Меню

Польський церковний календар на 2021 рік

С кожним роком все більше українців їде жити й працювати в Польщі. Цим людям доводиться дізнаватися більше про традиції цієї країни, її святкування та важливі дні й дати. Цікаво те, що приблизно 90% жителів Польщі – віряни. Тож не дивно, що майже в кожному домі можна відшукати польський церковний календар 2021. Це особливий календар, в якому зазначаються усі важливі релігійні події та дати, пости, тощо. Загалом Польща є дуже релігійною державою, а тому питанням церкви тут приділяється чимало уваги.

Що стосується питання віри, то більшість поляків є католиками. Однак тут можна знайти представників багатьох інших релігій, бо Польща вже давно стала мультинаціональною країною. Однак усі жителі країн з повагою ставляться до місцевих святкувань та традицій.Польський церковний календар на 2019 рік

Що особливого у церковному календарі?

Іноді українцям буває дуже важко розібратися у польських релігійних святкуваннях та днях, коли вони встановлюються. Щоб побільше дізнатися про церковні свята в Польщі, українці купують спеціальний церковний календар, в якому можна відшукати усю необхідну інформацію. Переважна більшість релігійних подій поляків нагадують українські святкування. Наприклад, однією з найважливіших та найвизначніших подій вважається Великдень, коли святкується чудесне воскресіння Ісуса Христа. Для більшого розуміння варто просто дізнатися про найголовніші релігійні торжества.

Різдво Христове

Варто знати, що католицьке Різдво відрізняється від православного. Перш за все, воно святкується 25 грудня, а тому святвечір припадає на 24 число. Ця подія являє собою дату народження Ісуса Христа, який є Сином Божим. Це дуже важлива подія для кожного поляка, а тому цей день є офіційним вихідним днем.

Згідно з віруваннями та настановами, сідати за пишний й святковий стіл можна лише після появи на небі першої зірки. Польське Різдво дуже сильно нагадує українське свято, оскільки традиції майже такі самі. В цей день немає місця образам, поганому настрою та злу. Усі стараються бути доброзичливими й прощати усі гріхи, образи.

Читайте також:  Визначні дати березня 2021 року

Що стосується традицій, то заведено гарно одягатися та чекати, коли на небі з’явиться та сама перша зірка. Важливо, щоб на святковому столі обов’язково була скатертина. Під цю скатертину необхідно покласти гілочку ялини, а також купку сіна й маленьку свічечку. У католиків не заведено куштувати хліб, а тому вони їдять спеціальні хлібці, які називають оплатками. Ці хлібці на одній зі сторін мають лик Божий. Ще одна традиція полягає у прочитанні історії появи на світ Ісуса Христа. Читати повинен найстарший член родини. Також поляки дуже люблять колядувати. Під час цього свята поляки обмінюються невеличкими подарунками у гарних обгортках, що нагадує про святковий дух, доброзичливість та родинне тепло.Різдво Христове

Великий піст

Насправді релігійні свята в Польщі супроводжуються купою різних й особливих традицій. Наприклад, напередодні відомого й славетного Великого посту є особливий день, який називається попільною неділею. Згідно з віруваннями, в цей день кожний вірянин повинен навідатися до церкви та посипати свою голову попелом. Після цього розпочинається піст, який являє собою суворе утримання від деяких видів продуктів, алкоголю та навіть від свят й радощів. Усе це робиться задля очищення тіла й душі.

Наприкінці посту є пальмова неділя. В цей день треба взяти пальмові гілочку та піти з нею до храму. Цю гілочку святять на згадку про подорож Сина Божого до Єрусалиму. Усі інші традиції цього посту є тими самими.

Мокрий понеділок

А є дуже особливі польські релігійні свята в 2021 році, аналогів яких немає у світі. Одним з них є Мокрий понеділок. Це особливий день, коли заведено кожного зустрічного поливати водою. Взагалі це святкування певний час відзначалося лише в невеличкій місцевості, але з часом воно стало національним та тепер його святкують навіть інші держави. В цей день заведено купатися в фонтанах, озерах та річках. Тож ця подія супроводжується сміхом та гарним настроєм, теплими спогадами.

Читайте також:  Норма робочого часу на 2020 рік

Ще варто не забувати про зелені свята, які не мають постійної дати. Ці зелені дні залежать від дати, коли святкується Великдень. Католики в ці зелені дні йдуть до лісу та збирають гілочки, після чого прикрашають ними домівку. Але таких традицій зараз дотримуються здебільшого жителі сіл,  а от жителі міст вже давно забули про такі особливості.

День святих

Ще у Польщі є так званий День святий, котрий щороку випадає на перше листопада. Це свято особливе тим, що цілі родини збираються разом та йдуть на кладовища, де поховані їх близькі та родичі. Це робиться для того, щоб вшанувати пам’ять померлих людей. Також в ці дні не забувають про масові захоронення, братські могили та навіть могили безіменних солдатів. На згадку про кожного померлого у храмі ставиться свічка.

Анджейкі

Анджейкі – це особливі польські церковні свята. Варто знати, що Анджей – це той самий Андрій, але на польський лад. А тому це святкування на додачу є ще й іменинами. Анджейкі чимось нагадує свято Івана Купала, оскільки в цей день серед незаміжніх жінок заведено гадати на кохання, супроводжуючи це дійсно загадковими й давніми ритуалами. Є вірування, в якому йдеться про те, що саме так можна відшукати своє справжнє кохання, гадання вкаже вірний шлях. Українці мають схожі традиції, а тому відмінності є несуттєвими.

Святий Миколай

6 грудня святкується традиційний для багатьох країн світу День святого Миколая. Існує чимало вірувань та переказів щодо того, як насправді з’явилося це свято. Однак його дуже полюбляють діти. Вважається, що в цей день святий Миколай приносить слухняним діткам дарунки, а поганим приносить гілку чи палицю. В цей день на вулицях Польщі можна знайти різних людей, які просто роздають цукерки дітям та прохожим.

Читайте також:  Церковний православний календар на 2020 рік

Звісно, польський церковний календар на 2021 рік має набагато більше святкувань, а тому це далеко не всі важливі релігійні події. Щоб дізнатися більше про ці та інші святкування, варто обов’язково купити собі календар або відшукати його в мережі.Святий Миколай

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *