Меню

Закон України про державний бюджет України на 2018 рік

Незмінним у державі залишається підхід до планування бюджету. Складання основних запитів відбувається, як і раніше, на декілька років вперед. Після опрацювання бюджету на конкретний період відбувається порівняння існуючого з плановим, а також підводяться підсумки ефективності плану. Закон України про державний бюджет України на 2018 рік не є винятком, та був розроблений заздалегідь до настання планового періоду.Закон України про державний бюджет України

Як і раніше, бюджетна програма розроблюється на два роки вперед. Також бюджетна програма має два сценарії, так званий позитивний та негативний. Перший являє собою виконання ряду законопроектів та успішне введення реформ, які мають позитивний вплив на розвиток економіки на зазначений період у цілому. Другий охоплює всі нюанси та негативні впливи (наявність екстрених ситуацій, зменшення попиту на продукцію, зниження платоспроможності громадян, тощо), які можуть несприятливо вплинути на розвиток державної економічної ситуації.

Середні значення цих сценаріїв наступні: ВВП країни складатиме від 2 до 4% (за негативним та позитивним сценарієм відповідно). Задля досягнення поставленої найвищої мети слід реалізовувати інвестиційні проекти по відновленню втрачених та зруйнованих територій, підвищувати капіталовкладення в розробку та модернізацію технологій, розвивати малий та середній бізнес.

На думку експертів, прогнозовані показники економічного та соціального розвитку є невтішними: відсутність необхідного потоку інвестицій, нестабільна економічна ситуація на міжнародному рівні, невирішені питання щодо особливої ситуації в країні та деякі інші показники, безпосередньо впливають на формування розвитку країни. Серед важливих розрахункових показників у бюджеті виділяють курс обміну валют. За середніми показниками він становитиме близько 26.5 грн за 1 долар США. Така ситуація призведе до наростання дефіциту торговельного балансу.

Поповнити державний бюджет можливо лише шляхом надмірного збільшення цін. Загальна прогнозована сума доходу бюджету становитиме на 18% більше, ніж у 2017 році.Незмінним у державі залишається підхід до планування бюджету

Чим «поповниться» нестача в бюджеті країни 2018

Шляхом збільшення ставок податків та реалізації конфіскованого майна також можливо поповнити держбюджет України на 2018 рік. Проект закону наголошує на важливості конфіскування будь-якого майна за вчинені порушення, що пов’язані з впровадженням та виконанням корупційних схем.

Серед податків, якими планується поповнити бюджет країни, виокремлюють наступні:

Надходжень не варто очікувати від платежів за користування надрами землі. Також не поповнять бюджет доходи від детінізації економіки.

Читайте також:  Плата за землю в 2019 році в Україні

Зростання доходів можливе за рахунок індексації та збільшення особливих податків. Під збільшені ставки потраплять виробники алкогольних та тютюнових виробів, а також пального. Не оминуть податки й підприємців, що використовують природні ресурси та транспортують аміак територією країни.

Приведені надходження будуть спрямовані на різноманітні видатки, такі як: економічна діяльність, оборона, сплата комунальних послуг, виплата заробітної плати службовцям та ін.

Основні шляхи оптимізації існуючого бюджету

Щоб збалансувати бюджет України на 2018 рік та скоротити його дефіцит, необхідно провести ряд економічних реформ та реформ у різноманітних сферах діяльності. Опираючись на той факт, що США значно зменшить обсяг допомоги Україні, реформи мають бути доцільними та добре прорахованими.

З прийняттям рішення збоку «штатів» щодо зменшення допомоги державі, бюджет на 2018 рік зазнає значних змін. Скорочення видатків майже на 70% неабияк відіб’ється на стані українського бюджету. У той час, як сполучені штати приймають рішення щодо скорочення видатків до українського бюджету, скорочення військової підтримки не передбачається. На забезпечення боротьби країни з російським агресором планується виділити велику суму, яка наразі не розголошується.

Чи варто очікувати покращень українцям

Прогнозується підвищення прожиткового мінімуму в 2018 році. З урахуванням індексації споживчих цін, останній становитиме:

 • ​ для працездатної особи: 1762 грн;
 • ​ для осіб, що втратили працездатність: 1373 грн;
 • ​ дітям до 6 років: 1492 грн;
 • ​ дітям від 6 років до повноліття: 1860 грн.

У середньому, прожитковий мінімум 2018 складає 1700 грн.

