Меню

Мінімальна пенсія з 1 квітня 2022 року

Кожному жителю України відомо, що наразі держава переживає досить тяжкі часи. Річ у тому, що Україна перебуває у стані затяжної економічної кризи. Звісно, криза має своєрідні наслідки, які певним чином впливають на життя громадян. Чого варта одна лише інфляція, яка стала причиною досить великого зростання цін. Нині рівень заробітних плат, соціальних виплат та різних допомог зовсім не відповідає рівню цін. А тому влада вирішила поступово вирішувати цю проблему. Насправді, найбільшої уваги потребують саме пенсійні виплати, бо вони просто мізерні. Пенсіонери наразі не живуть, а просто виживають. А тому вони цікавляться, яка пенсія на 1 квітня 2022 року в Україні та чи буде нарешті хоч якесь підвищення.

Треба сказати, що українська влада дуже серйозно взялася за вирішення цієї проблеми. А тому й була розроблена пенсійна реформа, яка й впроваджується зараз. Вона спрямована на те, щоб покращити життя незахищеної категорії громадян України. Насправді є ще деякі причини, чому влада вирішила приділити побільше уваги пенсіям.

Мінімальна пенсія, яка прив’язана до розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, нині становить 1769 гривень.

наразі держава переживає досить тяжкі часи

МВФ та питання збільшення грошового забезпечення для пенсіонерів

Перш за все, треба сказати, що реформування усієї пенсіонної системи – це одна з умов МВФ, виконання якої є обов’язковим. Тільки якщо Україна буде виконувати усі поставлені вимоги, то зможе розраховувати на транші від міжнародного кредитора. Більш того, якщо Україна хоче стати частиною Євросоюзу, то вона повинна відповідати рівням іншим держав. В більшості європейських країн приділяється дуже велика увага пенсійним виплатам. А тому українська влада вирішила не відставати. Це ще одні причини, чому буде відбуватися підвищення пенсії з 1 квітня 2022 року. Щоправда, МВФ зазначило, що деякі пункти пенсійної реформи не є доцільними, а тому її треба переглянути.

В 2022 году запланировано 12 этапов повышения пенсий для разных категорий, а в начале года средняя пенсия составит 4 тысячи гривен.

Об этом говорится в интервью министра социальной политики Марины Лазебной изданию The Page.

По ее словам, в январе будут сделаны перерасчеты для ликвидаторов ЧАЭС с инвалидностью. Продолжится повышение пенсий для 65-летних из-за роста минимальной зарплаты. Женщинам, родившимся в 1962 году, в следующем году начнут начисляться пенсии по достижении ими нового пенсионного возраста.

Історія останніх років

Україна знаходиться у стані кризи вже декілька років. Ситуація й досі нестабільна, а тому робити хоч якісь прогнози досить тяжко, бо в будь-який момент все може змінитися. Влада розробила спеціальний законопроект та прийняла його. Згідно з цим законопроектом, грошове забезпечення пенсіонерів буде поступово зростати на протязі року. Звісно, просто взяти й збільшити це забезпечення на досить велику суму не можна, бо це створить величезний тиск на економіку держави. Аби підвищення проходили безболісно, було вирішено зробити їх поступовими. Вони будуть невеликими, але систематичними. Очікується, що розмір пенсії з квітня 2022 збільшиться майже на 30%, але це стосується тільки тих людей, які вже давно є пенсіонерами. А от що стосується тих, хто тільки збирається завершувати свою трудову діяльність, то вони майже нічого не відчують.

Читайте також:  Яка буде пенсія пенсіонерам МВС в 2020 році в Україні?

Варто розуміти, що влада усіма силами намагається покращити сьогоднішні реалії. Якщо згадати минулі роки, то стає зрозуміло, що ще в 2014 році ситуація з пенсіями взагалі була плачевна. Згодом, в 2015 році грошове забезпечення пенсіонерів зросло лише на 8%. В наступному році було досягнуло позначки у 12%. І, нарешті, в 2017 пенсійні виплати були збільшені на цілі 15%. А тому у багатьох громадян постає питання з приводу того, чого чекати в 2022 році.

