Меню

Коли буде підвищення пенсії в 2018 році в Україні?

Планування політики соціального розвитку залишається важливим етапом у розвитку економіки країни. Не є секретом той факт, що соціальні виплати, зокрема пенсії, для багатьох українців є основним, а подекуди єдиним джерелом існування. У той момент, коли рівень інфляції є досить високим та нестабільним, а платоспроможність українців знижується з кожним днем, громадянам залишається лише очікувати моменту, коли буде підвищення пенсії в 2018 році в Україні.

Виконання основної частини пенсійної реформи запланована на 2017 рік, а вже з початку 2018 року можна спостерігати перші результати нововведень. Основною причиною прийняття законів про підвищення пенсій є необхідність поліпшення соціальних стандартів населення. Уряд обіцяє, що підвищення розміру виплат на 10% не є кінцевим. На збільшення суми виплат можуть розраховувати громадяни, які отримують пенсії у розмірі від 1300 до 3900 грн.

Пенсії 2018 року перерахують на наступних три роки. При цьому середній розмір соціальної допомоги залежатиме від середнього розміру заробітної плати громадян. На даний момент середня пенсія в Україні складає 1800 грн. У той же час більша частина людей пенсійного віку (близько 12 мільйонів осіб) отримує мінімалку. За даними статистики, «звичайних» пенсіонерів (тих, хто вийшов на пенсію за віком або трудовим стажем) лише 9 мільйонів. Основну кількість пенсіонерів складають інваліди. Останнім підвищення виплат взагалі не передбачається.літні руки і гроші

Позитивні та негативні моменти нової пенсійної реформи

Окрім підвищення, обов’язково відбудеться індексація пенсій у 2018 році. Норми щодо автоматичної індексації пенсій згодом будуть внесені до законодавства. Очікується індексація у розмірі мінімум 50% від зростання середньомісячної заробітної плати за три роки. До розрахунку індексації також включать зростання індексу споживчих цін у розмірі 50%. На даний момент відсоток індексації пенсій становить лише 2%. Змін зазнають і строки підвищення соціальних виплат: друге планове підвищення відбуватиметься у жовтні (наразі воно відбувається в грудні, щороку).

Читайте також:  Почему полипропиленовые мешки выгоднее покупать у производителя?

Основною вимогою для отримання пенсії є досягнення пенсійного віку. З початку 2018 року пропонується ввести три варіанти нарахування виплат:

  1. ​ Призначення пенсії за досягненням 60-річного віку. Головною умовою є наявність робочого стажу не менше 25 років.
  2.  У випадку, коли загальний стаж роботи складає від 15 до 25 років, планка пенсійного віку зростає на 3 роки, тобто пенсійний вік таких громадян становить 63 роки.
  3. ​ Вже з січня 2019, люди, стаж яких становить 15 років, зможуть отримувати допомогу від держави досягнувши 65 років.

Важливо! За вимогами Міжнародного Валютного Фонду, норма загального трудового стажу повинна зростати щорічно. Тобто до 2028 року остання становитиме від 25 до 35 років. Також, якщо загальний стаж громадянина складатиме менше 15 років, на пенсійні виплати розраховувати не варто. Виключенням є «допрацювання» або доплата за страховий стаж, проте не більш ніж за 5 років. За умови відсутності обов’язкового 15-річного стажу та унеможливлення його «купівлі» чи допрацювання, громадяни зможуть розраховувати на соціальну допомогу, яка розраховуватиметься від сукупного доходу сім’ї.

До трудового стажу не враховується період, у який не відбувались відрахування до пенсійного фонду.

Невтішні дані статистики та шляхи їх подолання

За даними статистики, за межею бідності знаходяться більше 8 мільйонів пенсіонерів. На даний момент розмір їх виплат становить не більше 1300 грн, а це менше половини вартості так званого кошику споживача. Тому усі українці з нетерпінням очікують, коли буде підвищення пенсії у 2018 році. Розмір першого підвищення (відбудеться в травні 2018), складатиме від 300 до 1000 гривень. При цьому дискримінація, що пов’язана з періодом виходу на пенсію, буде усунена.

Читайте також:  Підвищення пенсії працюючим пенсіонерам в 2019 році

Для українців, яким до виходу на пенсію залишається не менше 25 років (тобто сучасній молоді), пенсійна реформа передбачає участь у спеціальних накопичувальних програмах. Після виходу на пенсію за віком та трудовим стажем, такі громадяни можуть розраховувати на додаткову суму державної допомоги.бабусі на лавці

Планування державного бюджету та його роль у сплаті пенсій

На підвищення пенсії в Україні в 2018 році планується виділити 30 мільярдів гривень. Окрім того планується ввести ряд змін, серед яких:

  • ​ скасування обмеження по виплаті пенсій для працюючих пенсіонерів. Згідно такого нововведення, працюючі пенсіонери зможуть отримувати пенсію у повному розмірі;
  • ​ скасування «пільгового» віку виходу на пенсію. З прийняттям нового закону, працівники сфер охорони здоров’я, освіти, соціальні працівники та деякі інші не зможуть розраховувати на зниження пенсійного віку. Зміни не стосуватимуться військовослужбовців;
  • ​ розрахунок розміру виплат за новою схемою. Розмір пенсії відтепер буде залежати від розміру середньої заробітної плати. Очікується збільшення пенсійних виплат у три рази.

Важливо! На значне покращення можуть розраховувати військові пенсіонери. Задля покращення рівня життя цієї категорії громадян розробляється окремий законопроект.надбавка до пенсії

«Покращення» для працюючих пенсіонерів

Прийняття законопроекту про пенсійні реформи у липні 2017 року чинить неабиякий вплив на економічну ситуацію в країні, тому можливо сказати, що час, коли підвищать пенсії в 2018 році, настане не пізніше травня. Збільшення розміру пенсій також можливе шляхом скасування обов’язкового податку на соціальні виплати у розмірі 15%. Тобто українці пенсійного віку, які продовжують працювати, звільняються від сплати такого податку.

Цей факт неабияк вплине на покращення загальної ситуації в країні. Також, на основі прийняття такого рішення можна зробити висновок про вирішення проблеми дефіциту у Пенсійному Фонді країни. Це пов’язано з тим що податок на пенсію був введений саме через нестачу коштів у Пенсійному Фонді, а його скасування означає насамперед часткове або повне вирішення ряду запитань щодо поповнення дефіциту бюджету.на прогулянці

Чи вплине збільшення пенсії на соціальну допомогу громадянам

Підвищення та індексація в 2018 році пенсії в Україні не вплине на умови видачі субсидійної допомоги пенсіонерам. Підвищення середнього розміру пенсії ніяк не відобразиться на можливості країни допомагати своїм громадянам у сплаті комунальних послуг та придбанні палива. Введення нових законів, які пов’язані з пенсійною реформою, допоможуть заповнити дефіцит Пенсійного фонду, який сформувався за минулих 10 років.

Читайте також:  Нова пенсійна система в Україні в 2018 році

Чиновники впевнені у необхідності розраховувати розмір виплат за принципом «єдиності та прозорості». Згідно такої формули, пенсія буде однаково та рівномірно розраховуватись для усіх українців, а кожен громадянин зможе відстежити та самостійно підрахувати розмір власної пенсії.

Єдині правила та індекси для всіх прирівняють громадян до більш однакової платоспроможності та рівню життя. Проте, на думку експертів, підрахувати остаточний розмір пенсії неможливо, адже на її формування впливає ряд індексів та факторів, які можуть бути незрозумілими звичайному громадянину.прогулянка з онуками

One Response
  1. Дніпро 20 июня, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.