Меню

Програми ЗНО на 2019 рік

Вдосконалення вже впровадженої системи зовнішнього незалежного тестування супроводжується купою складнощів для випускників. Але все це робиться для того, щоб вдосконалити системи, зробити оцінювання знань більш об’єктивним та прозорим. Чергове оцінювання матиме свою специфіку. Тож варто знати про усі особливості здачі ЗНО в 2019 році, щоб бути готовим до нововведень, гарно скласти іспити та вступити до бажаного вищого навчального закладу.

Важливість зовнішнього незалежного оцінювання

Для кожного випускника старшої школи ЗНО є не просто необхідністю для отримання атестати ту та успішного закінчення школи. Цей сертифікат є справжнім ключем, якій відкриває двері й майбутнє. Сертифікат, де вказуються результати ЗНО є основою до вступу на конкурсній основі до будь-якого вищого навчального закладу країни. Отриманий та тестуванні бал відповідає рівеню знань, які абітурієнт здобував протягом усього свого навчання у школі. А тому чи вищий бал, тим більший шанс поступити на бюджетну форму навчання. Одинадцятий клас вважається найважчим, бо сам тоді розпочинається підготовка до складання іспитів. Дітям доводиться витрачати купу часу на репетиторів та самостійні заняття, а про відпочинок іноді доводиться взагалі забувати. Більш того, тестування має сильний психологічний тиск на учнів, бо на їх плечі лягає велика відповідальність. Треба бути заздалегідь готовим до цього випробування.Вдосконалення вже впровадженої системи

Коли саме проводитиметься ЗНО?

Для початку треба сказати, що дати проведення ЗНО все ще залишаються невідомими. Можна помітити, що щороку дати проведення іспитів змінюються. Це залежить від змін, які вносяться до механізму проведення атестації. Що стосується 2018 року, то в ньому тестування розпочиналося під час навчального року, щоб не забирати у дітлахів половину літнього відпочинку. У 2019 році очікується чимало нововведень, а тому може статися так, що незалежне оцінювання взагалі буде проводитися навесні, до початку літніх канікул.

Які будуть нововведення?

Навіть невеличкі зміни у процедурі проведення тестування можуть призвести до неприємних випадковостей. А тому кожному абітурієнту треба цікавитися новинами про зовнішнє оцінювання в 2019 р. Це дозволить вчасно дізнаватися про зміни в іспитах. Звісно, усі точні зміни будуть відомі ближче до проведення самого тестування. Але ЗМІ вже розповсюджують інформацію про наступні інновації:

  1. Поки експерти Міністерства освіти України активно обговорюють питання зменшення строків вступу до вищих навчальних закладів. Раніше було так, що сертифікат ЗНО разом з набраними балами був дійсних цілих три роки. Але нещодавно термін його дії був зменшений до одного року. Доцільність таких змін й досі обговорюється, бо кожен може втрапити в ситуацію, через яку йому доведеться пропустити один рік навчання. Причиною може стати навіть звичайна хвороба, але складати іспити знову ніхто не хоче. Однак поки представники Міносвіти не планують щось змінювати.
  2. Адаптація іспитів для дітей з обмеженими можливостями. Довгий час для дітей з інвалідністю процедура проходження зовнішнього належного оцінювання супроводжувалася купою проблем. Але представники Міносвіти повідомляють, що тепер заклади, де будуть проводитися тестування обладнуються спеціальними сходами та підйомниками, а самі тести будуть виконуватися шрифтом Брайля. Тестування триватиме на 30-60 хвилин довше, в залежності від дисципліни. Буде підвищуватися загальна комфортність аудиторій. Ці та інші інновації повинні сприяти гарному складанню тестів усіма учнями.
  3. Програми ЗНО на 2019 рік не припиняють вдосконалюватися. Буде вводитися дворівневий тест з іноземної мови. Протягом останніх років випускники вже складали дворівневий тест з математики, української мови та літератури. Такі тести мали особливий рівень, для проходження якого необхідні були поглибленні знання. Дворівневий тест є вимогою для вступу на деякі спеціальності у вищих навчальних закладах. Те саме чекає й на іноземну мову. Біль того, можна знайти інформацію про те, що Міносвіти хоче зробити англійську мову обов’язковим іспитом. Поки достеменно невідомо, коли це відбудеться, але складання екзамену з англійської мови вже стало обов’язковим для вступу на магістратуру у деяких ВНЗ.Коли саме проводитиметься ЗНО

Ще декілька нововведень

  • Більше не можна буде складати іспит з російської мови. Підґрунтям для такого рішення став збройний конфлікт на сході країни та агресія з боку Росії. Через це було скасовано іспит з російської мови на невизначений термін. Замість цієї дисципліни університети потребуватимуть складання інших тестувань, наприклад, з історії чи географії.
  • Регулюватиметься необхідний прохідний бал. Декілька років тому було порогів бал. Основою для цього стало те, що певна кількість учнів просто приходила на іспит та отримувала свої 100 балів, а потім ці люди без елементарних знань вступали до вищих навчальних закладів. Такого більше не буде, а тому протягом останніх років випускникам доводиться набирати певну кількість балів для успішного складання тесту. Це змушує абітурієнтів більш відповідально ставитися до вивчення дисциплін та проходження ЗНО. Нині, наприклад, на математиці для отримання 100 балів треба набрати 11 тестових балів з 62, а для мови та літератури треба набрати 24 тестових балів з 104. Відповідний поріг встановлено для кожної дисципліни.
Читайте також:  Каким будет ГНА в 2021 году?