Якого рівня виплат треба очікувати

Треба знати, що насправді у влади є чіткий план, який був визначений у законопроекті. Загалом соціальні нарахування повинні будуть збільшитися на 30%, але це відбуватиметься у три етапи. Якщо визначати приблизну суму, то вона становитиме десь 2450 гривень. Поступове збільшення заплановане ще й на наступні роки.

Деякі можуть сказати, що зміни будуть суттєвими. Але якщо згадати про нинішні рівні цін, а також інші дуже важливі фактори, то стає зрозуміло, сума зростання буде просто мізерною. Вона майже не змінить ситуацію. Влада запевнила, якщо економічна ситуація поступово ставатиме кращою, то можна спокійно очікувати позачергового зростання. Також треба не забувати, що пенсії залежать від великої кількості різних факторів. До цих факторів входить минулий рівень заробітку, трудовий стаж, особливі заслуги, тощо.

Упродовж 2022 року в Україні двічі підвищуватимуть мінімальну пенсію (в цілому на 9,3%) – відповідно до зростання прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

  • з 1 липня – з 1769 до 1854 гривень (на 4,8%);
  • з 1 грудня – з 1854 до 1934 гривень (на 4,3%).

Якого рівня виплат треба очікувати

Питання осучаснення

Пенсійна реформа передбачає велику кількість змін. Те саме підвищення, яке згадувалося раніше і стосуватиметься нинішніх пенсіонерів називається осучасненням. Варто знати, що осучаснення – це новомодна назва звичного усім перерахунку. Внаслідок перерахунку також буде змінена мінімальна пенсія з квітня 2022 року в Україні. Проте важливо знати основні його засади. Перш за все, бралися показники середнього заробітку не за п’ять років, а лише за три. В результаті сталося так, що деякі люди отримали більші пенсії, але деяким громадяни ще не отримали своє осучаснення.

Також люди очікували, що осучаснення призведе до зрівняння рівня пенсійних виплат. Раніше було так, що певна категорія людей отримувала пенсії, які складали понад 8 тисяч гривень, а усі інші зазвичай задовольнялися лише мінімалкою. Однак зрівнялівки таки не відбулося, хоча різниця стала не такою великою.

Варто згадати ще про декілька дуже важливих положень. Для початку треба згадати про скасування податку на прибуток для працюючих пенсіонерів. Тепер до них не застосовуватимуться стягнення, а тому вони зможуть отримувати повне грошове забезпечення без якихось зменшень. Окрім того, були скасовані спеціальні пенсійні виплати. Тепер велика кількість різних категорій працівників не зможе піти на заслужений відпочинок раніше. Проте такі нововведення не торкнулися військових, для них залишиться пенсія по вислузі років з квітня 2022 року.

Ситуація з мінімалкою

Досить гостро стоїть питання з приводу того, яка буде мінімальна пенсія з 1 квітня 2022 року. Дуже велика кількість людей чекає збільшення цього соціального стандарту. Ситуація така, що влада начеб й обіцяла якісь зміни, проте конкретних даних поки немає. На превеликий жаль, далеко не всі люди можуть розраховувати навіть на мінімальну пенсії в свої 60 років. Таке відбувається через те, що поступово зростає необхідна кількість трудового стажу. Законопроектом було встановлено, що в 2022 році для отримання мінімалки необхідно відпрацювати на користь держави щонайменше 25 років. Очікується, що десь до 2030 року цей показник збільшиться ще на 10 років. А тому деякі люди навіть не виходитимуть на пенсію у 65 років.

Читайте також:  Яка будет пенсія працюючим пенсіонерам в 2020 році в Україні?

Усі ті, кому не вистачає напрацьованого стажу, можуть просто взяти та докупити його. Звісно, це не бути коштувати дешево. Один рік буде коштувати декілька тисяч гривень. Річ у тім, що мало хто захоче робити таку покупку аби отримувати згодом мізерні кошти.Ситуація з мінімалкою

Чи будуть зміни для інвалідів?

Наразі є велика кількість людей з обмеженими можливостями. Як правило, вони не можуть самостійно забезпечувати себе, купувати їжу та ліки. А тому дуже часто підіймається питання з приводу того, яким буде розмір пенсії по інвалідності з квітня 2022 року в Україні.

