Меню

Посівний календар огородника на серпень 2021 року

Хоча серпень і останній місяць літа, проте в багатьох регіонах країни він може видатись найбільш теплим. Він також підходить для висадження багатьох овочевих культур та багаторічних квітів. Окрім цього, в серпні господарям потрібно подбати про збір урожаю та щеплення дерев, боротьбу із шкідниками. Беручись до таких завдань досвідчені садівники обов’язково заглядають в  посівний календар на серпень 2021 року. Такий підкаже які дні повинні бути “трудовими”, а які вихідними для садівника.

Посівний календар огородника на серпень 2021 року

В домі Риб

З першого серпневого дня Місяць опиниться в сузір’ї Риб. В цей період він буде спадним, тобто щоденно буде зменшуватись. Астрологи дають зелене світло цілому ряду робіт, зокрема таким:

 • боротьбі із шкідниками та хворобами;
 • підготовці грядок до наступних посівів;
 • розпушуванню та зволоженню землі;
 • засіюванню сідератів;
 • заготівлі живців.

В Овна

Господарі можуть сміливо планувати на цей період (02-03.08) заготівлю сіна для свійських тварин на холодну пору. Для себе можна закручувати компоти, солити огірки, перець, помідори, робити сушку.

У Тельця

Гостювати у Тельця супутник буде протягом двох днів — з 4-го по 5-те серпня. Обидві дати ідеально підходять для того, щоб засіяти зимову редьку, а також зелень (кріп, базилік, петрушку). Доречно зрізати сухі та пошкоджені гілки на деревах, а також видалити вусика суниці та полуниці.засіяти зимову редьку

В Близнюка

Усі прихильники суничних ягід не повинні пропускати цю дату. Саме її  місячний посівний календар на серпень для України називає найбільш сприятливою в місяці для висадження таких ягід. Доречно в цей період (06-07.08) зайнятись збиранням лікарських трав.

В Рака

З 8-го по 10-те серпня корисно зайнятись доглядом квітів. Так, ті рослини, що проживають в хатніх умовах можна трохи підстригти. Ті ж, що знаходяться на вулиці і є багаторічними, потребують удобрення. У разі потреби, попідстригати потрібно газонну траву. Якщо така дуже ріденька чи вигоріла, варто зістригти її як можна коротше. На її місці можна засіяти іншу газонну траву.

Смачними в ці дні вийдуть усі соління та мариновані овочі.

У Лева

Приділити побільше уваги садівники повинні своїм плодовим деревам. Доречно обрізати найбільш сухі та пошкоджені гілки, а також ті, котрі протягом сезон не давали плодів. Інші корисні справи — боротьба із шкідниками, прополювання територій від шкідників.

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у травні 2022 року в Україні

В Діви

З 12-го по 13-те числа супутник перебуватиме в домі Діви. Знак позитивно впливає на усі декоративні рослини. В ці дні їх можна пересаджувати, підгодовувати, формувати декоративні кущі. Висадити можна суницю та багаторічні декоративні квіти. Підготувати для посіву можна грядки. формувати декоративні кущі

У Терезів

Такий список робіт підготувала таблиця місячного посівного календаря на 14-15.08:

 • формування крон;
 • внесення добрив;
 • вкорінення живців;
 • заготівля насіння;
 • висадження бульбових квітів.

В Скорпіона

16-17.08 — найкращий період для висадження квітів та листкових овочів. Збирати та підготувати до тривалого зберігання можна усі сезонні плоди. Землю можна перекопати, або трохи розпушити, наситити її киснем. Якщо планується на грядках ще висадження тих інших зимових сортів овочів, можна землю обробити спеціальними антисептиками. Через деякий час після цього вносяться удобрення.

У Стрільця

В домі Стрільця Місяць перебуватиме з 18-го по 20-те серпня. Це хороший період для збирання з городів та овочів усіх плодів, даних Богом протягом сезону: фруктів та ягід, зернових, листкових овочів. Листочки також пожна заздалегідь підготувати: зібрати та підсушити. З вишневих, малинових, суничних та смородинових листків зимою вийде дуже смачний чай.хороший період для збирання з городів та овочів усіх плодів

В Козерога

21-23.08 — дні, коли супутник перебуває в гостях у Козерога. Висаджувати можна зимові сорти редису, а також зелені рослини, зокрема: петрушку, базилік, кріп. За бажанням господарі можуть ще висадити зимову цибулю. Вона ще встигне дозріти до зими та буде добре зберігатись. Соління та консервація також доречні в період гостювання у Козерога.

