Меню

Підвищення зарплати психолога у 2021 році в Україні

Це кілька років тому звертатися до психолога за допомогою серед мешканців України було чимось незвичайним, та навіть дивним. Розв’язувати проблеми за допомогою такого спеціаліста було не прийнято. Але з роками ситуація змінилась.

Психологи все частіше стають все більш популярними, а це значить що з’являється усе більше спеціалістів цієї професії. Цікаво знати яка зарплата психолога у 2021 році в Україні.

Підвищення зарплати психолога у 2021 році в Україні

Важлива професія в усіх сферах

Звернутися до психолога за допомогою — це не є виявом слабкості духу. Навпаки, не кожна людина здатна довірити свої переживання незнайомій людині. Але, нарешті, українці перестали сприймати психолога, як когось незвичайного, та все частіше сприймають його як лікаря, але який лікує не тіло, а розум.

У зв’язку з цим збільшити рівень довіри до цих спеціалістів планують на державному рівні. Планують залучити, як змога більше молодих спеціалістів для роботи у дитячих садках, школах та інших бюджетних установах. Але щоб фахівці хотіли працювати в державних закладах, а не в комерційних, потрібно запропонувати їм гідну заробітну плату.

Незважаючи на непросту економічну ситуацію в Україні, яка пов’язана з багатьма факторами, у тому числі з пандемією коронавірусу, на боротьбу з якою виділяються значні кошти, уряд анонсував новий розмір заробітної плати психологів в 2021 році в Україні. Президент країни поставив міністрам задачу, щоб за 10 років заробітна плата цих фахівців була на рівні середньоєвропейської. Ріст почався з 2021 року. У цьому році анонсували підвищення виплат психологам на 10%.

На кінцевий розмір заробітної плати буде впливати декілька факторів:

  • кількість відпрацьованих років за фахом;
  • наявність медалей та нагород;
  • тривалість роботи на одній посаді;
  • кваліфікація спеціаліста.
Читайте також:  Начисление зарплаты 2022 год

Стало відомо, що уряд планує провести збільшення заробітної плати психологів у декілька етапів. Вже у 2023 році планується, що грошове забезпечення психолога буде на достатньо високому рівні у порівнянні з попередніми роками.

У державному бюджеті на 2021 рік передбачено підвищення зарплати у два етапи. Перший етап було заплановано на січень місяць, другий — на липень 2021 року. У липні планується підвищити заробітну плату на 30% у порівнянні з останнім підвищенням, яке відбулося у вересні 2020 року.

Але поки що рано радіти. Усі зміни планується втілити у життя після закінчення карантину. Зараз не приходиться казати про ріст заробітної плати в умовах зменшення надходжень у бюджет. Це пов’язано зі зменшенням кількості податків від підприємців та установ, які були вимушені припинити свою роботу на період карантину. Але є сподівання, що після закінчення пандемії психологи отримують обіцяне підвищення заробітної плати на 10%.

Як вплине підвищення на чисельність фахівців

На фоні новин про підвищення зарплати психологам неодноразово з’являлась новина про їх скорочення. Але профільні міністри дали однозначний коментар, що скорочення психологів в 2021 році в Україні не планується. Більш того, дії уряду направлено на те, щоб привабити до роботи за фахом випускників ВУЗів.

Особливо гостро стає питання до залучення фахівців до роботи з дітьми у школах. Саме підлітки найчастіше не можуть самостійно справитися зі своїми проблемами, що призводить інколи до трагічних наслідків. Саме шкільний психолог може надати допомогу у спорах між учнями, при сімейних проблемах та замкнутості підлітків.

Зарплата психолога в Україні

Ні для кого не є секретом, що зараз випускники педагогічних ВУЗів не прагнуть працювати у школах. Брак кадрів керівництво шкіл вирішує різними засобами. Найбільш поширений — це коли один вчитель веде декілька предметів. Щоб це стало можливим йому достатньо пройти відповідні курси.

Читайте також:  Зарплата вчителя у 2018 році в Україні

З психологами ситуація складається зовсім по-іншому. Щоб отримати професію необхідно присвятити цьому мінімум п’ять років та навчатися на відповідному факультеті. Психолога не зможе замінити не один вчитель без відповідної освіти. Це є ще однією причиною, яка свідчить про те, що новини про скорочення цих фахівців є фейком.

Розмір заробітної плати та її індексація

Спробуємо розібратися на конкретних цифрах, на яку саме заробітну плату може розраховувати шкільний психолог відразу після закінчення ВУЗу. Так ось, останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні свідчать, що мінімальна зарплата спеціаліста буду становити приблизно 8 тисяч гривень. Якщо порівнювати з 2019 роком, то зростання помітне. Воно становить приблизно 41-42%.

Також молодий психолог може сподіватися на підвищення виплат у разі додаткового навантаження. Передбачено доплату за перевірку зошитів, ведення семінарів та гуртків, діяльність яких направлено на розвиток школярів.

Якщо додати доплату за це, то можливо збільшення нарахувань мінімум на 2 тисячі гривень. У разі наявності досвіду роботи психологом заробітна плата фахівця починається з 10,5 тисячі гривень. Вже починаючи з другого року роботи він може розраховувати на премії за престижність праці, але ця сума не буде дуже значною.

Також робітники сфери розраховують на щорічну індексацію заробітної плати. Але тут фахівці твердять, що індексації зарплати психологів в Україні у 2021 році не передбачено. Значною мірою це пов’язано з економічною ситуацією в країні та з добробутом її мешканців. У разі, якщо країна зможе вийти з економічної кризи і на зарплату буде змога купити групу соціально-значимих товарів, то тоді казати про індексацію не приходиться.

Але, навіть без індексації заробітної плати шкільним психологам, уряд робить усе можливе, щоб зацікавити молодих спеціалістів працювати у бюджетній сфері. Є факти, що у деяких містах їх зацікавлюють службовими квартирами, які вони отримують на гарантії відпрацювати визначений термін у школі або дитячому садку.

Читайте також:  Середня заробітна плата у Києві у 2020 році

Аналітики кажуть, що не варто недооцінювати роботу психологів з молодим поколінням. Від емоціонального та психічного стану, розуміння проблем та вміння їх вирішувати залежить майбутнє української нації.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.