Меню

Нарахування мінімальної зарплати в 2020 році

Кожна особа, яка працює на підприємстві, в установі або службі отримує заробітну плату. Процесу нарахування заробітної плати не може уникнути жоден роботодавець, а тому питання нарахування коштів, утримання з них податків та зборів, а також надання робітникам авансу іноді викликають багато складнощів.

Украинские гривны в кошельке

Саме тому роботодавець, а також бухгалтери підприємства мають чітко знати, як саме здійснюватиметься нарахування зарплати 2020 рік та про які тонкощі треба обов’язково знати.

З чого складається заробітна плата?

Треба розуміти, що робітникам підприємства можуть нараховуватися різні види виплат, але не всі вони є заробітною платою особи. Детально усе це описано у Законі України «Про оплату праці» та в Інструкції зі статистики заробітної плати.

Загалом у нормативних документах визначається три складові будь-якої заробітної плати працівника:

  1. Основна зарплата – винагорода, що виплачується працівникові за виконаний обсяг роботи відповідно до визначених норм праці. Тобто це виплата за увесь час, що був відпрацьований особою або ж плата за обсяги виготовленої продукції, надані послуги, тощо. Ця частка зарплати являє собою звичайний оклад або є відрядні розцінки.
  2. Додаткова зарплата – нарахування, які особа отримує за понаднормову роботу, певні успіхи у трудовій діяльності, проявлену активність або наполегливість, за роботу в особливих умовах, тощо.
  3. Заохочувальні чи компенсаційні виплати – нарахування у формі винагороди за підсумками року, кварталу чи місяця, спеціальні види премій відповідно до положень підприємства, компенсації, що передбачені чинним законодавством.

До заробітної плати не входять різні допомоги від держави, виплати на відрядження, дивіденди, різного роду внески та матеріальні допомоги від роботодавця. Інформація про усі ці, а також інші види доходу, які не відносять до зарплати, може бути знайдена у тих самих нормативних актах.

Найчастіше інформація про нарахування зарплати та її складові використовується під час складання статистичних звітів, що передаються до Державної статистики. Водночас ця інформація може виступати базою для нарахування єдиного соціального внеску.

Читайте також:  Розмір заробітної плати поліції в 2020 році в Україні
Рост заработной платы в Украине

Відомості з приводу мінімалки та оподаткування зарплати

Ще один дуже важливий нюанс – це нарахування мінімальної зарплати в 2020 році. Мінімальна зарплата являє собою певний гарантований державою мінімум, що виплачується особі за виконання роботи, що не потребує кваліфікації.

Очікується, що у 2020 році відбудеться підвищення мінімальної заробітної плати до планки у 4723 гривень. Водночас виплата робітникам такої суми коштів не означає, що з неї не утримуються усі обов’язкові податки, збори та платежі. Навіть мінімалка має оподатковуватися в обов’язковому порядку.

Що стосується питання оподаткування, то у більшості випадків ця процедура здійснюється на підприємстві, а на руки особа отримує вже оподатковану заробітну плату.

Наразі з зарплати робітників утримується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, але також бувають й інші утримання, наприклад, аліменти, внески до пенсійних фондів, тощо. Тож будь-який приклад нарахування зарплати в Україні складається не лише з самого нарахування основної частини коштів та додаткових виплат, а ще й з процедури оподаткування.Виплата авансу та розрахунок зарплати

На деяких підприємствах передбачається виплата працівникам авансу. Згідно з положеннями законодавства, сума авансу не може бути меншою за суму оплати фактично відпрацьованого робітником часу. Відпрацьованим не вважається час, коли особа перебувала у відпустці, на лікарняному та час, що був невідпрацьований з інших причин.

Нараховуватися аванс може двома способами. У першому випадку його нарахування відбувається відповідно до кількості відпрацьованих особою днів за першу половину місяця. У другому випадку нарахування здійснюється у відсотках до посадового окладу робітника, наприклад, у розмірі 50% або 60%.

Минимальное увеличение заработной платы в 2020 году

Розрахунок заробітної плати будь-якого робітника здійснюється відповідно до його табелю обліку робочого часу. Усі розрахунки проводяться у відповідних відомостях, форми яких можуть складатися довільним чином.

Для прикладу можна розглянути випадок, коли робітник має оклад у розмірі шести тисяч гривень. Він відпрацював, наприклад, лише 10 днів, а загальна кількість робочих днів – 21. Загальна кількість робочих годин складає, наприклад, 167. В такому випадку загальна кількість відпрацьованих годин становить 80. Щоб визначити суму зарплати необхідно 80 поділити на 167 та помножити на шість тисяч. Після проведення підрахунків виходить 2874, 25 гривень – заробітна плата особи.

Саме таким чином й проводяться обрахунки, а після цього визначені суми можуть бути виплачені робітнику.

Читайте також:  Підвищення зарплати адвоката (юриста) у 2021 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.