроекту про внесення змін до існуючого документу під номером 1728 аргументують свої дії тим, що бізнес потребує допомоги і після 2017 року. Неоднозначна ситуація, до якої потрапила економіка країни, вимагає стимулювання вітчизняних підприємців до активних дій. Продовження заборони додасть власникам сил та ентузіазму до активних дій. Планується, що внаслідок прийняття змін до законодавства, кількість приватних організацій значно збільшиться.

Підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом стало причиною виникнення нових завдань для держави. Адже окремою статтею прописано обов’язкове співробітництво та спільні дії щодо розвитку підприємництва усіх країн. Експерти відзначають, що надмірний нагляд державними контролюючими органами за бізнесом є головною проблемою, яка стримує повноцінний розвиток. Це також лякає європейських власників капіталу та суперечить підписаній угоді.

Такий спосіб стимулювання малого бізнесу не новий у європейській практиці. Країни, які проходили через економічні кризи, використовували заборону на надмірний контроль. Так, наш сусід – Молдова, також відмовлялись від послуг владних структур. Законопроект передбачає дію заборони до 2020 року. Тож мораторій на проведення перевірок бізнесу в 2018 році буде продовжено. При цьому права споживачів товарів та послуг не повинні порушуватися.спосіб стимулювання малого бізнесу

Читайте також:  План роботи бібліотеки на 2022 рік

Характеристика умов, за яких діятиме заборона

Особливих змін умови ведення підприємницької діяльності не зазнають. Законопроект передбачає лише внесення змін до тексту нормативно-правового акту, де описано терміни дії. Так, словосполучення «до 31 грудня 2017 року» замінять на вислів «до 31 грудня 2020 року». Продовження заборони не означає анархію у господарській діяльності. Дотримуватись стандартів виробництва, вимог до санітарної складової бізнесменам доведеться.

Як і в попередніх роках, у 2018 році служби нагляду за санітарним станом мають безпрецедентне право навідуватись час від часу до бізнесменів. У інших випадках для здійснення перевірки контролюючим органам необхідно буде отримати дозвіл регуляторних державних організацій. Крім того, підставою для аудиту є висновок судових інстанцій, факт настання надзвичайної ситуації, в результаті якої постраждали люди.факт настання надзвичайної ситуації

Підсумки

Згідно діючого законодавства, заборона на додатковий контроль бізнесу в Україні діє до 31 грудня поточного року. Це повністю не вирішує проблему стагнації економіки країни, проте сприяє реєстрації нових приватних підприємств. Така норма закону приваблива для закордонного капіталу. Охочі нерезиденти країни, налякані численними перевірками контролюючих органів, поволі виходять на український ринок.

За ініціативою народного депутата ВРУ Мураєва, до профільних комітетів на розгляд було винесено законопроект під номером 6248. Цим нормативно-правовим актом пропонується внести зміни до діючого закону про перевірки. Якщо Рада затвердить проект, буде продовжений мораторій на 2018 рік. Умови, за яких підприємства не перевірятимуться залишаться старими. Зміни торкнуться лише часу дії заборони: з кінця 2017 року їх перенесуть на 2020 рік.що там таке???

One Response
  1. маша 22 декабря, 2017 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.