Меню

Підвищення зарплати в 2020 році в Україні

Ще наприкінці 2017-го року уряд Володимира Гройсмана на основі основних макром- та мікроекономічних показників, очікуваних показників інфляції затвердив рівень мінімального окладу в країні на наступні кілька років. Як вказують факти, такі плани не були порушені, а тому є усі підстави сподіватись на підвищення зарплати в 2020 році в Україні.

зарплата

Яким же буде найменший оклад?

Як і в попередні роки, мінімальний оклад в країні бухгалтерії підприємств  та установ будуть розраховувати на основі тарифної сітки. Така, як відомо, містить 25 розрядів. Кожному із них присвоюється певний тарифний коефіцієнт. Для першого розряду такий становитиме 1. Таким чином, для обрахування зарплати працівника, потрібно оклад першого розряду множити на відповідний коефіцієнт розряду працевлаштованого. Що ж стосується самих розрядів, то вони присвоюються працевлаштованим працівникам бюджетної сфери відповідно до посад, які вони займають, складності та важливості роботи, яку вони виконують.

Дізнатись на скільки зростуть заплати держслужбовцям в 2020 році в Україні можна, заглянувши в ЄТС.

1-й розряд – як було вказано раніше, для працівників цього рівня передбачається найменший в країні оклад – 2073 грн. Цей розряд, як правило, присвоюється працівникам без освіти та особливих професійних навиків.

2-й – працівники можуть претендувати, як мінімум, на 2260 грн, адже їхнім множником вже буде цифра 1,09.

3-й – коефіцієнтом в цьому разі є показник 1,18, а мінімальна зарплата в Україні для фахівців з цим розрядом, відповідно, 2446 грн.

4-й – збільшувати найменший в країні оклад доведеться на 1,27,  а тому витрачати кожного місяця можна буде мінімум по 2633 грн.

5-й – від 2819 грн. пропонується державою для бюджетників цього рівня. Їхніх коефіцієнт – 1,36.

Читайте також:  Повышение зарплаты воспитателей детского сада в 2022 году

6-й – множником, що використовується для обчислення, стає цифра 1,45. Відтак, від 3006 грн. буде нараховуватись працівникам із цим рівнем.

7-й – множником є 1,54, а оклад таким чином становить 3192 грн.

8-й – щонайменше на 3400 грн. в місяць можуть претендувати спеціалісти із 8-м розрядом. Множником буде 1,64.

мінімальна заробітна плата

9-й – 3586 грн. – гарантований оклад для цієї групи працівників. «Мінімум» потрібно множити на 1,73.

10-й – на суму від 3773 грн. кожного місяця зможуть розраховувати спеціалісти із цим рівнем. Для них множником виступає 1,82.

11-й – матимуть на 0,15% більше, аніж спеціалісти із попереднім розрядом. Множником для обчислення їхніх окладів виступає цифра 1,97. Відтак, найменша сума окладу становить в цьому разі 4084 грн.

12-й – як мінімум 4395 грн. держава пропонує фахівцям із 12-м розрядом. Коефіцієнт множення 2,12, а оклад – 4395 грн.

13-й – витрачати по 4706 грн. кожного місяця матимуть змогу ці спеціалісти. Найменший оклад можна буде збільшувати на 2,27.

14-й – якщо задумане урядом Гройсмана підвищення все таки буде втілено, то підвищення зарплати бюджетникам в Україні відбудеться до 5017 грн. в місяць для працівників із 14-м розрядом. Для них передбачено коефіцієнт 2,42.

15-й – множити «мінімум» бухгалтери по зарплаті повинні на цифру 2,58. Відтак, на картку зможе приходити від 5348 грн.

16-й – щоб дізнатись суму своєї заробітної плати, потрібно обчислити свій оклад, помноживши «мінімальньний» на 2,79. Виходить від 5784 грн.

17-й – Найменшу в таблиці суму потрібно збільшувати у 3 рази. Таким чином працівник із таким розрядом зможе похвалитись окладом у 6219 грн.

18-й – Для присвоєння такого розряду спеціаліст повинен виконувати особливу роботу та мати досвід, освіту. Тому справедливо, що його оклад у розмірі 6654 грн. більший за мінімальний у 3,21 рази.

