Меню

Коли день вчителя в Україні в 2022 році?

В житті багато вчителів. Кожного, хто дав певні знання, чомусь навчив, вказав на помилки, показав вірних шлях у різноманітних життєвих ситуаціях  – можна назвати вчителем. Звичайно, велике значення у житті будь-якої людини відіграють шкільні вчителі. Саме у школі починається своєрідний шлях у доросле життя, з’являються перші навички вирішувати певні проблеми. Це свято – одне з найбільш шанованих у різних державах світу. То ж як і коли відзначають День Вчителя в Україні в 2022 році?

 Вже впродовж багатьох років в Україні дане свято відзначається у першу неділю жовтня. Як видно, саме число може бути різним. Так, у нинішньому році День Вчителя припадає на 4 жовтня. Проведення цього свята поєднує в собі багато традицій.В житті багато вчителів

Історія виникнення

 Вперше офіційне привітання вчителів, з квітами і словами подяки за важку і таку важливу працю відбулося у 1947 році в Бразилії в місті Сан-Пауло. З цього часу звичай вітати педагогів поширився по різних країнах. Офіційно, на державному рівні, відзначення цього свята почалося дещо пізніше – у 1963 році.

У 1994 році ЮНЕСКО офіційно оголосила п’яте жовтня всесвітнім Днем Вчителя, але, як видно, у різних країнах дата святкування відрізняється. Така визнання професії було пов’язане із недостатньою увагою з боку громади, невизнанням важливості і складності роботи педагогів, недостатньою оплатою їх праці.

Є країни, у яких історія виникнення Дня Вчителя переплетена з особливостями розвитку самої держави. Це стосується, наприклад, Аргентини та Китаю. Для Аргентини – це офіційний державний вихідний; це свято пов’язують з життям і діяльністю одного із президентів, що зробив неоціненний внесок у культурний та освітній розвиток. А в Китаї в середині 20 століття було гоніння на вчителів як ворогів народу і багатьох із них було знищено. День Вчителя – в цій країні – це символ шани до педагогів і пам’ять про страшні часи переслідувань.

Особливості проведення

 Насправді День Вчителя – це свято не лише для викладачів, але й для учнів. В усіх навчальних закладах проводяться заходи, присвячені цьому святу. Молодші школярі і старшокласники вітають своїх педагогів щирими словами поваги й подяки за терпіння, мудрість, розуміння, дарують квіти, символічні подарунки. Проводяться різноманітні заходи, концерти, педагогічні зібрання, конференції, вручання премій і грошових винагород від керівництва, представників влади за досягнення в роботі.  Сценарій на День Вчителя в Україні 2022 (як і в інші роки) часто придумують самі учні. Це можуть бути як жартівливі сценарії, з гумором і цікавими сценками про педагогів і їх учнів, так і більш серйозні, танцювальні номери. Школярі висловлюють у таких сценаріях свої почуття, слова, сповнені любов’ю, вибаченням, вдячністю, читають поезії (не тільки відомих поетів, але й власні).  Нерідко саме у День Вчителя учні мають змогу відчути себе у ролі вчителів, провести уроки у молодших класах. Часто улюблених вчителів приходять провідати випускники. День Вчителя – це світле свято

 День Вчителя – це світле свято, на яке очікують як учні, так і вчителі. Це можливість щиро висловити свої почуття і сказати приємні слова, вшанувати педагогів за їх відданість і витримку в нелегкій щоденній роботі. Це свято можна назвати одним із найбільш шанованих у даній фаховій галузі. Тому не дивно, що у багатьох дітей та їх батьків виникає запитання: «Якого числа День Вчителя в Україні в 2022 році?» Слід пам’ятати, що це свято відзначається у першу неділю жовтня, хоча, звичайно мати пошану до своїх педагогів і до їх величезного вкладу у становлення, розвиток особистості варто завжди і берегти цю науку впродовж всього життя.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.