Меню

Яким буде ДПА в 2019 році?

Наразі у школах та університетах жваво обговорюють те, які зміни очікуються у сфері освіти найближчим часом. Україна вирішила забути залишити позаду радянські підходи до освітнього процесу, а тому взялася за впровадження нових, більш досконалих підходів. Результатом цих нововведень є те, що школярі здаватимуть ДПА в 2019 році безпосередньо у формі ЗНО. Очікується, що буде визначений перелік обов’язкових дисциплін, серед яких буде й англійська мова, екзамен з якої нині навіть є невід’ємною частиною вступу на магістратуру у певних ВНЗ.

Очікується, що суміщення підсумкової атестації за ЗНО більше не буде. Міносвіти отримала змішані відгуки щодо такої системи, а тому планується, що ці два види атестації скоро знову будуть проходити окремо. Окрім того, реформа освітньої сфери передбачає складання підсумкової атестації навіть випускниками 1 ступеня школи. Це означає, що складати ДПА доведеться після закінчення четвертого класу. Але для цього буде розроблена спеціальна форма проведення тестування, наприклад, у вигляді контрольної, щоб не травмувати школярів та не створювати умови для виникнення стресу.які зміни очікуються у сфері освіти

Чи буде скасовуватися ДПА?

Тема скасування державної підсумкової атестації обговорюється протягом багатьох років. Іноді ЗМІ розпускають неправдиві чутки з цього приводу. Але представники Міністерства освіти повідомляють, що поки чекати на скасування не варто. Спеціалісти не припиняють працювати над тестами ДПА, впроваджують нові методики та працюють над вдосконаленням механізму перевірки знань учнів. Поки важко сказати, яким буде ДПА в 2019 році, це буде відомо лише напередодні проведення тестування.

Що стосується дисциплін, то серед них будуть загальнообов’язкові, наприклад, математика чи українська мова, а також додаткові, які учні обиратимуть самостійно. Але це стосується лише старших класів. У молодшій школі перелік дисциплін, які будуть складатися під час державної підсумкової атестації, визначатиметься Міносвіти та керівництвом самого навчального закладу. Варто окремо згадати про тести з англійської мови. Цей іспит поступово стає обов’язковим, а також тепер учням доведеться складати аудіювання. Також представники сфери освіти ведуть мову про впровадження розмовної частини на іспиті, де школярам доведеться продемонструвати усі свої навички.

Тести для людей з обмеженими можливостями

Для початку треба сказати, що дати проведення державної підсумкової атестації для 9 класу для дітей з інвалідністю поки невідомі, вони будуть оприлюднені згодом. До певного моменту проблемам людей з обмеженими можливостями приділяли мало уваги. Наприклад, людям з вадами зору просто пропонували тести зі збільшеним шрифтом. Але тепер буде не так. Заклади будуть обладнуватися усіма зручностями для дітей з обмеженою рухливістю. А школярі з вадами зору отримають спеціальні тести, виконані шрифтом Брайля. Регулюватиметься тривалість іспитів для дітей з інвалідністю. Очікується, що тестування триватиме щонайменше на тридцять хвилин більше.

Читайте також:  ЗНО з історії України в 2020 році

Положення про ДПА переймають характерні риси європейської моделі освіти. Якщо ЗНО дозволятиме школярам вступати до вищих навчальних закладів, то ДПА перевірятиме рівень їх знань протягом усього освітнього періоду. Очікується низка особливих нововведень, які повинні знизити рівень корупції та запобігти упередженому ставленню до учнів.Чи буде скасовуватися ДПА?

Навчання після дев’ятого класу

Як відомо, після закінчення навчання у дев’ятому класі школярі повинні складати ДПА, за результатами якого вони потім можуть подавати документи на навчання у старшій школі або йти до спеціальних навчальних закладів. В цих закладах надається профільна освіта, а дітлахи отримують поглибленні знання. Школярі можуть піти навчатися за у:

  1. Ліцей для отримання певної кваліфікації без вступу до вищого навчального закладу.
  2. Ліцей для отримання профільної освіти з подальшим вступом до вищого навчального закладу.
  3. Коледжі, де готують молодших фахівців.

Треба не забувати, що після закінчення будь якого з цих закладів особа отримує документ, на основі якого вона може вступати до ВНЗ.

