Меню

Останні новини про підвищення зарплати стоматологів в Україні 2022

В людині повинно бути все прекрасним – і душа, і тіло. Так казав один з російських класиків. А гарне тіло не можливе без здорових зубів. Тому професія стоматолога в Україні є однією з самих престижних. Але престиж, то одна сторона медалі, а інша це оплата праці. Тим, хто працює у цій сфері важливо, яка буде зарплата стоматолога у 2022 році в Україні.

Чинники оплати праці дантиста

Про підвищення зарплати лікарям у 2022 році говорили неодноразово. Ці розмови та прийняття відповідних розпоряджень з’явилися на фоні пандемії COVID-19, і мова йшла про оплату молодшому медичному персоналу та лікарям, які працювали з хворими на коронавірус. Про дантистів тоді якось мова не йшла. Але треба розглянути з чого складається розмір заробітної плати стоматологів в 202 році в Україні, і за рахунок чого може бути підвищення.

  1. Першим, та найважливішим чинником для нарахування зарплати, є стаж роботи дантистом. Молодий спеціаліст, навіть якщо він закінчив самий престижний ВНЗ з червоним дипломом, не може розраховувати на такий самий рівень оплати праці, як і лікар зі стажем.
  2. Заробітна плата залежить від спеціалізації лікаря. Наприклад, у хірурга та ортодонта зовсім різні тарифні сітки.
  3. Підтвердження кваліфікації, періодичні атестації, досвід та стаж роботи – все це впливає на розмір доплат до окладу стоматологу. У сукупності всіх факторів доплати можуть становить приблизно третину від окладу.
  4. Місце роботи також має вплив на рівень зарплати. Так випускники медичних навчальних закладів намагаються знайти роботу у великих містах. Причиною цього є те, що в містах вища заробітна плата у порівнянні з селами чи невеликими містами.
  5. Досвід роботи з сучасним обладнанням також підвищує цінність спеціаліста, а відповідно і його рівень оплати праці. Окрім цього нові технології приваблюють клієнтів, пришвидшують процес лікування та збільшують кількість клієнтів.
  6. Робота у приватній чи у державній клініці. Не для кого не буде новиною, що дантист у приватній клініці отримує більшу заробітну плату, ніж його колега у державній. Звичайно, при першій можливості та при наявності досвіду, лікарі переходять у приватну клініку. За таких умов не приходиться говорити про скорочення стоматологів в 2022 році в Україні.

Ще можна перелічувати багато факторів, які впливають на оплату праці стоматологів, але є один фактор, на які звертають увагу саме спеціалісти. Цим фактором є технічна оснащеність клініки, у якій працює лікар. Чим краще вона оснащена, тим більше у нього є можливість підготувати собі асистентів, які будуть виконувати частину роботи. А це дасть можливість обслуговувати більшу кількість клієнтів.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні

Заробітна плата в державних та приватних лікарнях

Раніше, коли усі клініки були державними, існувала чітка система нарахування окладу та премій згідно з тарифною сіткою, яку затверджувало Міністерство. Стоматолог отримував рівно стільки, і не копійки більше. Зараз нарахування оплати є більш гнучким, і є можливість розраховувати на отримання більш суттєвої суму за свою працю.

У державні клініки зазвичай приходять працювати випускники ВНЗів, які це зовсім не мають досвіду роботи. У таких лікарнях вони можуть отримати необхідний досвід лікування та протезування, та навіть піднятися кар’єрними сходами, бо мало хто затримується у лікарні, яка фінансується з державного бюджету. Багато хто скаржиться і на умови роботи, і, звичайно, на рівень оплати праці.

Останні новини про підвищення зарплати стоматологів в Україні свідчать, що у державних лікарнях оклади та будь-які додаткові виплати є фіксованою величиною, тому спеціаліст може працювати з ранку до вечора, а отримувати більше він не буде.

Зовсім інша ситуація складається у приватній клініці. Як свідчить статистика, то середня заробітна плата стоматолога у великому місті становить 30 тисяч гривень. Більш того, тут можливі різні варіанти оплати. Деякі клініки пропонують своїм фахівцям відсоток від прибутку, деякі пропонують фіксовану виплату і також відсоток від кожного клієнта.

Молодий спеціаліст у приватній лікарні може розраховувати на початкову заробітну плату у великому місті на рівні 15 тисяч гривень. У столиці йому можуть запропонувати оклад на 5 тисяч вище ніж у регіонах. Ті, хто планує починати свою лікарську кар’єру у маленькому місті або селі, мають бути готовими отримувати знано менші зарплати.

Читайте також:  Підвищення зарплати працівників апарату суду у 2021 році

Ні для кого не є секретом, що більшість лікарів, які працюють у державних лікарнях також працюють і в приватних установах. Такій лікар не оформлюється там офіційно, а оплату за послуги обговорює з кожним пацієнтом в індивідуальному порядку.

Додаткові виплати

У приватних лікарнях власники виплачують своїм спеціалістам премії, розмір яких, у більшості випадків, залежить від кількості клієнтів. Математика тут дуже проста – більше вилікував зубів, отримав більші гроші.

У державних лікарнях стоматологи можуть сподіватися на менші додаткові виплати. Основна – це індексація зарплати стоматолога в Україні. Її призначують в залежності від зростання мінімальної заробітної плати по країні. З урахуванням того, що вона може збільшуватися 2-3 раз на рік, стільки ж раз проводять індексацію у державній клініці.

Також спеціаліст у державній установі може сподіватися на додаткові виплати замість  виконання додаткової роботи. Це можуть бути послуги з оперативного втручання або додаткове обстеження. Сплачено додатково може бути все, що не входило до стандартного протоколу лікування.

У якості висновку можна сказати, що у 2022 році заробітна плата дантистів є не самою низькою у всій країні, але вона не окупає усіх можливих витрат на підвищення кваліфікації, якісні матеріали та техніку, навчання. Уряду можливо є сенс замислитися про те, щоб збільшити грошове забезпечення стоматолога в 2022 році. У більшою мірою це стосується лікарів, які працюють у державних лікарнях. Якщо не підвищити їм заробітну плату, навіть за таких важких умов, які зараз є в країні, то скоро у державних лікарнях не буде кому працювати. Усі клініки можуть стати приватними.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.