Меню

Посадові оклади державних службовців на 2019 рік

Як стає зрозуміло із діючого бюджету на урядових постанов,  у порівнянні із минулим роком, посадові оклади на 2019 рік в Україні зросли на 9%. Але чи покращить це життя українців, адже ціни фактично на усі групи товарів, а також комунальні послуги, також зросли?

Посадові оклади державних службовців на 2019 рік

 Що таке тарифна сітка та в чому її перевага?

З часу проголошення незалежності України питання справедливого нарахування заробітних плат працівникам-бюджетникам повставало не раз. Отриманий досвід дав розуміння того, що найбільш вдалої для нашої країни залишається так звана тарифна система, котра і діє зараз.

Тарифна сітка – це таблиця тарифних розрядів та тарифних коефіцієнтів, котра дає змогу розрахувати зарплату для будь-якого працівника. Уся справа у стому, що уряд встановлює для кожної зайнятої посади свій розряд. Його присвоюють відповідно до складності виконуваної роботи та необхідного рівня знань чи досвіду, професійних навиків.

Таблиця посадових окладів в поточному році містить аж 25 розрядів. Перший вважається найнижчим, присвоюється здебільшого тим працівникам, котрі не мають досвіду, освіти та особливих навиків, а також виконують неважку чи неспеціалізовану роботу. Відповідно, останній – 25-й – вважається найвищим, та присвоюється керівникам окремих управлінь та структур.

Щоб розрахувати свій оклад, бюджетнику потрібно помножити суму найменшого окладу на коефіцієнт, який тарифна сітка посадових окладів передбачає для працівників із вашим розрядом.

Таку схему нарахування заробітних плат більшість українців вважає справедливою. Таким чином унеможливлюються будь-які корупційні схеми, коти роз приділяються однаково для усіх бюджетників незалежно від області чи населеного пункту, в якому вони здійснюють свої обов’язки.

Що таке тарифна сітка та в чому її перевага

Тарифні розряди та їхні коефіцієнти

Як було сказано раніше, таблиця посадових окладів передбачає існування 25 розрядів. Проте це зовсім не означає, що в кожній установі чи організації є працівники із усіма розрядами. Варто вказати точні суми, на які можуть претендувати працівники із тим чи іншим розрядом.

1-й – присвоюється, здебільшого, «новачкам», а також особам, робота котрих не є складною та не потребує особливих знань та навиків. Коефіцієнт для розряду становить 1. Це свого роду соціальний стандарт, що визначається на рік для працездатного населення, та є відображенням економічного розвитку країни. З 2019-го року найменший оклад зупиняється на сумі 1921 грн.

2-й – Не є суттєво більшим, адже його коефіцієнт становить 1,09. Відтак, максимум, на що зможе розраховувати працівник із таким розрядом, становить 2094 грн.

3-й – Мінімальний оклад потрібно збільшувати на 1,18. Відтак, розраховувати можна на суму 2267 грн.

4-й – 2440 грн. – те, що уряд пропонує для працівників з 4-м розрядом. Їхнім множником є цифра 1,27.

5-й – Щоб дізнатись оклад для цього рівня, бухгалтерам доведеться збільшувати мінімально нараховану суму для бюджетника на 1,36. Відтак, не важко дізнатись, що оклад посадовий становить 2613 грн.

6-й – Мінімально 2785 грн. зможе отримувати працівник цього рівня. Збільшувати «мінімум» потрібно на 1,45.

7-й – Щонайменше 2958 грн. щомісяця зможе отримувати працівник із сьомим розрядом. Коефіцієнтом в цьому разі буде цифра 1,54.

8-й – Мінімальна заробітна плата для працівників із рівнем 8 становить 3150 грн. Збільшувати оклад першого розряду потрібно на 1,64.

9-й – Визначаючи оклад бухгалтерія установи повинна перемножити 1921  та 1,73. В результаті отримуємо оклад у розмірі 3323 грн.

10-й – Щоб визначити заробітну плату для працівників із таким розрядом, бухгалтеру доведеться мінімальну суму в таблиці помножити на цифру 1,82. Відтак, найменша зарплата цього працівника становить 3496 грн.

11-й – Підвищення посадових окладів бюджетникам у 2019 році дає змогу спеціалістам із 11-м розрядом кожного місяця отримувати по 3784 грн. В ролі коефіцієнта в цьому раці використовується 1,97.

12-й – Щонайменше 4073 зможе отримувати працівник, якому присвоєно 12-й професійний розряд. Збільшити мінімальну суму таблиці потрібно у 2,12.

13-й – Виконуючи свої обов’язки, бюджетник зможе отримувати від 4361 грн. за місяць. Множником, що використовується для обрахування, буде цифра 2,27.

14-й – Працівник може розраховувати на заробітну плату у розмірі від 4649 грн., адже множником вважається цифра 2,42.

