Меню

Оподаткування заробітної плати в 2019 році

Майже в кожній сучасній та розвиненій країні функціонує своя податкова система. Податки являють собою певний обов’язковий платіж, який повинні сплачувати не тільки фізичні, а ще і юридичні особи. Усі суми стягнень направляються до державного бюджету. Більш того, податки є головною прибутковою статтею державного бюджету, а тому за допомогою них забезпечується функціонування країни. Влада запевняє, що у 2019 році не передбачається ніяких змін у системі, ставки та керівні положення залишаться такими самими. Але готуються певні нововведення, тож варто більш детально розглянути те, які чекають на українців нарахування й утримання із заробітної плати в 2019 році.функціонує своя податкова система

Сплата військового збору

В Україні є один особливий податок, який іменується військовим збором. Він виник внаслідок початку збройного конфлікту на сході держави, а відраховані громадянами кошти направляються на потреби української армії. Дехто дуже часто плутає військовий збір з податком на прибуток, але це зовсім різні речі. Військовий збір сплачується у своєму встановленому чинним законодавством порядку. Його ставка становить лише 1,5% від доходу громадянина, однак його особливість полягає в обов’язковості. Це стягнення відраховується усіма категоріями громадян без якихось винятків. Сплачувати військовий збір мають навіть особи, визнані інвалідами.

Сплата військового збору відбувається з усіх видів прибутку особи, зокрема з допоміжних, преміальних виплат, державних грошових допомог, надбавок, тощо. Але існує перелік джерел прибутку, з яких не стягується військовий збір. До таких джерел відноситься грошова допомога вагітним жінкам.

Податок на прибуток фізичних осіб

Нині в Україні функціонує два види податку на прибуток. Один сплачується підприємцями, а другий встановлюється для фізичних осіб. ПДФО сплачується усіма жителями України, серед яких можуть бути резиденти на нерезиденти. Стягнення відбувається майже з усіх видів прибутку, але податок не є обов’язковим, а тому малозабезпечені громадяни та представники соціально незахищених категорій населення можуть отримати пільги.  Останнім часом влада займається впровадженням певних змін, що удосконалюють порядок та зручність стягнення ПДФО. Серед змін варто виділити те, що віднедавна звітність про прибутковий податок із зарплати в Україні передається не лише до Державної фіскальної служби, а ще й до статистичних органів країни. Більш того, у звітності треба зазначати матеріальні та нематеріальні володіння особи.Податок на прибуток фізичних осіб

На яких засадах відбуватиметься стягнення податку на доходи?

Щоб зрозуміти, як саме відбуватиметься оподаткування заробітної плати в 2019 році, варто розібратися в основних засадах, на основі яких відбуватиметься стягнення ПДФО. Насправді основних положень чимало, але серед них варто виділити декілька головних:

  1. Соціально незахищені категорії громадян, які мають низький прибуток або проживають в особливих умовах, доглядають за непрацездатними родичами, мають право на оформлення пільг та зниження ставки податку.
  2. Ставка натурального коефіцієнта становить 1,2% за умови. Натуральний коефіцієнт застосовується тоді, коли особа отримує прибуток не у грошовій формі, який підлягає оподаткуванню. За допомогою коефіцієнта визначається база для оподаткування.
  3. Протягом року платники повинні сплачувати авансові внески з податку на доходи. Завдяки останнім змінам у податковому законодавстві, громадяни повинні будуть сплачувати лише три аванси замість чотирьох.  
  4. Ставка податку на прибуток залишиться на тому самому рівні. Для резидентів та нерезидентів вона становитиме 18%, однак пільги дозволяються суттєво знизити ставку за умов, якщо громадяни мають на це право.
  5. Оподаткуванню підлягають усі види прибутку громадян, навіть подарунки та виграші.

