Меню

Одноразова допомога при народженні дитини 2018 в Україні

Зараз в країні панує нестабільна фінансова ситуація. Через це пари, що бажають завести немовля не завжди спроможні утримувати її. Для таких випадків і була придумана допомога при народженні немовляти. Тож майбутнім батькам варто чітко розуміти  що являє собою соціальна допомога при народженні дитини та на яку суму коштів з державного бюджету вони можуть розраховувати, за яких умов вони можуть її отримати та як оформлювати потрібні документи.

Якщо ви бажаєте оформити соціальну допомогу після появи на світ немовляти, то вам необхідно відшукати найближчий місцевий відділ соціального захисту. Звертатися  потрібно не пізніше року від дня народження дитини, в іншому випадку допомога вам надана не буде. Варто також наголосити на тому, що обоє батьків повинні подавати заяви на оформлення допомоги. Якщо цього не відбулося, то допомога, відповідно до чинних законів, перераховуватися не буде. гроші в пляшечці

Багатьох цікавить які треба документи при оформленні допомоги при народженні дитини. Для оформлення грошової допомоги необхідно прихопити з собою наступні документи:

  • спочатку треба написати заяву. Робити це дозволено будь-кому з батьків. Сама заява пишеться в довільному форматі, але з обов’язковим зазначенням місць прописки батьків дитини;
  • також обов’язково треба мати при собі ксерокопію свідоцтва про народження дитини. Варто зазначити, що у випадку смерті дитини під час пологів або після них допомога не виплачується;
  • якщо дитина є усиновленою, то ви теж маєте право на фінансову допомогу. В такому випадку вам треба мати ксерокопію договору, який укладався під час процесу усиновлення. В такому разі до інстанції мають право звертатися лише опікуни дитини;
  • ще одним пунктом є зазначення номера рахунку в банку, який обслуговує батьків чи опікунів. Саме на цей рахунок буде перераховуватися грошова допомога.

Як можна помітити, документів для оформлення необхідної допомоги треба зовсім небагато, але існують і випадки коли можуть знадобитися й інші спеціальні документи або підтвердження. Таким чином, наприклад, якщо у когось з батьків новонародженої дитини є необхідність у відпустці терміном на 3 роки аби без перешкод здійснювати догляд за немовлям, то необхідно взяти з собою до інстанції ксерокопію трудової книжки чи ксерокопію відповідного наказу, де зазначається надання відпустки на відповідний термін.

Трапляється і так, що батьки народженої дитини живуть у різних містах. То в такому випадку у працівників соціальної структури з’являється додаткова робота. Їм треба власноруч ретельно перевірити, чи не отримується сім’єю якась грошова допомога при народженні дитини від держави за будь-якою іншою адресою. Задля проведення такої необхідної перевірки інстанція просить надавати конверт та марки, що прискорить процес. Реєстрація новонародженої дитини робиться на основі інформації,, що отримується після відповідного запиту до органів соціальної допомоги, які, в свою чергу, надають всю необхідну інформацію.мама і малюк

Варто також знати про всі можливі випадки, коли виплата грошової допомоги може припинятися. Не секрет, що в першу чергу будь якої фінансової допомоги позбавляються батьки, котрі з якихось причин були позбавлені батьківських прав. Це стосується і опікунів також. Все це стосується і випадків, коли батьки відмолюються від дитини. При потраплянні за грати грошова допомога теж не виплачується.

Читайте також:  Податкова соціальна пільга на 2019 рік

Але найчастіше батьків позбавляють грошової допомоги не через все це. Існує дуже багато випадків, коли батьки витрачали отримані кошти не належним чином, тобто не на утримання дитини. Це відстежується інстанцією, а тому такі діяння одразу викорінюються. Батьки, звісно, мають право витрачати кошти на свій лад, але дитина повинна обов’язково мати мінімальне забезпечення.

І ще однією групою непередбачених ситуацій можна вважати смерть батьків або одного з них. В такому випадку та людина, чи сім’я, що беруть опіку над дитиною, мають повне право на оформлення грошової допомоги.

У разі постанови інстанції про припинення виплат це відбувається з наступного місяця після винесення рішення. Однак батьки або опікуни мають право оскаржити винесене рішення. Проте цього не можна зробити у випадку смерті новонародженої дитини.

Багато батьків хоч і дивуються тому, яка одноразова допомога при народженні дитини 2018 наразі виплачується, проте не нехтують можливістю її витратити. Однак слід враховувати те, що за правильністю використання коштів, відведених державою на утримання дитини насправді слідкує декілька державних інститутів, які ще й перевіряють умови, в яких знадиться дитина і їх комфортність. До цих інститутів відносять і органи, що займаються справами сімей, органи опіки та інші органи соціального захисту.

Читайте також:  Аліменти на дитину в 2021 році

Ці органи ведуть постійний нагляд, і як тільки ними буде зафіксоване хоч якесь порушення правил та недоцільне використання грошей, то дане питання буде виноситися на розгляд, кульмінацією якого може стати позбавлення Сім’ї державної допомоги. Існують і випадки коли мати дитини свідомо не відвідує лікарів, а саме педіатра. Лікарня в такому випадку повинна повідомити про це у відповідні служби, що призведе до більш детального розгляду справи і застосування певних мір.

Грошова допомога може бути отримана навіть при тимчасовому знаходженні в ізоляторі. Якщо дитина була народжена матір’ю безпосередньо в цьому місті, то у неї є 10 днів на подання заяви до інстанції з метою отримання соціальної допомоги. Разом із заявою потрібно надавати і копію свідоцтва немовляти.

В такому випадку, при оформленні грошової допомоги, вона буде надходити не матері, а безпосередньо на рахунок, який буде відкритий для дитини. Це дозволяється тільки у випадку звернення до керівників слідчого ізолятора. Все інше залишається незмінним, а саме: порядок подання документів, оформлення допомоги при народженні дитини в 2018 році в Україні та самі грошові виплати, їх розмір.народився малюк

Є суворо визначений перелік осіб, які мають право на користування коштами, що перераховуються на депозитний рахунок дитини. Цими грошами можуть користуватися:

  • безпосередньо мати дитини, але тільки після того як вона буде звільнена із слідчого ізолятора;
  • право на користування має батько або опікун, але у випадку якщо він забирає новонароджене дитя з ізолятору;
  • коштами може користуватися і сама дитина при досягненні нею повноліття. Це, звісно, можливе якщо гроші не були зняті з депозитного рахунку раніше кимось з опікунів.

Щодо розміру виплат, то в 2018 році вони є незмінними. Це означає, що вона не зміниться від того, якою є за рахунком в сім’ї  новонароджене дитя. Перша це дитина, чи шоста вже не має значення, соціальна допомога буде однаковою.

Читайте також:  Податкові соціальні пільги на 2020 рік

Сьогодні грошові виплати при народженні немовляти становлять 42 тисячі гривень. Спочатку перераховується одноразова допомога при народженні дитини 2018 в Україні у розмірі 10 тисяч гривень, а потім на протязі року перераховується і решта суми допомоги. Така сума була встановлена безпосередньо владою країни. Раніше велась практика, при якій за кожну наступну дитину одержувана допомога збільшувалася. Згодом таку практику було припинено, адже дуже часто спостерігалися факти зловживання допомогою від держави.

З опікунами справа виглядає дещо інакше. Соціальна допомога може буди отримана за кожну дитину, що була взята під опіку. Якщо дитина потрапляє до інтернату або будь-якого іншого державного закладу, що отримує повне фінансування від влади, то допомога перераховується на депозитний рахунок дитини.

Наразі ведуться обговорення того, чи буде збільшення соціальної допомоги в 2018 році. Не секрет, що її збільшення стимулювало б молодих пар до народження потомства, що позитивно відобразилось би на демографічному стані країни.сім'я зростає

Нещодавно навіть було створена спеціальну петицію, яка несе в собі інформацію про збільшення соціальної допомоги. Петиція знаходиться на сайті Президента України. Молоді батьки створили її з оглядом на те, що на їх думку доцільним рішенням буде на фоні збільшення зарплат, їх індексування та зростання прожиткового мінімуму змінити і розміри допомоги. Серед молодих мам немає тих, хто був би задоволений перспективою мати лише приблизно 870 гривень на місяць при знаходженні у декретній відпустці. Грубо кажучи, матеріальна допомога при народженні дитини в Україні в 2018 році нікого не влаштовує. Саме тому активісти і молоді батьки прохають владу переглянути це питання, адже ціни на послуги і товари для дітей зростають кожного дня.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.