Також громадяни можуть розраховувати на дворазове зростання прожиткового мінімуму: у травні та грудні. На кінець року прожитковий мінімум для працездатної особи складатиме 1894 гривні, для непрацездатної – 1476 гривень, для дітей у віці до 6 років – 1604 гривні, для дітей у віці від 6 до 18 років – 2000 гривень.Чи варто очікувати покращень українцям

Читайте також:  Військовий збір у 2018 році в Україні

Головні напрямки розвитку української економіки

Основні напрямки бюджетної політики на 2018 рік спрямовані на підтримання ділових відносин з європейськими державами та міжнародним товариством атомної енергетики. Також важливим є розвинення систем управління фінансами країни. Протягом усього 2018 року продовже свій розвиток стратегія «Україна 2020». Остання передбачає собою виконання ряду оптимізуючих дій щодо бюджету країни, зокрема:

 •  виключення зі списку витрат недоцільних та малоефективних витрат, які не забезпечують виконання основних функцій;
 • ​ виключення видатків на програми, які не мають нормативного підтвердження.

Задля підвищення якісних показників у бюджетних програмах, головні розпорядники мають чітко встановити структуру та назви таких програм. У своїх проектах розпорядники повинні використовувати міжнародний досвід.

Бюджетна політика 2018, окрім вищеприведених задач, спрямовується, також, на зменшення загального державного боргу. На кінець 2017 року останній становить майже 2.5 трлн грн. До речі, стратегія щодо покращення даної ситуації відсутня ще з 2014 року.бюджет

На які цілі держава планує витратити отримані кошти

Державний бюджет 2018 поповниться за рахунок надходжень від Національного Банку України. Сума перерахування становитиме близько 48 мільярдів гривень. До встановлення саме цієї суми призвели розрахунки аудиторської служби головного банку та спеціальні підрахунки. Національний Банк урахував можливі зміни надходжень, що пов’язані з конфліктом на сході України.

Головним Бюджетом передбачено розподіл коштів між місцевими бюджетами. На окремі види поповнень (субвенції та дотації) можуть розраховувати не тільки окремі регіони, а й об’єднані територіальні громади. На покриття диспропорцій у місцевих бюджетах планується виділити майже 2.5 млн грн.

Важливим питанням є вплив видачі субсидій громадянам на стан бюджету. З підвищенням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, пропонується скоротити об’єм видачі державної допомоги такого виду. За рахунок таких маніпуляцій, державний бюджет країни також зростатиме.

У той же час виплати державної допомоги дітям-сиротам, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам зростуть. Для вищеприведених цілей планується видача коштів у розмірі 1 мільярду гривень, що на 10% більше, ніж торік.Головні напрямки розвитку української економіки

Важливі дані пропонованого бюджету

Затвердження держбюджету на 2018 рік відбудеться лише за умови дотримання усіх вимог щодо його складання. Показники ефективності бюджетних програм включатимуться до запитів у разі ухвалення таких програм. Відбором окремих проектів та їх регулюванням займаються Міжвідомчі комісії з питань реалізації державних проектів.

Читайте також:  Чинний трудовий кодекс України в 2022 році

Важливо! Проект затверджується відразу за обома сценаріями. Деякі показники проекту мають такі значення:

 1. 1.​ Індекс споживчих цін:
 • ​ середній протягом року: 112 та 113% (відповідно за позитивним та негативним сценаріями);
 • ​ виробників промислової продукції: 108 та 111%.
 1. 2.​ Середня заробітна плата:
 • ​ номінальна: 6000 та 5955 грн;
 • ​ з урахуванням індексу інфляції попереднього року: 5.4 та 4% відповідно.
 1. 3.Економічна діяльність серед населення робочого віку:
 • ​ рівень безробіття: 8.7 та 8.8% відповідно до сценаріїв;
 • ​ продуктивність праці (у порівнянні з минулим роком): 2.1 та 1%;
 • ​ кількість працевлаштованих громадян: 16.7 млн осіб (за позитивним) та 16.6 млн осіб (за негативним сценарієм).Важливі дані пропонованого бюджету

Урядові цілі 2018

Державний бюджет на 2018 рік, окрім вирішення основного ряду питань, повинен вирішити й додаткові, а саме:

 • ​ покращення стану деяких автомобільних доріг міжнародного значення на суму 300 мільйонів гривень;
 • ​ збільшення та покращення національного інституту раку на суму 200 мільйонів гривень;
 •  реалізація деяких інвестиційних проектів в академії медицини та медичних наук на суму 30 мільйонів;
 • ​ будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу на суму 400 мільйонів гривень;
 • ​ реставрацію Маріїнського палацу на суму 10 мільйонів гривень;
 • ​ модернізацію технічних споруд дніпровських ГЕС.

Фінансування держ бюджету передбачене за рахунок деяких запозичень. Не враховуються до фінансування випуск державних облігацій для діяльності банків та окремих фондів. Основними джерелами надходження коштів стануть запозичені та кредитні кошти від реалізації приватизаційних та інвестиційних проектів. Також, до джерел можна віднести залишки коштів спеціальних фондів.Фінансування держ бюджету

На наступні 2 роки прогнозується збільшення боргового фінансування на суму 120 млрд грн. Навіть така тенденція не здатна забезпечити зменшення зовнішнього боргу в середньостроковій перспективі.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.