Меню

Мораторій на проведення перевірок до кінця 2019 року

Економіка України вже давно знаходиться у стані занепаду. Для її відновлення та покращення економічних показників треба стимулювати розвиток бізнесу. Саме тому урядовці уклали з Міжнародним валютним фондом низку домовленостей з метою зменшення адміністративного  на підприємців, бізнесменів. Серед купи домовленостей та постанов варто виділити мораторій, який призупиняє проведення перевірок підприємств та приватних організацій з боку органів контролю. Це значно полегшило життя бізнесменів, а тому цікавляться, які останні новини про мораторій на перевірки та чи буде він продовжений на 2019 рік.

Мораторій призвів до того, що у 2015 та 2016 роках інспектори та представники органів контролю взагалі не влаштовували підприємцям неочікуваних перевірок. Але це дуже сильно розв’язало руки бізнесменам, а тому мораторій зазнав певних змін. Був чітко встановлений перелік служб та інстанцій, які можуть навідуватися до підприємців та влаштовувати перевірки. На практиці мораторій дійсно суттєво полегшив тиск на підприємців, що дало поштовх для розвитку бізнесу.Економіка України вже давно знаходиться у стані занепаду

Продовження мораторію та порядок проведення перевірок

Гарна новина для всіх бізнесменів полягає в тому, що цей депутати вирішили продовжити дію цієї заборони, адже вона мала гарні наслідки. Поки було вирішено, що буде продовжено мораторій на проведення перевірок до кінця 2019 року. Більш того, призупинення перевірок дозволило значно зменшити рівень корупції, а частка малого та середнього бізнесу суттєво збільшилася за останні кілька років. Але не обійдеться без певних змін та вдосконалень. Тепер усі дії інспекторів регулюватимуться законом «Про тимчасові особливості заходів державного контролю».

Але експерти та аналітики вважають, що мораторій має виключно погані наслідки. Оскільки був відсутній майже будь-який контроль, то це призвело до погіршення ситуації на споживчому ринку. Здебільшого знизилася якість товарів та харчів. На полицях магазинів можна знайти неякісні підробки, що іноді взагалі місять шкідливі для здоров’я людини речовини. Дуже часто трапляються масові та поодинокі отруєння. Саме тому постало питання про введення перевірок для постачальників харчів у дитячі садочки, школи, університети та інші навчальні заклади, адже антисанітарія та відсутність контролю – це основна причина інфекційних захворювань та отруєнь.

Читайте також:  Зразок заповнення бюджетного запиту на 2021 рік

Якщо не враховувати підготовлені депутатами зміни у законопроекті, бо вони поки знаходяться на розгляді, то перевірки підприємців відбуватимуться у наступних випадках:

  1. Якщо бізнесмен власноруч надіслав до органів контролю лист з проханням провести повну чи часткову перевірку свого підприємства.
  2. Якщо внаслідок судового процесу через звернення постраждалих осіб було визначено необхідність перевірки підприємства та існує відповідна постанова.
  3. Якщо на підприємстві відбулася аварія чи якась інші непередбачена подія, внаслідок якої постраждали сторонні особи.

Постанова КМУ про мораторій на перевірки передбачає, що служба чи інстанція, яка проводитиме контроль, обов’язково повинна опублікувати відповідне повідомлення на своєму офіційному сайті. Якщо служба заздалегідь не повідомила підприємця про проведення перевірки, то останній має повне право не пропускати представників інстанції.порядок проведення перевірок

Чому все ж було вирішено продовжити мораторій?

Не дивлячись на те, що мораторій мав неоднозначні наслідки, його продовження мало своє особливе підґрунтя. Через дію заборони ніхто не кинеться започатковувати свій власний малий чи середній бізнес. Але розв’язані руки дозволять підприємцям суттєво розвити нинішній бізнес та впровадити важливі зміни, реорганізувати чи реформувати його. Можна сказати, що політики дали підприємцям час на вдосконалення свого бізнесу, усунення помилок, порушень, тощо.

Якщо скасувати дію мораторію, то підприємці почнуть страждати від купи перевірок, що проводитимуться одна за одною. Це буде заважати нормальному функціонуванню підприємства, може призвести до втрат та виникнення ряду проблем.  Значна кількість фірм, які не встигли реалізувати усі зміни та виправити помилки й порушення, просто закриються, навіть якщо вони відкрилися декілька місяців тому. Саме тому продовження мораторію на перевірки у 2019 році дає підприємствам ще трохи часу на те щоб навести порядок.Чому все ж було вирішено продовжити мораторій

Чи дійсно треба було продовжувати мораторій?

Навіть ті, хто виступав за продовження дії мораторію, наполягають, що бізнес все одно потребує регулювання та суттєвих змін. Варто згадати про те, що український бізнес не може нормально конкурувати на міжнародному ринку. До вітчизняних підприємств треба висувати більші вимоги, проводити контроль якості та сприяти підвищенню якості. Планується, що мораторій сприятиме створенню та розвитку великої кількості підприємств, після чого влада почне їх регулювати та ставити нові, жорсткі вимоги. Такий варіант розвитку бізнесу повинен зробити українські підприємства конкурентоспроможними.

Читайте також:  Яким буде ДПА в 2018 році?

Річ у тім, що однією з причин, чому було введено мораторій на перевірки 2019 ДФС та інших служб – підписання асоціації с ЄС. Після того до України почали висуватися нові вимоги та перед нею постали нові завдання. Одне з них – розвиток бізнесу. Оскільки останніми роками спостерігався занепад бізнесу, було вирішено саме таким чином стимулювати його до розвитку, а потім вже братися за контроль.

Ця модель стимулювання розвитку підприємницької діяльності була запозичена у європейських країн, як і багато інших реформ та змін. Подібна політика вже неодноразово показувала гарні результати, але треба знати, коли вчасно скасувати дію заборон. Планується, що мораторій в Україні діятиме 2020 року. Однак будуть змінені деякі його положення, що сприятиме захисту прав споживачів.

Чи дійсно будуть якісь зміни у підприємницькій діяльності?

Експерти кажуть, що мораторій на проведення перевірок бізнесу в 2019 році не призведе до якихось значущих покращень та взагалі може тільки погіршити ситуацію. Очікується, що сфера бізнесу й надалі буде працювати в нинішньому режимі. Дуже часто траплятимуться аварії, отруєння, нещасні випадки, тощо. Річ у тім, що мораторій не повинен повністю розв’язувати руки підприємцям. Вони мають й далі дотримуватися усіх вимог та стандартів виробництва, слідкувати, щоб не було антисанітарії на виробництві. Але зазвичай підприємці закривають очі на все та починають робити що їм заманеться, від чого страждають звичайні люди.

Санітарна служба – одна з небагатьох служб, які й досі можуть влаштовувати перевірки ФОП та підприємств. Якщо раніше задля позапланового візиту вони повинні були отримувати спеціальний дозвіл, то зараз перевірка можлива лише за наявності постраждалих через дії підприємства осіб. А тому дії навіть санітарної служби були суттєво обмежені.

Читайте також:  Зразок колективного договору на 2018 рік

Взагалі думки експертів щодо того, чи принесе дія цього мораторію якість позитивні зміни, дуже різняться. Хтось каже, що це ідеальний стимул для виникнення нових підприємств, пожвавлення у сфері малого та середнього бізнесу. А інші кажуть, що це тільки вбиває існуючі стандарти в Україні та якість продукції й надалі ставатиме все гіршою. Те, чи не дарма був продовжений мораторій на 2019 рік, буде відомо лише згодом.Чи дійсно будуть якісь зміни у підприємницькій діяльності

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *