Меню

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році в Україні

По завершенню навчального процесу старшокласники планують вступ до ВНЗ. Зробити це неможливо без складання іспитів. Сучасна екзаменація оцінює знання випускників, дозволяє безпроблематично стати студентами. Втілити мрію в реальності допоможуть особливості здачі ЗНО в 2019 році та законодавчі нововведення нового періоду.

ЗНО в Україні в 2021 році

Зовнішнє оцінювання у 2021р. – хто його складатиме?

Успішне оцінювання знань дозволяє стати студентом престижного ВНЗ і отримати відповідну спеціальність. Саме з цих причин починаючи з вересня поточного року випускники бажають отримати відповіді на питання, як буде проходити тестування, його особливості і скільки предметів є обов’язковими. Головною метою школяра є набір відповідної кількості балів, завдяки яким можна навчатися на бюджеті.

Починаючи з цього року оцінювання знань проводиться не тільки для школярів, а й учнів середньотехнічних закладів. Для осіб, які навчаються в школі, ЗНО проводиться при отриманні середньої освіти, інша категорія учнів проходить тестування після другого курсу навчання. Минулого року вони були звільнені від тестування, в цьому – ситуація змінилася.

Наступного року оцінити знання зможуть колишні школярі, які з яких-небудь причин пропустили екзаменацію. Випускники 2020, які невдало пройдуть тестування зможуть розраховувати на зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році в Україні, завдяки якому можна на рік пізніше вступити до навчальних закладів.

Отриманий сертифікат діє протягом року, тому, на пролонгацію його дії розраховувати не варто.

Етапи проведення ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання 2021, нововведення та обов’язкові предмети, а також знання будуть перевірятися за допомогою тестування. Перед ЗНО обов’язкова реєстрація, зробити яку можна в певний період за допомогою використання онлайн-ресурсів.

Навички роботи з комп’ютером допоможуть увійти в особистий кабінет, зареєструватися і виділити перелік предметів, за якими випускник бажає пройти тестування. Надалі вся необхідна інформація та результати ЗНО надходитиме до особистого кабінету.

Особі, яка екзаменується, з безлічі пропонованих відповідей необхідно вибрати правильну. Деякі завдання припускають складання графіків, підбору логічних пар. У таких ситуаціях вітається розгорнуте рішення завдань.

Читайте також:  Що потрібно знати абітурієнту при вступі в закордонний ВНЗ?

Важливо! Структура підбору тестів підібрана таким чином, щоб кожен випускник протягом навчального процесу зміг ознайомитися з ними і грунтовно підготуватися. Тестові завдання складені виходячи з освітньої програми українських шкіл. Пропонуємо ознайомитися з особливостями тестування з деяких предметів.

Українська мова

Предмет представлений 58 завданнями, на виконання яких відводиться 3 години. Відповідаючи на питання треба володіти знаннями орфографії, пунктуації, правильно будувати речення. Для позитивної здачі тестів потрібна грунтовна підготовка, можливо, з підкріпленням репетиторів.

Історія України

Складне і об’ємне тестування, в якому є 60 завдань. Перевірка знань учнів починається з давніх часів і закінчується справжнім часом. Час здачі тесту становить 150 хвилин.

Особливості проведення ЗНО

Українська література

Вимагає від екзаменованих осіб знань української писемності, літератури кількох часових періодів. Програми ЗНО на 2021 рік з української літератури передбачають написання твору рідною мовою.

Математика

Дисципліна підготувала для випускників 33 завдання, які охоплюють такі предмети, як алгебра, геометрія, тригонометрія, статистика та інші. Правильне рішення передбачає вибір потрібної відповіді або надання розгорнутого пояснення завдання. Максимально виділений час для вирішення тесту становить 3 години.

Хімія

Тести охоплюють органічну і неорганічну хімію, вимагають знання реакцій, властивостей металів або їх сполук. Припускають вибір правильної відповіді або вирішення завдань. Практика попередніх років показує, що завдання можуть носити логічний характер.

Фізика

ЗНО з фізики передбачають вирішення 34 завдань за 3 години, кожне з яких охоплює певну тематику. Розраховувати на вгадування правильної відповіді не варто. Завдання носять хитромудрий характер, вимагають від випускника або особи, яка екзаменується певних знань.

Біологія

Цікава і пізнавальна дисципліна, в якій представлено 50 завдань. Виконати їх необхідно за 2 години. Предмет перевіряє отримані протягом декількох навчальних років знань, вимагає ґрунтовну підготовку в частині організації рівня життя рослин, грибів, клітинних і молекулярних організмів.

Географія

Тест складається з 58 завдань, які потрібно вирішити або правильно відповісти за 2,5 години. Численні відгуки випускників показують, що вони починаються з простих питань і закінчуються складними рівнями. Дати правильні відповіді на питання здатна особа, зацікавлена в позитивних результатах тестування і яка грунтовно готується до іспиту протягом навчального року.

