Меню

Зарплата бюджетників у 2018 році в Україні

Через складну ситуацію в економічній сфері та війну на сході в країні приймаються непопулярні законопроекти, завдяки котрим згортаються соціальні програми, зменшуються виплати. Яка буде зарплата бюджетників у 2018 році в Україні хвилює тих, хто працює в державних установах, навчає та виховує малечу, рятує життя дорослим та дітям.

Рівень інфляції зростає швидкими темпами, а доходи, які отримує ця категорія громадян значно менші ніж в європейських державах і навіть в сусідніх Росії та Молдові.Рівень інфляції зростає швидкими темпами

Особливості нещодавнього підвищення

З 2017 уряд вирішив трохи підтримати простих людей, втіливши свій намір у збільшенні доходу, менше котрого працівник не тільки приватних компаній, але й державних установ, отримувати не може. Рівень, на який зросли посадові оклади бюджетників, склав 50%, до ставки додалися по 2 розряди тарифної сітки. Після такого суттєвого збільшення додаткових коштів на пенсії та стипендії студентам та учням не вистачило. Найуразливіша категорія громадян залишилася без підтримки.

Розмір заробітної плати бюджетників у 2018 році в Україні відчутно вже не зросте. Підвищення соціальних стандартів може призвести до погіршення макроекономічних показників, про що попереджає міжнародний валютний фонд, з котрим держава підписала меморандум. Ігнорування вимог МВФ закінчиться тим, що країні відмовлять в кредиті, без котрого неможливо гасити зовнішній борг.

Зі збільшенням мінімальної величини доходу посадовий оклад вчителя, що має першу категорію зростає трохи менше ніж на 800 гривень. Але до цієї суми додається доплата за керівництво класом, за перевірку зошитів. Чистими педагог отримає біля 3 тисяч дев’ятсот.

Але з підвищенням стандартів зарплата санітарки наблизиться до тієї суми, що отримує медсестра, що разом з лікарем рятує людей. Прибиральниця в школі, матиме стільки скільки й вчитель, котрий закінчував Виш та додатково складав іспити на категорію.

Читайте також:  Повышение зарплаты в 2021 году в Украине

Деякі аналітики вважають, аби розподіл бюджетних коштів був раціональним та справедливим потрібно проводити реформи в освіті й в медицині, старт котрих планується в 2018 році.

Доходи чиновників

З державної скарбниці отримують кошти не тільки освітяни чи медики, а й державні службовці, котрі працюють в районних та міських адміністраціях. Вони не розкошують як депутати Верховної ради та члени уряду, котрі мають не тільки посадові оклади розміром в 5 або 10 мінімумів, але ще й доходи, що в рази перевищують ці суми. В деяких країнах, причому доволі розвинених, парламентарії взагалі відмовляються отримувати зарплати, бо вважають, що не повинні за гроші служити громадянам, котрі їх обрали.

Державні службовці нижчого рангу мають посадові оклади набагато менші. Заробітна плата голови та секретаря сільради трохи вище ніж 3200, тарифна ставка спеціаліста, котрий працює в державній адміністрації міста, не більше 5700.

Якщо прочитати останні новини про підвищення зарплати бюджетникам в Україні в 2018 році, стане зрозуміло, значного зросту для працівників, що отримують доходи з державної скарбниці, чекати не варто. Збільшення може скласти відсотків 10, а не 50, як це було у декого в 2017.

Передумовою для суттєвого підвищення соціальних стандартів є пожвавлення економіки. Уряд розробляє проекти, що направлені на підтримку промисловості, розвитку регіонів, подолання безробіття шляхом створення нових робочих місць. Подібні програми вже почали втілюватися в аграрному секторі, машинобудуванні. Незабаром прийматиметься закон, метою котрого є переоснащення та модернізація виробничих потужностей.Доходи чиновників

Прогнозований мінімум

У 2017 мінімальна зарплата дуже різниться від прожиткової величини. На початку року ця цифра складала 1656 гривень. Такого явища не було вже дужа давно. Але враховуючи високий рівень інфляції, постійну девальвацію національної валюти, зрозуміло, що на прожитковий мінімум існувати просто неможливо. Його розмір зміниться у 2020 і становитиме 2085, найменший оклад бюджетника складатиме 4500 грн.

Читайте також:  Останні новини про зарплату суддів у 2021 році

Не можна уявити реальну картину доходів державних службовців. Мізерні соціальні стандарти в країни залежать від рівня корупції, а він в державі дуже високий. Через те не має умов, котрі б дозволяли розвиватися економіці. Індексація зарплати бюджетників в Україні передбачається і буде проводитися тричі, але такого значного підвищення, як це було 2017 вже годі чекати.лікар на роботі

Зменшення суми субсидій

Зростання номінального доходу має й негативні наслідки, бо зменшується кількість працівників, що можуть претендувати на нарахування субсидій. Раніше її отримувало чимало медиків, вчителів, службовців, вихователів дитячих садків. Але зі зростом мінімальної зарплати збільшується сума сукупного доходу на одну людину.

Розмір коштів, що додадуться до посадового окладу та надбавок просто піде на сплату комунальних послуг, значна частина яких раніше покривалася субсидією. Її тепер отримуватимуть лише пенсіонери, бо доходи в них мізерні та й зросли на копійки.

Відсоток єдиного соціального внеску уряд значно знизив аби вивести зарплату з тіні, але підприємці говорять, що оплачувати податок через подвійну суму мінімальної зарплати, вони не спроможні.учитель на роботі

Чи буде скорочення?

З 2018 року починають втілюватися в життя реформи, котрі стосуються медицини та освіті. Кількість вчителів має зменшитися, бо будуть закриватися школи в селах. Крім того, педагоги мають підтверджувати свою категорію, що зможуть зробити не всі пенсіонери, котрих багато працює в навчальних закладах. Молодь, що закінчує Виші, не може влаштуватися за фахом. Тому старше покоління має звільнити їм місце.

Масштабне скорочення бюджетників у 2018 році в Україні планується не лише в сфері освіти. Медична реформа має на мету зменшити видатки на утримання амбулаторій поліклінік та лікарень. Отже, працівникам установ прийдеться перекваліфіковуватися.

Читайте також:  Где приобрести двери индивидуального изготовления на заказ в Украине

Нова система охорони почнеться запроваджуватися з 2017 й проходитиме в 4 етапи. Кабінетом міністрів схвалено концепцію, яка направлена на підтримання сімейних лікарів. Потреба в спеціалістах вузького профілю стане меншою. Ця категорія підлягатиме скороченню.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.