Меню

Нарахування мінімальної зарплати в 2019 році

Як відомо, вже кілька років підряд Україна перебуває в умовах активного реформування фактично усіх сфер суспільного життя. По 2-3 рази на рік змінюється прожитковий мінімум та найменший оклад. Збільшені цифри будуть мати місце і в новому році, а тому нарахування зарплати (2019 рік) буде дещо відрізнятись.

Нарахування мінімальної зарплати в 2019 році

Найменший оклад

Майже усі бюджетні установи та левова частка приватних для нарахування зарплати своїм працівникам використовують оклади, або іншими словами, тарифні ставки. За такої системи місячний заробіток працівника прямо залежить від тієї кількості годин, які він відпрацьовує в місяць. Відтак, в бухгалтерський та юридичний обіг вводяться поняття «норми часу», «тарифної ставки», «одиниця відпрацьованого часу».

Унеможливлюючи експлуатацію працівників, держава вводить свої «норми» робочого часу та мінімальні суми, котрі працівник гарантовано повинен отримувати.

Таким чином, традиційним варіантом робочого дня в Україні вважається 8 годин щоденно, не враховуючи обідньої перерви. Тижнева норма – 40 годин.

За умови відпрацювання цих годин, працівник, відповідно до вітчизняного законодавства, не повинен отримувати менше, аніж встановлений на початок року урядом прожитковий мінімум. Як стає зрозуміло із бюджету на наступний рік, мінімум, який може встановлюватись працівнику – 1921 грн.

Разом із тим, протягом року, цей показник повинен збільшуватись ще двічі. З липня він становитиме вже 2007 грн., а з грудня – 2102 грн.

Гарантована зарплата

Іншим, не менш важливим для працевлаштованої особи соціальним стандартом, є мінімальна зарплата в країні. Сама на неї повинні орієнтуватись працедавці. Особливістю української тарифної системи є те, що навіть у ситуації призначення працівнику мінімального окладу (він же і ПМ), менше, аніж мінімальна зарплата нараховувати бухгалтери не можуть.

З першого календарного дня нового року, найменша зарплата в країні становитиме 4173 грн.

Читайте також:  Зарплата депутата Верховної Ради у 2020 році в Україні

Для кращого розуміння, варто навести приклад нарахування зарплати в Україні.

Працівник офіційно працевлаштований. Протягом місяця відпрацював повну норму годин. Для нього призначено оклад у розмірі 2300 грн. Це менше, аніж встановлена урядом МЗП, а тому повинна бути також надбавка. Її визначають таким чином:

4173-2300=1873 грн.

Гарантована зарплата

Неповний робочий день

Якщо працівник працює неповний робочий день, тоді йому може бути нарахована зарплата і менша, аніж 4173 грн. Розраховується його сума в такому разі пропорційно до встановленої зарплати та кількості передбачених робочих годин. Тобто закон про мінімальну зарплату все ж виконується, але дохід розраховується пропорційно.

Наведемо приклад. Припустимо, працівник офіційно працевлаштований та 0,5 ставки. Його оклад – 2300 грн.

Нараховується оклад: 2300 × 0,5 = 1150 грн.

Забезпечення мін. зарплати пропорційно до відпрацьованого часу: 4173 × 0,5 = 2086,50 грн.

Таким чином, працівник не буде отримувати у місяць менше, аніж 2086,50 грн., адже для нього законодавством країни гарантується доплата у розмірі 936,5 грн. (2086,50 – 1150).

Лікарняні та відпускні

Нарахування мінімальної зарплати в 2019 році чи не мінімальної – не єдине заняття для бухгалтерів-зарплатників. Не варто забувати і про такі різновиди нарахувань, як лікарняні та відпускні. По суті, це ті суми, котрі обов’язкового (гарантовано державою) повинні виплачуватись працівнику навіть у тому разі, якщо працівник не перебував на роботі та не виконував своєї обов’язків.

Варто зазначити, що, починаючи з 2019-го року, кількість офіційних вихідних (тобто оплачуваних) може вигідно для працівників збільшитись з 24 до 28. Відповідний законопроект вже зареєстровано в парламенті та зовсім скоро повинен відбутись його розгляд.

Іншою новацією трудового законодавства може стати так звана «сієста». Деякі парламентські активісти пропонують узаконити двогодинний обідній відпочинок для усіх працівників, котрі виконують свою роботу в приміщеннях, без кондиціонерів чи іншого подібного обладнання. Щоправда, розраховувати та обідній тривалий перерив можна буде не увесь рік, а тільки в літні періоди, коли температура повітря стає більшою, аніж +30℃.

Лікарняні та відпускні

Інші нарахування

Окрім названих зарплатних пунктів, бухгалтерам не варто забувати також і про:

  • компенсацію за невикористану відпустку;
  • премії (річні, квартальні чи одноразові);
  • винагороди;
  • надбавки;
  • доплати.

Податки

Оскільки більшість підприємств та бюджетних установ виконують роль податкових агентів, то їм доводиться не тільки нараховувати зарплати, але відраховувати та переводити на відповідні державні реквізити податки.

Читайте також:  Реформа ДСНС України 2022 останні новини

Із зарплати працівника (адже це дохід фізичної особи) щомісяця вираховуються в державну казну такі податки:

  • ПДФО – становить 18% від нарахованої суми;
  • Військовий збір – 1,5% від отриманої заробітної плати.

Оподаткуванню підлягають також лікарняні та усі різновиди премій, відпускні.

Податки

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.