Варто знати, що в Україні не так просто почати отримувати пенсію по інвалідності. Людям доводиться проходити досить довгу медичну експертизу. Тільки якщо за результатами експертизи людина буде визнана інвалідом, вона почне отримувати відповідні виплати. Існує декілька видів набуття інвалідності. Вона може бути вроджена, спричинена травмами або різними хворобами. В сьогоденних реаліях люди досить часто стають інвалідами внаслідок бойових дій на сході країни. А тому питання грошового забезпечення для людей з обмеженими можливостями є дуже актуальним.

Як відомо, в 2017 році інваліди не отримали якихось змін. А тому влада вирішила взятися за їх пенсійні виплати в 2022 році. Вони гарантовано отримають індексування та невелике збільшення. Звісно, цього буде недостатньо.

Чи будуть зміни для держслужбовців?

Як вже згадувалося раніше, були скасовані пенсійні виплати для державних службовців. В результаті, вони тепер не будуть отримувати такі великі виплати. Якщо нещодавно вони мали більше 10 тисяч гривень, то тепер можуть розраховувати на набагато менші суми. Але все ж на розміри пенсій будуть впливати надбавки, різного роду допомоги, тощо. Це важливий крок для зменшення розміру між пенсійними виплатами. Звісно, держслужбовці не дуже раді таким змінам, одна це вимушений крок.Чи будуть зміни для держслужбовців?

Новий спосіб нарахування

Нова пенсійна система також принесе новий спосіб нарахування пенсійного забезпечення. Відтепер громадяни повинні будуть самостійно його формувати. Вони на протязі свого життя будуть робити певні відрахування, які будуть надходити до різних фондів. В результаті буде накопичуватися певна сума, з якої потім й будуть формуватися пенсії. На таку нову систему будуть переведені ті люди, які ще тільки збираються виходити на заслужений відпочинок. Усі інші зможуть приєднатися до неї за власним бажанням.

Читайте також:  Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2021 році в Україні

Насправді, така система покликана вирішити одне дуже важливе питання, окрім підвищення пенсії з 1 квітня 2022. Наразі в Пенсійному фонді спостерігається досить суттєва нестача коштів. Результатом цього може стати те, що згодом сама пенсійна система може припинити функціонувати. А тому треба терміново боротися з нестачею коштів. Відтепер нарахування будуть йти не напряму до Пенсійного фонду, а ще до двох нових фондів. Один з них – це інвестиційний фонд. Його кошти будуть використовуватися задля інвестування в важливі проекти, які зможуть принести вигоду. Буде навіть створений спеціальний комітет, який визначатиме ті самі проекти. А тому очікується, що саме таким чином влада зможе хоч якось вирішити питання нестачі грошей.

Пенсійні виплати через втрату годувальника

Наразі активно розвивається конфлікт на сході держави. Звісно, туди відправляється чимала кількість офіцерів, проте далеко не всі повертаються живими. Влада заявляла, що людей, які віддали своє життя за суверенність України, які боронили її кордони до останнього подиху треба поважати. А тому пенсія за квітень 2022 року за втратою годувальника обов’язково має бути збільшена, щоб їх родини отримували дійсно гідну допомогу.

Грошове забезпечення для родин, в яких загинув військовослужбовець, буде збільшено, а якщо людина загинула під час виконання дій у зоні АТО, то нараховуватимуться додаткові відсотки. Однак варто знати, що подібна допомога гарантується тільки тим дружинам, які повторно не вийшли заміж.

Висновки

Можна очікувати, що пенсійні виплати нарешті зростуть та люди почнуть жити хоч трохи краще. Щоправда, пенсійна реформа тільки почала впроваджуватися, та для повного її впровадження знадобиться декілька років. Звісно, все залежить від того, наскільки якісно політики та можновладці виконають свою роботу та дотримуватимуться всіх визначених в документі положень. Якщо все буде зроблено так, як було заплановано, то народ нарешті перестане рахувати копійки та заживе набагато краще. А тому можна сподіватися, що за декілька років рівень життя в Україні зміниться, економічна криза буде подолана.пенсійні виплати нарешті зростуть

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.