Меню

Мінімальна зарплата на 2018 рік в Україні

Розмір мінімальної заробітної плати в Україні довго залишався на одному і тому ж місці. Однак у попередньому році за ініціативи В. Гройсмана мінімалку було збільшено на  50% – до 3200 гривень. Це було зроблено з ціллю покращити умови багатьох категорій населення, а також вивести бізнес із тіні та зменшити кількість «конвертів» з зарплатами. У цьому матеріалі мова піде про те, якою буде мінімальна зарплата на 2018 рік в Україні, а також в наступних роках.     Розмір мінімальної заробітної плати в Україні

Що очікувати у майбутньому?

Згідно з бюджетною резолюцією, уже у січні 2018 році розмір мінімальної заробітної плати підвищиться на 500 гривень та буде складати 3723 гривень. У той же час у 2019 році вона буде складати 4164 гривень,  а в 2020 році – 4322 гривень. Підвищення виглядає достатньо суттєвим, однак на даний момент ще не можна сказати, чи вийде втілити таку ініціативу у реальність, оскільки, як відомо Міжнародний валютний фонд виступає проти такої макроекономічної політики. Якщо вказівки, що зазначені у меморандумі не будуть виконуватися, цілком очевидно, що у майбутньому Україна може не отримати наступних траншів для реструктуризації уже наявного зовнішнього боргу. Залишається лише сподіватися, що українські можновладці зможуть досягти компромісного рішення.

Що стосується прожиткового мінімуму, то у бюджетній резолюції прописано, що протягом наступних трьох років він буде збільшуватися три рази на рік (у січні, в червні та грудні). Очікується, що уже станом на грудень 2020 року розмір прожиткового мінімуму буде складати 2345 гривень. Зрозуміло, що споживчий кошик, який пропонує влада, є комічним, тому цих грошей не буде достатньо, щоб проіснувати місяць. Якщо врахувати ще я те, що у 2020 році значно підростуть ціні на продовольчі продукти та інші категорії товарів, «виживати» буде ще складніше. Варто нагадати, що мінімальна зарплата 2018 на руки в Україні уже не приязна до прожиткового мінімуму.Що очікувати у майбутньому?

     Підвищення 2017-го року

Останнє суттєве підвищення заробітної плати відбулося у 2017 році, при цьому відповідна законодавча ініціатива була представлена на розгляд у Верхову Раду ще наприкінці 2016 року. Суспільство відреагувало досить неоднозначно на таку ініціативу. Ті, хто можуть розрахувати лише на мінімальну зарплатню, звичайно були приємно здивовані такою новиною, хоча й всім зрозумілий її популістський підтекст. У той же час студенти та пенсіонери були обурені, адже підвищення стипендій та пенсій було мінімальним.

Читайте також:  Індексація за червень 2022 року в Україні

Бізнесмени також значно постраждали від підвищення мінімальної зарплати. Багато аналітиків припускають, що це був певний спосіб покарати бізнесменів за несплату податків на виплату заробітної платні своїм співробітникам у конвертах. Раніше у 2016 парламентарії уже знизили податки, але це виявилось недієвим. У той же час зараз в Україні спостерігається занепад малого та середнього бізнесу, адже підприємці не можуть отримати вигоди. Деякі все же знаходять вихід – наймають працівників на половину (чи навіть четверть) ставки.

Згідно з законодавством, якщо штатному співробітнику платять менше мінімалки, то підприємець може бути оштрафованим за порушення трудового законодавства. На мінімальну зарплатню також орієнтуються багато сільськогосподарських підприємств, а також державних органів влади.  Постійно відбувається нагляд за тим, щоб дохід штатних співробітників того чи іншого підприємства не може бути нижче, ніж мін зарплата на 2018 рік в Україні.

Як підвищувалась мінімальна зарплата в Україні?

За словами представників Кабміну, до кінця 2017 року середня зарплата не перевищить 7 000 гривень, при умові, що мінімальна зарплата уже складала 3200 гривень. Отже, можна побачити значне збільшення доходів громадян. Уже на почату 2018 року очікується, що мінімальна заробітна плата буде складати 46% відсотків від середньої. На даний момент досить складно передбачити, як буде зростати мінімальна зарплата після того, як вона була відірвана від пожиточного мінімуму, однак уже очевидно, що значних зрушень очікувати не потрібно.

Читайте також:  Последние новости о повышении зарплаты главы сельского совета в Украине в 2022 году

Аналітик Л. Ткаченко вважає, що такого підвищення заробітної плати все ще недостатньо, оскільки, на її думку, середня зарплата повинна складати, як мінімум, 60% від середнього доходу по Україні. Так у громадян України з’явиться стимул трудитися на будь-якій роботі. Та Ткаченко відмічає, що для цього уряду також потрібно попередньо провести консультацію з соціальними працівниками, оскільки умови праці можуть значно відрізнятися на різних робочих місцях. Представники Радикальної партії, яку очолює Ляшко, хочуть підняти мінімалку до 7 000 гривень. В. Гройсман вважає, що ця заява не має ніякого зв’язку з реальністю, тому цілком очевидно, що ця ініціатива радикалів не буде підтримана більшістю в парламенті.мінімальна зарплата в Україні

Мінімальна заробітна плата 2018 згідно тарифної сітки є значно вищою, ніж у попередніх роках.  Як вже було зазначено вище, довгий час залишалася практично незмінною. До революційних заворушень 2013-2014 року, які отримали збірну назву «Майдан», вона складала 1245 гривень. Такою ж вона залишалася аж до січня 2015 року, коли у новому бюджеті було передбачено підвищення на 102 гривні. Звичайно, громадяни України не були задоволені такими «істотними» підвищеннями мінімалки, тому влада вирішила вирішити це скрутне положення. Інтенсивне підвищення мінімалки майже у три рази допомогло багатьом категоріям громадян, однак у той же час це нашкодило малому та середньому бізнесу.    

Важливо щоб ріст мінімалки відповідав росту інфляції в країні. Таким чином, розмір мінімальної зарплати в Україні 2018 має складати, як мінімум, 3567 гривень, щоб компенсувати збільшення цін на продовольчі товари. Останнє замороження зростання соціальних стандартів, яке відбулося в 2014 та 2015 році, показало жахливі результати із-за високого рівня інфляції. Кумулятивний прибуток при цьому має складати, як мінімум, 90%, щоб українці не втратили свої доходи.

Читайте також:  Повышение зарплаты ГСЧС в 2022 году в Украине

Отже формально зарплата українців дійсно зросла, але цього все ще недостатньо для комфортного життя, адже у доларовому еквіваленті зарплата не досягає рівня попередніх років. карикатура        

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.