Читайте також:  Зарплата поліції у 2021 році в Україні

19-й – до 7090 грн. зростає зарплата цього працівника. Множником виступає цифра 3,42.

20-й – Для обчислення розряду потрібно збільшувати мінімум у 3,64. Відтак, нескладно дізнатись, що мінімум становить 7546 грн.

21-й – підвищення мінімальної зарплати в Україні дає змогу цим фахівцям отримувати від 7981 грн.  Для них передбачається тарифний показник 3,64.

22-й – Високопрофесійні спеціалісти та керівники окремих відділів, яким присвоюється 22-й розряд, будуть отримувати в Україні приблизно по 8416 грн. Множником є 4,06.

23-й – Для обрахування окладу використовується 4,27, а тому оклад складає від 8852 грн.

24-й – «міні малку» потрібно збільшувати на 4,36. Керівник із цим розрядом матиме від 9038 грн. кожного місяця.

25-й – а тарифній сітці це найбільший показник, а тому, як і перший, є важливим показником рівня доходів громадян в країні. Найбільшим коефіцієнтом є цифра 4,51, а оклад, відтак, в 2020-у році – 9349 грн.

гривна и доллары

На що вплине?

Найменш в країні зарплата є важливим соціальним та економічним показником. Від її збільшення залежить чимало інших розрахунків. Так, разом із підвищенням суми окладів на 2020 р. заплановано збільшення соціальних виплат.

Серед інших показників, які неодмінно зростуть варто назвати також і такі:

 • податок на нерухоме майно;
 • вартість дозволених подарунків призерам змагань;
 • вихідна допомога призовникам;
 • сума анульованого боргу;
 • компенсація за порушення авторського права;
 • сума, що дає змогу банкрутство;
 • збір за лісокористування;
 • мінімум статутного капіталу;
 • збір за паркування;
 • сума, яку держава максимально витрачатиме на покриття послуг з управління багатоквартирними будинками, якщо передбачається субсидія.

Як обчислити зарплату?

Звісно, збільшена сума окладу працевлаштованому – це не зовсім ті кошти, які потрапляють «на руки». По факту, працівник може отримувати і більші, або й менші суми. Так, до уваги бухгалтери підприємств та установ також беруть і відпрацьований робітником час, роботу у святкові дні, виходи в нічний час, наявність відряджень. До окладу працівника також можуть дораховуватись:

 • премії – можуть бути одноразовими (наприклад, за виконання особливих планів, успішного завершення якогось проекту, з нагоди ювілейної дати закладу тощо), річними, щоквартальними чи щомісячними;
 • надбавки – виплачуються за понаднормове виконання роботи, знання та використання в роботі іноземних мов, інноваційних методів та технік;
 • доплати – нараховуються за виконання працівником обов’язків в особливих умовах, наприклад, якщо доводиться мати справу із дезінфікуючими засобами, радіоактивними речовинами тощо.
Читайте також:  Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців у 2018 році в Україні

З нарахованих зарплат також виплачуються і податки. В 2020-му працівник повинен сплатити таких 2:

 • військовий збір – 1,5%;
 • ПДФО – 18%.

Якою ж буде середня зарплата в 2020 році?

На заробітну плату в країні впливають не тільки встановлені законом мінімуми, але й: рівень інфляції та, відповідно, цін; конкуренція професій на ринку; дефіцит фахівців в тій чи іншій галузі; поява нових методів та засобів роботи; інвестиційні програми; рівень оплати праці в інших зарубіжних країнах; місцевість працевлаштування громадянина та багато інших факторів.

украинские деньги

Спрогнозувати якою ж все таки буде середня заробітна плата нескладно, якщо подивитись на динаміку попередніх років. Найчастіше, усі заробітні плати в Україні приблизно на 17-18% у порівнянні з попереднім роком збільшуються в грудні місяці.  Враховуючи рівень інфляції, реальна надбавка може зрости до 11-13%. Якщо динаміка попередніх років буде зберігатись, то в початком 2020-го року українці матимуть приблизно по 10,7 тис. грн.. Вже до кінця року вона збільшиться і до 11,4 тис. гривень. Деякі фінансові аналітики прогнозують на початок 2021-го року середню зарплату і до 14,3 тис. грн.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.