У Водолія

В дні Водолія (24-25.08) корисно підлити усі грядки, кущі та дерева.  Не зайвим, дає зрозуміти біодинамічний посівний календар на серпень для України, стане закладання насіння та бульб для зберігання, а також: видалення зайвих пагонів, скошення трави, підстригання газонів, прополювання рослин.

Читайте також:  Календар місячний на 2021 рік

Знову у домі Риб

Смачними вийдуть вина та наливки, якщо в період з 26-го по 28-ме зібрати для них ягоди та фрукти. Зібрати можна і лікарські трави.

В сузір’ї Овна знову

Список справ на 29-30.08 передбачає такі завдання:

 • скосити траву;
 • зробити сушку з сезонних фруктів;
 • збір городового урожаю (перець, томати та огірки).

Ще раз у сузір’ї Тельця

Останній літній день варто присвятити консервації овочів на зиму, а також сіянню петрушки, кропу, зимових сортів редису.варто присвятити консервації овочів на зиму

Що сіяти за календарем на серпень на 2021 рік

На початку місяця фахівці рекомендують в теплицях висіювати скоростиглі сорти кропу, петрушки та редису.

Пекінську капусту традиційно висаджують у період з 1-го по 15-те серпня. Така може рости в захищеному від холодних вітрів місці (в теплиці) аж до початку легких заморозків. Висаджується така розсадою. Найкраще для неї підібрати місце, де перед цим росли огірки.

Скоростиглі огірочки наприкінці місяця можна висаджувати з 12-го по 20-те серпня.

Останні тижні місяця чудово підійдуть для посіву сидератів, зокрема: гречки, люпину, фацелії.

Для боротьби із шкідниками та хворобами рослин місячний календар називає такі дати: 1, 3, 18, 21-28, 31 серпня.

Догляд за квітником

Для пересаджування та розмноження багаторічних квітів годі знайти в році кращого місяця, аніж серпень. В цей час корнева система рослини вже достатньо добре сформована, а самі квіти мають багато сили для росту.

З червня по серпень можна займатись поділом крокусів різновидів: Шарояна, Прекрасний, Кочі, Банатський, Жовто-білий, Палласа.

Протягом цілого місяця серпня і аж до вересня можна здійснювати заготівлю цибулин весняноквітучих крокусів (Жовтий, Золотистий, Весняний, Алама, Томазіні та деякі інші). Якщо ж їх заготували ще в на початку липня, то наприкінці серпня цибулини названих різновидів можна саджати в землю.

Читайте також:  Навчальний календар на 2020-2021 навчальний рік

Сприятливими для роботи в квітнику стануть такі дати серпня:

 • для поливання рослин — буь-які дати місяця, окрім таких: 6, 8, 14, 15, 20;
 • підживлення — 1, 4, 6, 8, 18, 19, 27, 29;
 • прополювання та боротьба із шкідниками та хворобами — 1, 4, 6, 9, 10, 14, 29;
 • поділ багаторічних квітів — 14, 15, 17, 21, 28;
 • обрізання квіткових кущів — 2, 4, 14, 15, 17, 22, 14, 27, 29, 30;
 • висадження цибулин — 4, 5, 14, 15, 21, 22, 24, 28.

Народні прикмети на серпень

Окрім місячного календаря, садівники повинні звернути увагу і на деякі народні прикмети, що допоможуть із господарськими роботами та підкажуть щодо врожаю.

 • 01.08. – День Мокрини. Вважається, що якщо в цей день випаде рясний дощ, значить варто чекати гарно врожаю. Суха днина дає зрозуміти, що осінній період також буде сухим та сонячним, а тому можна не хвилюватись з приводу висадження пізніх сортів рослин.
 • 07.08. — Дата Анни Зимоуказниці. Погода в цей день підкаже яким буде зимовий період і чи варто висаджувати пізні сорти овочів.
 • 10.08 — Калинів день. Туман, що раптово з’являється в цей день, вказує на раптове похолодання наприкінці літа.
 • 15.08. – День Степана Сіновала. Покаже яким буде вересень. День Степана Сіновала

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.