Меню

Тривалості робочого часу в 2022 році

Знання законів – це гарантія особистого захисту та можливість досягти справедливого ставлення до себе без загрози незаконному обмеженню свобод та інтересів. Це стосується і додержання законних вимог під час виконання трудових обов’язків. Норми тривалості робочого часу на 2022 рік в Україні та знання основних правил обліку і оплати відпрацьованих годин допоможуть отримати передбачений і повний обсяг фінансової винагороди.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - russko-ukrainskiy-calendar-2022-gor.jpg

КЗпПУ констатує

Розділ 4 Кодексу законів Про працю в Україні засвідчує правила обліку загальної та спеціальної тривалості робочого часу. За порядком, вказаним у даному законі, і буде поведений розрахунок норм робочого часу на 2022 рік. Так, згідно загального правила максимальна кількість відпрацьованих годин на тиждень не може становити більше 40. У окремих випадках, але за двосторонньою домовленістю сторін, вказана цифра може бути і меншою. Якщо на наступний день після робочого йдуть вихідні або дні державних свят, то загальна денна тривалість робочого часу скорочується на одну годину. Також, за особливою схемою розраховуються години праці у нічний час, які і оплачуються за окремим тарифом.

Враховуючи, що є окремі підприємства, робота яких не може бути зведена до нормованих 40 годин, тому законодавством виділено можливість, за погодженням сторін, проводити розрахунок норм робочого часу за принципами підсумованого обліку, тобто загальне підраховане число не може перевищувати допустимого законом максимуму.

Місячний максимум робочих годин

На тривалість робочого тижня, а також на загальну кількість відпрацьованих на виробництві днів і годин впливають не лише календарні вихідні, які до речі, стосуються не всіх категорій робітників, а також святкові дні та загальновизнані Державні вихідні. На початку року Департаментом Верховної Ради Україні була розроблена та затверджена таблиця загальної кількості робочих годин в 2022 році.

Вказаний підсумований розрахунок належним чином затверджений у нормативних актах та підлягає безперечному дотриманню. Винятком являються підприємства зі спеціальними умовами виконання робіт. Таблиця визначає такі основні пункти:

  • ​ кількість календарних днів;
  • ​ загальне число святкових днів;
  • ​ підрахунок календарних вихідних;
  • ​ зведення загальної кількості вихідних днів;
  • ​ максимальне число робочих днів;
  • ​ граничне значення годин праці.робочі години

Зима 2022 року

Рік починається із січня місяця, який нараховує 31 день. З поміж вказаного числа днів, слід виділити два святкові дні: 1 січня – Новий рік (понеділок), 7січня – Різдво (неділя). Крім вказаного, ще зафіксовано 7 календарних вихідних. Таким чином, загальне число робочих днів становить 21 день, що в перерахунку на робочі години дає максимальну кількість в 168 годин.

2022 рік не є високосним, тож лютий нараховує усього 28 днів, серед яких 8 припадає на суботу та неділю. Державних свят не зафіксовано, тож на виконання робочих завдань є 20 днів, що виділяють максимум 160 годин для кожного робітника.

За винятком 31 грудня та 10 календарних вихідних, у лютому місяці зафіксовано 21 робочий день, що становить 167 годин.

Робота навесні

8 березня відзначається міжнародний Жіночий День, який визнано державним вихідним, а 8 квітня – Святкування Пасхи. Обидва місяці, крім вказаних свят нараховують по 9 календарних вихідних. Але, враховуючи, що тривалість березня – 31 день, а у квітні – усього 30 днів, різниця у загальних показниках кількості годин для праці становитиме 8 годин, тобто 167 та 159 відповідно.

Тривалість травня – 31 день, та с поміж весняних місяців, він виділяє лише 151 робочу годину, так як крім 8 вихідних за календарем, є ще 4 Державні свята, що припадають на 1, 2, 9 та 27 числа.Святкування Пасхи

Виконання обов’язків влітку

28 червня кожного року відзначається День Конституції України, що у сумі з 9 днями вихідних, залишають на повноцінну роботу підприємств лише 20 годин. Враховуючи вказане, сума відпрацьованих годин не може становити більше 159.

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у травні 2022 року в Україні

У липні 31 день і жодного Державного свята. Лише у сумі 9 субот та неділь залишають час для відпочинку трудящих. Усе решта – 22 дні, тобто 176 годин являються, згідно Таблиці повноцінними робочими.

У серпні до 8 тижневих вихідних слід додати 24 серпня, що визнане Державним святом, у зв’язку з відзначенням Дня Незалежності держави. Решта днів складають 175 годин для виконання трудових задач.

Осіння робота

У вересні працівникам підприємств доведеться відпрацювати 160 годин, що обумовлено загальною кількістю робочих днів – 20. Усе решта – вихідні. Державних свят у вересні в Україні немає.

Листопад і жовтень мають однакові показники, а саме по 176 годин, що обумовлено однаковою кількістю робочих днів у кожному з вказаних місяців.осінній відпочинок

Правильне визначення тривалості робочого часу в 2022 році дозволить заздалегідь спланувати свій час на кожен місяць, а також буде гарантією отримання відповідної оплати та фінансової винагороди за вимушену роботу у вихідні та святкові дні.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.