Іноземна мова

Тестування проводиться з кількох іноземних мов. Вітається вільне володіння навичками читання, вміле застосування мови і письма. Завдання припускають вибір вірних варіантів, надання розгорнутої відповіді на поставлені питання.

Читайте також:  Какой будет стипендия в 2020 году в Украине?

Особливості здачі предметів залежать від складності тестування і побудови завдань. Як буде проходити іспит, стане відомо трохи пізніше. Сьогодні ж випускникам шкіл потрібно готуватися до тестів 2020.

Максимальна і мінімальна кількість балів

Здача тестів оцінюється бальною шкалою, де кожен з предметів має мінімальний і максимальний поріг. Якщо випускником подолані мінімальні межі, тестування можна вважати успішним. Якщо цього зробити не вдалося, випускник не зможе додати сертифікат до обов’язкового пакету документів, необхідного при вступі до вищих навчальних закладів.

Рейтингові бали представлені діапазоном від 100 до 200. Учень, який набрав максимальну кількість балів або показник, наближений до них, може розраховувати на вступ до престижних навчальних закладів на бюджетну форму навчання.

Випускники 2020 – що очікувати від ЗНО?

Поки деякі учні хвилюються про зовнішнє оцінювання в 2021р., справжні випускники схвильовані тестуванням цього року. Згідно з вимогами нормативних актів Міністерства освіти, іспит передбачає тестування з 4 предметів (максимум). Обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2021 році є: рідна мова і література, математика або Історія України, третій предмет залежить від вибору учня або від спеціальності, на яку він планує навчатися у ВНЗ.

Результати тестування з 3 обов’язкових предметів зараховуватимуться як оцінки державної підсумкової атестації.

Дати проведення ЗНО у 2020 році наступні:

 • 21.05. – складання іспиту з математики;
  • 26.05. -підтвердження отриманих знань з рідної мови та літератури;
  • 28.05. – проходження тестування з фізики;
 • 01.06. – складання тестів з іноземних мов (іспанської, німецької та французької);
 • 02.06. – перевірка і підтвердження знань з англійської мови;
 • 04.06. – тестування з історії України;
 • 09.06. – екзаменація з біології;
 • 11.06. – тестування з географії;
 • 15.06. – проходження тестів з хімії.

Реєстрація на ЗНО 2020 проводиться в період з 03.02.2020 по 24.03.2020. З інформаційних джерел стало відомо, що цього року вступити до навчальних закладів можна буде за результатами оцінювання попередніх періодів, а саме, з 2017 року по 2020 рік включно.

Винятком є іноземна мова. Щоб вступити до закладу на відповідну спеціальність приймається пакет документів з сертифікатами 2018-2020 року.

Хто має право на ЗНО в Україні

Цікаво! Для вступу на бюджетну основу на факультети, пов’язані з вивченням іноземної мови, мінімальний прохідний бал становить 125, на лікарську справу та інші спеціальності – 150, на фармакологію – 150. Зазначена умова не поширюється на абітурієнтів, у яких прохідний бал більше зазначеного показника.

ЗНО 2021-нововведення в законодавстві

У наступному році тестування стане складніше в порівнянні з сьогоднішнім періодом. По-перше, кількість обов’язкових предметів стане великим, по-друге, передбачається введення декількох рівнів складнощів тестування.

Читайте також:  Типові навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік

Дворівневе ЗНО з математики та української мови вимагатиме від випускників поглиблених знань. Тести будуть носити базовий і профільний характер. У першому варіанті будуть відсутні завдання з літератури, профільний стане під силу випускникам з поглибленим вивченням української мови в школі.

Причини законодавчих нововведень криються в розвитку у кожного учня логічних навичок і абстрактного мислення, які є життєво необхідними для отримання майбутньої спеціальності. Розширення переліку обов’язкових предметів дозволить розкрити власні можливості і стати конкурентним у світі сучасності.

З приблизними прикладами тестів учні можуть ознайомитися вже сьогодні. Знаючи особливості ЗНО 2020 можна продуктивно підготуватися до складання іспиту і розраховувати на вступ до ВНЗ.

Нова методика освіти спрямована на вдосконалення знань учнів, тому ЗНО з кожним роком стає складнішим, а підхід до екзаменаційного процесу серйознішим. Студентам, які розраховують на списування або підглядання чекає розчарування у вигляді повторного тестування на наступний рік. Тому, поки не пізно варто скористатися допомогою викладачів або репетиторів, щоб поглиблено ознайомитися і вивчити тести.

Резюме

Інформація, отримана у 2020 році, показує, що ЗНО 2021 року зазнає кардинальних змін: обов’язкових предметів побільшає, а тестування математики та української мови буде дворівневим.

Цього року вимоги до ЗНО залишаються колишніми, тому варто набратися терпіння і зусиль, щоб благополучно скласти тести і стати студентами престижних українських вищих навчальних закладів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.