15-й – Для обчислення заробітної плати бухгалтери установи повинні множити мінімальний оклад на 2,58. Сума до нарахування – від 4956 грн.

16-й – Дізнатись про оклад бюджетника із 16-м розрядом вдасться, якщо табличний «мінімум» збільшити в 2,79. В результаті отримуємо 5360 грн.

17-й – В цьому випадку повинен застосовуватися тарифний коефіцієнт 3. Сума, яку зможуть отримувати кожного місяця від 5763 грн.

18-й – Для цих спеціалістів український уряд передбачає оклад у розмірі від 6166 грн. Коефіцієнтом, що повинен використовуватись для обчислення місячних нарахувань, є 3,21.

19-й – Від 6570 грн. щомісяця зможуть отримувати працівники бюджетної сфери, яким присвоєно 19-й розряд. Основним множником в цьому разі є цифра 3,42.

20-й – На отримання такого розряду можуть розраховувати не усі працівники, а лише ті, які є спеціалістами чи головними спеціалістами, мають досвід та виконують спеціалізовану роботу. Для них бухгалтерія установи буде збільшувати мінімальний оклад ще в 3,64. Таким чином, мінімум для них буде сума 6992 грн. на місяць.

21-й – На заробітну плату від 7396 грн. за місяць зможуть розраховувати ці спеціалісти. Множником для них буде цифра 3,85.

22-й – Найменша сума, яку зможуть витрачати на свої потреби працівники 22-го рівня, це – 7799 грн. Коефіцієнт для них уряд визначив цифрою 4,06.

23-й – Сума до оплати після збільшення мінімуму на 4,27 становить 8203 грн.

Читайте також:  Підвищення зарплати прокурорів у 2021 році в Україні

24-й – Такий розряд можуть мати керівники відділів та високопрофесійні спеціалісти. Для обрахування їхнього окладу потрібно множити найменшу в таблиці суму на цифру 4,36. Нараховувати будуть від 8376 грн.

25-й – Це найбільший розряд в таблиці. Саме тому, для бюджетників із ним, держава пропонує найбільшу суму – від 8664 грн. Коефіцієнтом протягом 2019-го року буде 4,51.

Скільки будуть отримувати держслужбовці?

Посадові оклади державних службовців на 2019 рік напряму залежать від того, в якому органі чи структурі вони працюють. Як вказує законодавство, держоргани поділяються на 3 рівні:

  • такі, юрисдикція яких поширюється на всю Україну;
  • такі, що працюють в одній або кількох областях;
  • ті, що вирішують питання регіонального рівня тобто приймають рішення що стосуються одного чи кількох районів.

Звісно представники першої групи отримують найбільші оклади а останньої – найменше.

Варто зазначити, що для усіх держслужбовців передбачається 9 груп оплати праці. Таким чином, мінімальний оклад, на котрий вони можуть розраховувати становить 5810 грн., а максимальний – 24 000 грн.

Специфіка нарахування

Варто вказати, що посадові оклади за ЄТС в Україні – це не та сума, яку будуть отримувати працівники. Іншим, не менш важливим, соціальним стандартом для працевлаштованого населення є мінімальна заробітна плата. Тобто, жоден із працівників не може отримувати в місяць менше, аніж 4173 грн. Тобто, якщо робітнику присвоєно перший тарифний розряд, в його місячний оклад становить в 2019-му році всього лише 1921 грн., тоді йому будуть також дораховуватись 2252 грн.

Окрім цього, різні бюджетні структури можуть мати відмінні варіанти нарахування загальної заробітної плати. Так, підвищення посадових окладів педагогам у 2019 році – не єдина добра новина для вчителів. Додатково вони отримуватимуть надбавки за: вислугу років, перевірку зошитів та контрольних робіт, класне керівництво, використання у своїй роботі інноваційних методів навчання, іноземних мов, заміни інших вчителів, додаткові факультативні заняття тощо.

Читайте також:  Повышение зарплаты госслужащих в 2021 году в Украине

Медичні працівники (окрім лікарів) зможуть отримувати надбавки за роботу із дезінфікуючими засобами, роботу в інфекційних відділеннях чи лікарнях.

Як і усі працевлаштовані громадяни, працівники бюджетної сфери зможуть отримувати також одноразові, квартальні чи річні премії, надбавки за наднормову роботу, виконання своїх обов’язків у вихідні чи святкові дні, компенсацію витрат під час відрядження.

Нараховані заробітні плати усіх бюджетників підлягають оподаткуванню. Протягом 2019-го року самим працівникам доведеться віддавати зі своєї зарплати:

  • 18% від нарахованої суми на сплату ПДФО;
  • 1,5% від загальної суми на оплату «військового збору».

Наступне підвищення окладів працівників бюджетної сфери планується урядом з першого числа 2020-го року.

Специфіка нарахування
Це буде цікаво:

Attachments

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *