Меню

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців у 2018 році в Україні

Наряду з підвищенням мінімальної заробітної плати багато хто чекає підвищення і власної плати. Державні службовці не є виключенням. Наразі вони чекають на гарні та приємні зміни в системі оплати праці, а тому зарплата держслужбовців у 2018 році в Україні скоріше за все підвищиться.

Але не все так просто як хотілося б. Окрім збільшення розміру плати за працю державним службовцям, на них чекають неабиякі нововведення. Було навіть придумано спеціальну систему, яка має за мету певне виявлення залежності зарплати від роботи працівника державного органу. Тобто, той, хто працюватиме більше і заробляти буде більше. Але це ще не все, а тому варто більш детально розглянути що являє собою таке нововведення та як воно вплине на держслужбовців в різних аспектах їх праці.зарплата держслужбовців у 2018 році в Україні

Урядовці та чиновники не раз відкрито казали, що підвищення заробітної плати для державних службовців не є великою проблемою, та воно ідеальним чином вписується у всі реформи та плани з розвитку державних служб. Але деякі вважають, що робиться це все не просто так. Воно, насправді, і не дивно, адже заробітна плата цих людей не індексувалася вже досить давно.

Насправді планують підвищити саме гарантовані оклади, а не усі можливі виплати. Влада вважає, що насправді це дуже необхідна міра, адже вони ставлять собі за мету хоч якось компенсувати негативний вплив інфляції, який вплинув і на державних службовців. Але все ж говорять і хоч про якесь регулювання, адже деякі люди заробляють досить малі суми, а інші оперують десятками і сотнями тисяч.

За часів економічної кризи держслужбовці були змушені економити на своїх витратах. Окрім того було навіть скорочення фінансування державного і урядового службового апарату. Але поліпшення стану макроекономічної ситуації в 2017 році дало неабияку змогу обговорити питання підвищення зарплат держслужбовцям. Насправді розглядається не тільки підвищення гарантованих окладів. Під розгляд потрапили декілька видів індексації, які різняться між собою масштабом підвищення оплати праці. Обговорювалося навіть скасування прив’язки заробітних плат до тогорічного рівня інфляції в країні.

Читайте також:  Останні новини про підвищення зарплати працівників АТБ в Україні

Завдяки гарним змінам, що дали урядовцям змогу стабілізувати стан бюджетних надходжень, планується скорочення дефіциту бюджету. Завдяки цим позитивним змінам країна почне отримувати додаткові кошти, що дасть змогу вносити зміни в оплату праці.

Міністерство фінансів України відносно давно підготувало законопроект, який стосується такого питання як розмір зарплати держслужбовців у 2018 році в Україні, індексація зарплат державних службовців, згідно з законопроектом, відповідно до рівня інфляції, буде неодмінно скасована. Але в умовах тяжкої економічної кризи влада перш за все повинна враховувати реальний стан бюджету країни. Була зроблена також пропозиція рішення питання про збільшення оплати праці держслужбовців тільки в межах бюджетного процесу, але, на жаль, дана думка не знайшла гідної підтримки.

Ще одним досить гарним шляхом вирішення проблеми є повернення до збільшення заробітних плат в межах тогорічного рівня інфляції. В такому випадку плата буде зростати на певний відсоток, адже при регулюванні не враховується рівень інфляції за ті роки, коли був чинним мораторій.

Більш того на розгляд був поданий навіть варіант з повною індексацією заробітних плат з урахуванням загального показника інфляції. Сутність даного рішення полягає в тому, що в недалекому 2019 році оплата праці держслужбовців може бути збільшена аж на 40%. Однак влада вважає таке вирішення питання малоймовірним.держслужбовці у 2018 році в Україні

Те, яке саме рішення питання буде обрано задля підвищення заробітної плати держслужбовців в 2018 році залежить безпосередньо від певної низки економічних факторів, як заявляють експерти. А наразі фінансові можливості уряду певним чином регулюються динамікою цін на нафту.

Читайте також:  Підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2021 році

Гарний прогноз на майбутнє також передбачає і можливе збільшення нафтових котирувань, а разом з тим і зростання ВВП та зменшення дефіциту бюджету країни. За підсумками і прогнозами інфляція вже найближчим часом повинна зменшитися на декілька відсотків, що, насправді, буде досить помітно на зниженні вартості індексації заробітних плат у майбутньому.

Завдяки всьому цьому влада країни зможе спокійно скасувати мораторій і розпочати процес поетапного збільшення зарплат чиновників знову. Але річ у тім, що досить важко просто так відіграти інфляцію за ті роки, коли був чинним мораторій. Збільшення оплати праці все ж залишається надмірним навантаженням для фінансового стану країни який ще й досі знаходиться в умовах кризи та є вразливим перед певними зовнішніми факторами.Новий спад цін на нафту

Новий спад цін на нафту стане неабиякою проблемою для бюджету держави. У такому випадку чиновники повинні будуть повернути оптимізацію витрат, що, певне, обов’язково призведе до продовження мораторію на індексацію зарплат. Варто не забувати про ще один негативний чинник, а саме про збройний конфлікт та геополітичну напруженість. Через це можуть з’являтися нові санкції та заборони, що неухильно буде впливати на фінансовий стан та маги погані наслідки.

Тож, мабуть, серед усіх можливих сценаріїв варто виділити саме індексацію зарплат на приблизно 5%. Варто також сказати, що на фоні фінансових проблем на невизначеності шляху вирішення питання збільшення зарплат, скорочення держслужбовців в 2018 році в Україні не очікується.

Прем’єр-міністр України не раз повідомляв, що зарплати держслужбовців будуть планово зростати, проте не набагато. Зростання, за його словами, є запланованим – як і в минулих роках. Збільшення оплати праці також передбачено спеціальним законом «Про держслужбу», який був прийнятий досить недавно. Також в законі зазначається, що наразі зарплата держслужбовців складається на 70% з гарантованого окладу, та на 30% з заохочувальних виплат. Ось такими є останні новини про підвищення зарплати держслужбовців у 2018 році в Україні.Прем’єр-міністр України

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.