Проблема полягає в тому, що зараз економіка країни знаходиться в дуже поганому стані. Через це суттєво знизився рівень життя громадян. Їх реальний заробіток лише падав в той час, коли ціни на продукти, одяг та товари, послуги лише росли. Саме тому українці сподівалися, що податки на зарплату в 2019 році стануть меншими, зокрема буде прийняте рішення про зниження ставки податку на прибуток. Однак цього не сталося, що викликало хвилю обурення. Така велика ставка буквально змушує виз чайних громадян приховувати свої доходи та подавати невірні декларації. Але треба розуміти, що в нинішніх економічних умовах податки є єдиним джерелом прибутку для держави, яке забезпечує функціонування усієї країни.відбуватиметься стягнення податку на доходи

Як відбувається сплата податків?

Деякі громадяни повинні самостійно сплачувати податки. В такому випадку їм треба знати, як відбувається розрахунок нарахувань та утримань із заробітної плати у 2019 році. Все починається з того моменту, коли роботодавець формує загальний фонд заробітної плати. Після цього відбувається сплата єдиного соціального внеску у розмірі 22% від розміру фонду. Кошти, що залишилися розподіляються між працівниками в залежності від посади, ставки та інших факторів. Далі особі потрібно визначити суму податку від своєї заробітної плати. Це можна зробити власноруч, але краще використовувати спеціальні калькулятори, які можна відшукати в Мережі Інтернет. В калькуляторі треба усього лише вказати усю потрібну інформацію, після чого він підрахує точну суму до сплати.

Найчастіше власноруч податки сплачують особи, які працюють на маленьких підприємствах чи працюють самостійно. На підприємствах, в організаціях та фірмах існують відділи бухгалтерії, які безпосередньо займаються обрахуванням суми податків та їх сплатою. На такому місці роботи особі видається вже оподаткована заробітна плата, що дуже зручно.  

Зменшення ставки податку

Існують такі категорії громадян, які не мають змоги справно робити відрахування із заробітної плати через низький рівень прибутку або через інші обставини. Такі особи мають право на подачу документів на оформлення пільг, що знижують ставку податку. Пільги можна отримати на податок на прибуток, але не на військовий збір. Іноді бувають особливі випадки, в яких ставка податку для громадян встановлюється на рівні нуля.

Уся інформація щодо пільг, їх розміру та порядку отримання зазначається на сторінках чинного законодавства України. Ознайомившись з положеннями, можна дізнатися, що, особи, які самотужки займаються вихованням дитини, віком до 18 років, можуть оформити пільгу у розмірі 150%. Однак якщо особа самотужки виховує дитину з будь-якою групою інвалідності, то тоді пільга складатиме 200%. Найчастіше податкові пільги оформлюються особами, які мають дуже низький заробіток та проживають за межею бідності, однак ставка в такому випадку є стандартною. Також розраховувати на зниження ставки оподаткування можуть особи, які мають відзнаки чи подяки від президента України.

Читайте також:  Підвищення посадових окладів педагогам у 2020 році

Коли починається розмова про пільги та податки з зарплати, до уваги береться реальний рівень прибутку громадян. Деякі експерти полюбляють оперувати середніми значеннями, але вони в такому випадку не розкривають реальний стан речей. Статистика показує, що більше половини українців мають зарплату, що менша за середнє значення. Такі дані можуть стати основою для зменшення ставки податку. Більш того, в актуальних умовах українцям набагато легше просто приховати свій реальний рівень прибутку та зменшити таким чином свої відрахування. Саме тому державній владі варто замислитися над зниженням податкового тиску на громадян. Але треба розуміти, що це можливо лише за умов сталого економічного розвитку.Зменшення ставки податку

Трошки про нарахування

Також варто розглянути те, які є нарахування на зарплату, оскільки не всі вони підлягають оподаткуванню. У більшості випадків нарахування являють собою звичайні надбавки та преміальні виплати, які в обов’язковому порядку оподатковуються. Ці виплати надаються особі за рішенням керівника установи чи підприємства й нараховуються його коштом. Прикладом нарахування може бути премія за гарне виконання працівником своїх службових обов’язків. Саме тому додаткові виплати зазвичай мають мотивуючий характер. Водночас є такі види нарахувань, які не підлягають оподаткуванню. Чітко визначений перелік таких виплат можна відшукати на сторінках чинного законодавства. Але найчастіше це одноразові грошові допомоги від державної влади.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.