Меню

Зарплата прокурорів у 2019 році в Україні

Насправді професія прокурора є дуже важливою. Саме прокурор у судовому процесі виступає у якості звинувачення. На додачу на його плечі лягає обов’язок збору всіх необхідних доказів. Як показує практика, від державного обвинувача дуже сильно залежить те, яка кількість злочинців отримає своє покарання. За допомогою старань представників прокуратури встановлюється справедливість. Звісно, для прокурорів заробітна плата й досі залишається головним стимулом до ефективного виконання своїх службових обов’язків. Саме тому представники державної влади почали змінювати рівень зарплат державних обвинувачів. А тому нерідко серед звичайних українців та співробітників прокуратури ведеться мова про те, зарплата прокурорів у 2019 році в Україні та чого взагалі варто очікувати від реформи.професія прокурора є дуже важливою

Чи дійсно відбуватиметься підвищення заробітної плати чи це усього лише чутки?

Варто знати, що протягом останніх років відбувається впровадження реформи прокуратури, а підвищення заробітних плат працівників служби – частина реформи. Ті, хто займався створення цієї реформи, стверджують, що прокурори нерідко страждають через обрану професію. Дуже часто їм та їх родинам доводить переживати загрози чи напади з боку злочинців, які бажають «помсти». Через ці, а також інші причини заробітні плати цих людей повинні сягати хоча б двох тисяч доларів. На жаль держава не має такої кількості ресурсів, щоб так сильно збільшити посадові оклади прокурорів, а тому поки лише розглядається підвищення приблизно до 15 тисяч гривень.

Також вважається, що подібні підвищення дозволять поступово впоратися з корупційними проявами. Прокурорам більше не доведеться брати хабарі, адже оновленого грошового забезпечення вистачить на нормальне проживання. До того ж буде проводитися звільнення багатьох співробітників прокуратури. Це відбуватися шляхом проведення переатестації, яка покаже, хто й на що здатен.

Продовжать працювати в цій сфері виключно кваліфіковані працівники, а всі нечисті на руку особистості будуть з ганьбою звільнені зі служби. Це дозволить заощадити кошти та направити їх на реорганізацію системи або ж на збільшення грошового забезпечення інших співробітників. В результаті заробітних плат прокурорам буде достатньо для нормального проживання, а тому їм більше не доведеться зводити кінці з кінцями, перебиваючись хабарами й «подяками».дійсно відбуватиметься підвищення заробітної плати

Чи будуть заплати індексуватися?

Також співробітників служби цікавить те, чи буде проводитися індексація зарплати прокурорів в Україні та на яких засадах це усе відбуватиметься. Варто не забувати, що індексація є майже найголовнішим механізмом в умовах боротьби з неконтрольованою інфляцією. Річ у тім, що держава та навіть самі роботодавці просто не встигають змінювати заробітні плати працівників з урахуванням актуального індексу споживчих цін. Саме через це й була створена індексація, яка виконує дуже важливу функції. Вона являє собою певні нарахування, що виплачують в залежності від рівня інфляції. Це допомагає зберегти реальний прибуток українців на тому самому рівні.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні

Ця процедура буде проводитися згідно з усіма нормами, що прописані у чинному законодавстві. Суми індексації нараховуватися до того моменту, поки у держави вистачатиме на це коштів й ресурсів. Тож треба розуміти, що тоді, коли в державі виникнуть певні складнощі, а економіка зустрінеться з новими проблемами, прокурори й представники багатьох інших професій більше не  отримуватимуть додаткові виплати.

Насправді серед простих жителів України не рідко виникають питання з приводу того, чому прокурори повинні отримувати такі великі виплати за свою працю, а іншим людям доводиться миритися виплатами, які щонайменше в два рази менші. Однак прокурори більше не являтимуть собою продажних чиновників, що увесь час беруть хабарі. Реформа усієї служби не тільки ускладнить роботу прокурорів, а й забезпечить їх гідною винагородою за їх працю.

Тож на які саме зміни варто чекати?

Отже, як вже можна було зрозуміти, на цю посаду тепер не обиратимуть кого завгодно. Це одна з багатьох причин, чому буде збільшуватися розмір заробітної плати прокурорів у 2019 році в Україні. На посаду прокурора можуть розраховувати тільки люди, які мають відповідну юридичну освіту, а також чималий стаж роботі у цій сфері. Ще необхідно скласти спеціальний екзамен у вигляді тесту, щоб претендувати на посаду. Це тестування вже проводилося та показало непогані хороші результати, що з часом стали підставою для звільнення або переведення на іншу посаду чималої кількості некваліфікованих працівників.

Читайте також:  Повышение зарплаты депутата городского совета в 2021 году в Украине

Варто знати, що зміни також стосуватимуться співвідношення окладу та преміальних виплат. В результаті частка окладу буде трохи збільшена. Це нововведення було викликано тим, що неодноразово подавалися скарги щодо несправедливого й упередженого ставлення. Звичайні працівники йшли наперекір своєму керівництву чи не платили йому певну данину, а тому залишалися без преміальних виплат, що становили значну частину зарплатні. Подібні випадки будуть викоренені, а сам оклад буде встановлено на рівні 80% від загальної величини заробітної плати. А самі преміальні виплати можуть встановлюватися у різному розмірі в залежності від рівня та особливостей самої служби, посади, тощо.

Додаткові виплати для співробітників прокуратури

Насправді варто чекати не лише на підвищення зарплати прокурорам в Україні. Для прокурорів та співробітників служби встановлюватимуться й додаткові виплати, на зразок компенсації за оренду житла. Така компенсація становитиме від трьох до чотирьох тисяч гривень. Окрім того, за хорошу роботу співробітники можуть отримувати спеціальні надбавки й преміальні виплати.
Виходить, що майже усі нововведення спрямовані саме на забезпечення співробітників прокуратури гідним рівнем грошового забезпечення. Влада запевняє, що на цьому підвищення та зміни на краще не закінчаться, а тому заробітні плати представників служби зростатимуть й надалі. Ці зростання набудуть систематичного характеру, але вони будуть невеличкими, щоб не виникав додатковий тиск на економічну складову країни.

Що чекати внаслідок скорочення кількості працівників?

Як вже можна було зрозуміти, скорочення прокурорів у 2019 році в Україні відбуватиметься у будь-якому випадку. Але це відбуватиметься не напряму, а за допомогою жорстких правил прийняття на роботу майбутніх співробітників служби й проведенням систематичної переатестації.

За попередніми даними штат служби повинен зменшитися щонайменше на десять тисяч чоловік. Ті люди, які захочуть зберегти свою роботу й посаду, повинні будуть володіти всіма необхідними знаннями та навичками, а також зобов’язані будуть поступово їх удосконалювати. Натомість їм буде надана гідна заробітна плата.

Читайте також:  Індексація за квітень 2022 року в Україні

Конкурс на посаду буде відкритим та прозорим, тож спробувати себе зможе абсолютно кожен. Це стане причиною появи чималої конкуренції. Скорочення також дозволить трохи заощадити. Зекономлені кошти будуть спрямовані на проведення реформи служби або на оплату праці співробітників. Приємно те, що буде збільшена зарплатня не тільки рядового прокурора, а й зарплата слідчого поліціі та багатьох інших працівників.на які саме зміни варто чекати

One Response
  1. Иван 8 января, 2019 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.