Меню

Православний календар на вересень 2021 року

В Україні живе велика кількість людей, що вірять в Бога та є сповідують християнську віру – віру, що заснована на вчення Ісуса Христа. Але лише частина людей дотримується усіх церковних настанов, не забуває святкувати важливі релігійні події, дні пам’яті. Вони також дотримуються посту та пам’ятають діяння святих, намагаються очистити свій дух та тіло, жити безгріховним життям. Але іноді можна забути про якусь важливу дату. Тоді про неї нагадає церковний календар на вересень 2021року в Україні, у якому можна знайти інформацію про усі свята та пости. Календар точно не дасть про щось забути.

вересень

З якою метою треба користуватися календарем?

У календарі можна знайти інформацію про кожен святковий чи пам’ятний день, а також про пости. Там є короткі настанови, а також поради до тієї чи іншої події. Через вир буденних проблем можна легко втратити відчуття часу, заплутатися у датах та забути про ту чи іншу подію. Більш того, деякі релігійні свята мають непостійну дату. А календар здатен вмить нагадати про усі важливі події. Він розкаже, через що святкується певна подія, від яких видів їжі необхідно утриматися під час посту, тощо. Саме тому церковний календар стане у нагоді кожній людині, що бажає стати ближчою до Бога.

Пости, які тривають усього лише день

Варто знати, що існують не лише довготривалі пости, а бувають ще й одноденні. Їх варто дотримуватися щосереди та щоп’ятниці протягом усього року. Вважається, що вони були встановлені на згадку про страшні страждання, які довелося пережити Ісусу та його мученицьку смерть. Інша дата нагадує про діяння Іуди, а також про його зраду. Ці пости є дуже важливими та їм відводиться велике значення. Деякі священики трактують виникнення цих постів інакше. Вони кажуть, що дні утримання були введені для того, щоб загартувати людський дух та тіло, підготувати його до боротьби зі злом та самим Дияволом. Ці пости мають уберегти душу християнина, очистити її та тіло. Утримуватися доводиться від вживання яєць, м’ясних страв. Також не дозволяється їсти рибу, молочні та кисломолочні продукти. Виходить, що ці пости є дуже суворими.

Читайте також:  Новий місяць у листопад 2021 року

Також православний календар на вересень 2021 року нагадує про утримання під час одноденних постів від вживання їжі, яка проходила термічну обробку. Тим, хто тільки став набожним, не варто образу випробовувати ці пости на собі. Все повинно приходити з часом, а такі різкі зміни у раціоні харчування можуть мати погані наслідки. Тож в першу чергу треба піклуватися про своє здоров’я та намагатися не нашкодити йому. Варто обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо утримання. Постувати не дозволяється вагітним жінкам, людям з хронічними хворобами чи слабким здоров’ям, маленьким дітям, тощо. У вересні одноденні пости припадають на 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26 та 28 число. Що стосується багатоденних постів, то їх у вересні немає.Пости, які тривають усього лише день

Церковний новий рік

А ще у вересні святкується церковний новий рік, який ще іменується новоліттям. Історія виникнення цього свята довга та досить незвична. Почалося все с установлення Юлієм Цезарем дня відзначання нового року. Тоді це було перше січня. Але згодом імператор Візантії Костянтин Великий встановив перше вересня новою датою початку чергового року. Такі зміни були пов’язані з впровадження нової системи збору податків. Виходить так, що ця подія була початком чергового фінансового календаря.

На Русі початок нового року традиційно святкувався першого березня, але згодом, у 1492 році було вирішено перейняти традиції Візантії та відповідно перенести дату. Через деякий час був введений новий григоріанський календар. Проблема полягає в тому, що з плином часу відмінності між григоріанським та юліанським календарями стають тільки більшими. Згідно з новим стилем, початок нового церковного року випадає саме на 14 вересня. Але це далеко не всі православні свята у вересні 2021 року.

Перехід на новий стиль був дуже проблематичним для церкви та створив багато проблем. Через це під час створення нових церковних календарів доводиться вказувати вже дві дати, які будуть відповідати обом стилям.

Які свята чекають на християн у вересні?

Тепер треба згадати, які саме церковні свята у вересні чекають на християн.

  • 8 вересня – Володимирської ікони Божої Матері. Це найдавніший образ серед сімнадцяти ікон Богородиці, що згадуються у церковному календарі, а тому її шанують найбільше. Образ багато разів перевозився та вважається, що він може зцілювати мучеників та захищати від загарбників.
  • 11 вересня – Усікновення глави Святого пророка Іоанна Предтечі (піст). Це величне християнське свято, яке нагадує про мученицьку смерть Іоанна Хрестителя. Саме він хрестив Господа Ісуса Христа, але проповідь його була недовгою, бо він викривав царя Ірода у гріховних діяннях.
  • 19 число – Чудо Архістратига Михайла. Ця подія нагадує про діяння одного з найвищих ангелів – Архангела Михайла. Він вважається головним борцем проти війська Диявола та його самого. Саме тому його називають старшим воїном, вождем.  Існують також перекази про зцілення, що відбувалися біля храму Михайла.
  • 21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці. Це день, який нагадує про народження Богородиці Діви Марії. Це величне свято для кожного християнина, про яке не можна забувати. У цей день згадується важлива роль Богородиці у встановленні християнської віри, згадується її жертва та покровительство. Марія була заступницею людей та саме вона зробила перший крок до врятування людства.
  • 27 число – Воздвиження хреста Господнього (піст). Ця подія встановлюється на згадку про знаходження хреста, на якому був розіп’ятий Ісус Христос, а також на згадку про повернення Животворящого Хреста з Персії, де він перебував у полоні.
  • 30 вересня – Мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Є повір’я, що під час цього свята треба починати плакати зрання. Свято встановлюється на згадку про подію, що віра може бути сильною та непохитною. Жінок намагалися тортурами прийняти язичництво, але не дивлячись на катування та страшні смерті, вони залишилися вірними Богові.
Читайте також:  Вихідні та святкові дні у грудні 2021 року в Україні

На цьому релігійний календар на вересень 2021 року в Україні завершується.30 вересня – Мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.