Меню

Податкова соціальна пільга в 2018 році

Певна категорія громадян України, які є офіційно працевлаштованими мають право на оформлення соціальної пільги, що звільняє від сплати податків. Треба сказати, що податок у 2018 році буде, на жаль, таким самим. Його ставка й надалі складатиме цілих 18%. Податкова соціальна пільга в 2018 році дозволяє людям звільнитися від сплати стягнення та використовувати свій дохід за призначенням, для покращення умов проживання.право на оформлення соціальної пільги

Нащо взагалі потрібна ця пільга

Не треба намагатися пояснити сам термін «соціальна пільга». Якщо й намагатися щось пояснити, то варто поговорити про слово «пільга». Це певна сума, на яку зменшується величина податку, що нараховується. Але краще вести розмову не про терміни, а про призначення пільги. Вона, як відомо, потрібна щоб захистити від тиску найбільш вразливі прошарки населення, прибуток яких є не таким великим.

А тому можна зробити висновок, що кожен працевлаштований громадянин України, який має низький рівень доходу, може розраховувати на отримання податкової пільги, яка вплине на те, яку суму людина буде відраховувати до державної скарбниці. Треба зазначити, що політика надання пільг народу є правильною, адже вона дозволяє певним чином піклуватися про малозабезпечених людей та дозволяє їм витрачати гроші на найважливіші потреби.Нащо взагалі потрібна ця пільга

Люди, які мають право на допомогу від держави

Перш за все, права на пільгу мають тільки ті особи, які на протязі свого життя стабільно сплачували усі податки. А тому усі ті особи, які працюють неофіційно та отримують заробітну плату у конверті просто не мають права на оформлення пільги. Те саме стосується й тих, хто отримує сірі зарплати, частина яких документується, а частина все ж виплачується в конвертах. А тому одними з головних умов є саме своєчасна сплата усіх податків та офіційна заробітна плата, яка є задокументованою.

Податкові пільги на 2018 рік в Україні нараховуються тільки в тій ситуації, коли величина прибутку особи не є більшою суму мінімалки, що наразі складає 1700 гривень. Звісно, треба не забувати про те, що для деяких категорій громадян величина прожиткового мінімуму встановлена зовсім інша, проте для розрахунку пільги треба використовувати саме ту величину, що встановлена для працездатних осіб.

Читайте також:  Как выбрать хороший телевизор через интернет - инструкция

Граничний дохід треба розраховувати за допомогою спеціальної формули. Треба взяти суму мінімального прибутку та помножити її на 1,4, а потім округлити отриману величину до десяти. Граничний дохід – це та сама величина, яка показує, можете ви розраховувати на допомогу від держави чи ні.

Однак треба знати, що з того часу, коли було збільшено мінімальну заробітну плати кількість людей, що могли розраховувати на допомогу від держави суттєво зменшилась. Вся справа полягає в тому, що пільга вираховується з оглядкою на рівень прожиткового мінімуму, який, на жаль, поки залишається на тому самому півні. Таким чином, якщо провести невеликі розрахунки з величиною мінімальної зарплати, то стає зрозуміло, що гранична сума складає усього лише 2300 гривень. Це, звісно, дуже мала величина. Якщо взяти до уваги нинішній рівень інфляції та загальний економічний стан у всій державі, таку зарплату можна дуже рідко зустріти. Більш того, влада активно проводить індексації заробітних плат для представників багатьох професій, що в свою чергу не дозволяє людям отримувати менше ніж 3200 гривень. Саме тому пільгу на податок отримати дуже важко.

Треба знати, що додатково податкова соціальна пільга в 2018 році в Україні нараховується в наступних випадках:

 • якщо людина опікує дитину, яка має обмежені фізичні можливості та офіційно є інвалідом;
 • якщо один з батьків самостійно опікує дітей.

При цьому сума соціально пільги корегується відповідно до того, скільки дітей проживає в родині.Люди, які мають право на допомогу від держави

Чи можуть пільги бути більшими

Також є люди, що мають право на оформлення податкової пільги, що матиме підвищений, а саме 150% розмір. Це наступні категорії громадян:

 • особи, які самостійно опікують дітей, без допомоги іншого учасника подружньої пари;
 • родини, які з певних причин залишились без годувальника;
 • батьки, які опікують дітей, що є інвалідами;
 • громадяни, які сам є інвалідами, але тільки першої або другої групи.

В той же час існують такі категорії громадян, які можуть займатися оформленням допомоги від держави, розмір якої буде становити цілих 200%. Це такі особи:

 • люди, яким було присвоєно звання «Герой України»;
 • особи, які свого часу брали участь у Великій Вітчизняній війні, що встановлюється на основі положення про ветеранів війни;
 • люди, що під час війни були депортовані за межі держави;
 • люди, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та мають відповідне посвідчення;

Які папери повинен мати кожен для оформлення пільги

Для того щоб почати отримувати цю допомогу від держави не треба мати дуже багато документів. Достатньо буде лише надати документ, що буде затверджувати вашу особу та документ, на основі якого й буде відбуватися нарахування бажаної пільги. Це може бути як довідка з місця роботи про заробітну плату, так й посвідчення учасника бойових дій, ліквідатора, висновок медичної комісії, тощо. Якщо ви бажаєте знати більш точно, то всю інформацію можна знайти на відповідних сайтах органів захисту громадян. Також це може зробити безпосередньо в самій інстанції. Але треба розуміти, що повний список усієї потрібної документації визначається виключно в індивідуальному порядку для кожної людини, що в результаті може впливати на розмір податкової пільги в 2018 році.

Читайте також:  Cоциальные выплаты в Госбюджете Украины на 2023 год

Треба сказати, що найчастіше нарахування відбувається на основі саме довідки з місця роботи, в якій зазначається рівень заробітної плати громадянина. За допомогою звертаються ті робітники, які працюють на половину ставку або навіть на четверту її частину. Що стосується заявки, то писатися вона повинна згідно зі зразком, який легко можна знайти в мережі Інтернет.

Треба сказати, що якщо допомога буде отримуватися саме на неповнолітніх дітей, то батькам додатково треба буде надати наступні документи:

 • усі документи, що стосуються самих дітей (свідоцтво про народження, тощо);
 • довідка про те, що ви є опікуном дитини. Для її отримання треба звернутися у відповідний орган з заявою;
 • документи, що будуть підтверджувати вашу особистість.Які папери повинен мати кожен для оформлення пільги

Скільки взагалі можна отримувати пільг

Варто знати, що громадянам України заборонено користуватися одразу всіма допомогами від держави. Більш того, пільга на прибутковий податок може бути оформлена лише раз. Тобто, якщо у вас є декілька причин для отримання пільги, то оформляти податкові соціальні пільги на 2018 рік за кожної з причин ви не маєте права.

Що стосується питання одночасного використання, то краще звернутися до чинного законодавства та певних положень, що стосуються цього питання. Саме там буде зазначено, які пільги можуть суміщатися, а які не можна використовувати разом. Це робиться для того щоб громадяни не зловживали допомогою від держави, бо дуже часто трапляється таке, що люди навіть займаються підробкою документів задля отримання пільг.

Сама допомога, до речі, нараховується згідно з тими самими положеннями та законодавством.Скільки взагалі можна отримувати пільг

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.