Детальніше про дисципліни, які виноситимуться на тестування

Як вже згадувалося раніше, математика, українська мова та література – це обов’язкові предмети для здачі державної підсумкової атестації в 2019 році. Остання дисципліна обиратиметься школярами з урахуванням того, на якій саме спеціальності вони хочуть далі продовжувати своє навчання у вищому навчальному закладі. Що стосується молодшої школи, то там на перелік предметів буде впливатиме рішення керівництва навчального закладу. Очікується, що згодом англійська мова стане обов’язковим предметом для здачі. Тоді вже під час державної підсумкової атестації школярі складатимуть чотири предмети. Станом на сьогодні дітям дають змогу обрати одну з наступних дисциплін для здачі:

  1. Географію.
  2. Фізику.
  3. Хімію.
  4. Біологію.
  5. Історію України.
  6. Іншу іноземну мову.

Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань ДПА будуть викладені згодом. Раніше школярі могли складати тестування з російської мови. Але через збройних конфлікт та агресію з боку Росії цей здача іспиту з російської мови була скасована. Якщо дитина отримає гарну оцінку за результати ДПА, то вона зможе перейти до старшої школи. Для вступу до ВНЗ треба буде складати ЗНО, а зарахування до університетів відбуватиметься на конкурсній основі.Ситуація з зовнішнім незалежним оцінюванням

Ситуація з зовнішнім незалежним оцінюванням

Випускники старшої школи хочуть знати, чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2019 році. Так, вони будуть використовуватися, адже система зовнішнього незалежного оцінювання вдосконалювалася протягом багатьох років не для того, щоб її скасували в один момент. Більш того, Міністерство освіти не планує зупинятися, а тому щороку впроваджуватимуться нові невеличкі зміни, поки модель тестування не буде приведена до ідеального стану. Усе це робиться для того, щоб за допомогою іспитів можна було об’єктивно та прозоро оцінити знання школярів, на основі яких відбуватиметься вступ до вищих навчальних закладів.

Читайте також:  Коли буде ЗНО в 2022 році?

Але треба не забувати, що термін дії сертифікату обмежений. На його основі можна вступати до ВНЗ лише протягом одного календарного року. Якщо абітурієнт це скористався сертифікатом, то через рік йому доведеться складати іспити знову.

Що стосується випускників середньої школи, то у них буде певний вибір. Якщо вони захочуть залишити школи та продовжити здобувати освіту у навчальних закладах першого та другого ступеня акредитації, то вони теж повинні будуть здавати своєрідне зовнішнє незалежне оцінювання. В такому випадку тести складатимуться в окремому порядку. Обов’язкові екзамени такі самі, як при складанні ДПА, а один предмет дозволяється обирати самостійно.

Пробне тестування

Пробне тестування нікуди не подінеться. Воно буде доступне кожному охочому. Для цього треба буде заздалегідь записатися на його проходження та спробувати себе. Пробне тестування влаштовується для того, щоб випускники могли оцінити свій рівень знань та вивчити ті теми, які вони погано знають. Також пробне тестування дозволяє психологічно звикнути до атмосфери на іспиті, зрозуміти алгоритм дій, відчути на собі часові рамки. Пробне тестування не є безкоштовним. Точні ціни будуть відомі ближче до самого тестування, але за один пробний іспит доведеться сплатити понад 120 гривень.

Учню не обов’язково досиджувати до кінця пробного іспиту. Він може в будь-який момент покинути аудиторію. Бланк з завданнями дозволяється забирати з собою, що потім ще раз самостійно пройти тестування чи виявити прогалини у знаннях. Що стосується реєстрації на пробне ЗНО, то вона відбувається до кінця березня, а сам іспит складається не пізніше ніж за півтора місяця до проведення самого ЗНО. Однак треба пам’ятати, що учень може скласти не більше двох пробних іспитів, а тому варто серйозно ставитися до обирання дисципліни. Міністерство освіти радить спробувати себе у найважчих дисциплінах, які планується складати.Пробне тестування

Дати проведення іспитів

Як можна помітити, щороку іспити проводяться в різний час. Це пов’язано з удосконалення процедури перевірки знань учнів. Міністерство освіти ще може прийняти декілька важливих положень чи зробити кілька нововведень, а тому графік проведення ДПА та ЗНО буде оприлюднений ближче до дати проведення самого тестування.

Читайте також:  Розмір стипендії в Україні в 2021 році

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.