Меню

КЗПП України 2018 чинний з коментарями

Кодекс законів про працю на території України вперше був прийнятий майже сто років тому. За розробку відповідала Росія, і у червні 1922 року Україна отримала цей проект. З того часу почалась безперервна робота щодо вдосконалення Кодексу. І чинний КЗпП України 2018 року зазнає також чергових змін.Кодекс законів про працю на території України

Суть Кодексу

КЗпП України це збірник законів про працю, який був створений з метою регулювання трудових відносин найманих працівників. Також Кодекс встановлює правові основи та гарантії для здійснення з боку громадян свого законного права розпоряджатися своїми власними здібностями та здійснювати трудову діяльність на території України.

Кодекс законів про працю є одним із Кодексів Української Радянської Соціалістичної Республіки, який діє на території держави Україна в наш час. У Кодексі відображається основні принципи таких категорій як оплата праці, робочий час, час відпочинку, трудовий та колективний договори, питання про працю жінок та молоді, та інше.

Історія Кодексу

Наприкінці 1971 року Верховна Рада України затвердила Кодекс. А вступив у дії він вже на початку літа наступного року. Нараховує документ 265 статей, які об’єднані у вісімнадцять глав. З часом була додана глав ІІІ-А, яка маж назву «Забезпечення зайнятості вивільнюваних працівників». Також Кодекс поповнився главою ХVІ-А під найменуванням «Трудовий колектив».

Крім того, було змінено назви деяких глав Кодексу. Так, п’ятнадцята глава про трудові спори стала називатися «Індивідуальні трудові спори».  Змін зазнали і всі статті Кодексу, а до деяких із них доповнення та міни були внесені декілька разів.

Недоліки Кодексу

Достеменно невідомо, як саме будуть усувати недоліки КЗпП України 2018 року, але щороку юристи знаходять «дірки» у Кодексі. Так зване «штопання дірок» почалось ще в кінці минулого століття.

Для прикладу можна взяти статтю 67, яка двадцять два роки тому отримала доповнення у вигляді частини третьої, де йшлось про вихідні дні. Суть доповнення полягала у тому, що у разі, коли святковий день чи неробочий  день припадає на вихідний, то вихідний день повинен бути перенесений на наступний день після неробочого.

Уже за три роки, у 1998р., п’ять неробочих днів припали на вихідні. Не дивлячись на те, що все відповідало рекомендаціям та нормам Міністерства з охорони праці, український уряд звернувся до Верховної Ради країни з поданням, щоб відмінити доповнення до статті 67. Таким чином, цей пункт був відмінений наприкінці 1997 року Законом України.

Задля того, аби не змінювати кожну статтю були розроблені висновки в Основних напрямах соціальної політики, які передбачають прийняття нового КЗпП кожного разу, коли необхідно здійснити чи вдосконалити регулювання трудових відносин чи захисту прав найманих працівників.трудовий колектив

КЗпП 2018

Оскільки країна рухається вперед, змін відбуваються у всіх сферах, і не є виключенням трудове законодавство України. Багато років трудові відносини на території держави здійснювались за радянським зразком. Однак уже 2017 року до Кодексу було внесено ряд важливих змін.

В минулій редакції Кодексу було видалено поняття «трудовий контракт». Також роботодавець не зможе прописати в договорі нові умови, згідно яких найманий працівник може бути позбавлений робочого місця.

Читайте також:  Штатное расписание для предприятий в 2022 году

Уже відомо декілька змін, які будуть внесені до КЗпП у 2018 році. Так, буде відновлена дія статей 95 та 96. Буде зменшено розмір штрафних санкцій, які можуть бути накладені на ФОПів, якщо ті заважають проведенню перевірок з питань дотримання законодавства у сфері праці. Розмір штрафу буде зменшено до одного розміру мінімальної заробітної плати. КЗпП України 2018 чинний з коментарями експертів буде доступний в перші місяці наступного року.«трудовий контракт»

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.