Пробне тестування

У 2019 році також буде проводитися пробне ЗНО, адже щороку воно дає гарні результати та дозволяє випускникам спробувати себе. Реєстрація проходитиме до кінця січня або лютого. При цьому дозволено пробувати себе лише у двох дисциплінах. За кожне пробне ЗНО треба платити, а сума щороку стає більшою Останнього разу треба було платити близько 140 гривень за тест. У 2019 році ця сума буде більшою, але ціна корегуватиметься в залежності від регіону. Як показує практика, зростання вартості відбувається лише на 10-20 гривень.

Учень не обов’язково повинен знаходитися в аудиторії до закінчення пробного ЗНО. Він може піти в будь-який час, при цьому забравши з собою бланк з завданнями. Це гарна нагода спробувати на собі алгоритм проходження тестування, звикнути до атмосфери на іспиті, а також виявити прогалини у власних знаннях.Ще декілька нововведень

Детальніше про дисципліни

Поки немає точної інформації про обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2019 році. Цей перелік може в будь-який момент поповнитися англійською мовою або іншими предметами. Але нині обов’язковим до здачі є тест з української мови та літератури. Що стосується завдань, які будуть у білетах, то ніяких змін не очікуються. Дійсно, щороку завдання лише вдосконалюються, а якісь серйозні структурні перетворення відбуваються досить рідко. Сама структура залежатиме від дисципліни. Так, наприклад, при складання екзамену з української мови та літератури на учнів чекатиме 58 завдань, з якими треба буде впоратися за 180 хвилин. Завдання розділяються на три рівні:

  1. Тести, які перевіряють знання з української мови.
  2. Тести з української літератури.
  3. Написання твору на задану тему.

На основі отриманих балів можна буде подавати документи для вступу у ВНЗ. Також абітурієнтам треба правильно визначити пріоритети. Бали визначатимуть місце учня у рейтингу, за яким буде визначено те, на державному замолені буде навчатися людина чи ні. Зручно те, що протягом останніх років подавати документи до ВНЗ власноруч не потрібно. Все робиться в електронному вигляді через особистий кабінет учня. Тільки після того, як особа буде зарахована до навчального закладу, вона повинна буде привезти оригінали документів.

Зовнішнє незалежне оцінювання для тих, хто вступатиме на магістратуру

Новиною для багатьох є те, що тепер для вступу на магістратуру доведеться проходити ЗНО з деяких предметів. Насправді Міністерство освіти вже випробувало цю систему у 2017 та 2018 роках. Спочатку для вступу на магістратуру за напрямком «Міжнародне право» треба було здавати ЗНО з правознавства. А у 2018 році деякі ВНЗ почали потребувати від бакалаврів здачі екзамену з англійської мови для продовження навчання. Звісно, для багатьох це стало шоком та справжньою проблемою, яке Міносвіти не планує відмовлятися від таких нововведень. Планується, що через кілька років для кожного спрямування у навчанні зовнішнє незалежне оцінювання у 2019 році в Україні буде обов’язковим до складання бакалаврами, а зарахування для подальшого навчання буде проводитися на конкурсній основі. А тому до вивчення дисциплін треба буде ставитися більш відповідально.

ЗНО для тих, хто закінчив коледж та технікум

Раніше було так, що випускники цих навчальних закладів могли подавати документи на вступ по ВНЗ без проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Але нещодавні нововведення призвели до того, що тепер випускникам коледжів та технікумів доведеться складати іспит з української мови. Поки немає ніякої інформації про те, чи будуть додані ще якість дисципліни, можливо обов’язковою до здачі буде ще й математика. Планується, що вже у 2020 році особи, які закінчили ці навчальні заклади, повинні будуть в обов’язковому порядку складати іспити вже з трьох дисциплін. Очікується, що буде додана історія України, але остаточний перелік предметів може корегуватися. Звичайно, це неприємна зміна для тих, хто спеціально пішов зі школи для того, щоб в майбутньому не йти на ЗНО.

Читайте також:  Якою буде стипендія в 2020 році в Україні?

Наразі це всі важливі новини про зовнішнє незалежне оцінювання 2019, нововведення та обов’язкові предмети. Звісно, ще можуть бути випущені додаткові постанови, а тому не варто припиняти слідкувати за новинами.НО для тих, хто закінчив коледж та технікум

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.