Меню

Cтруктура навчального 2020-2021 року

У новому навчальному періоді очікується розробка нової структури навчання, а також оновлені графіки канікул. Законодавчі зміни безпосередньо пов’язані з пандемією коронавірусної інфекції на території України. Сьогодні доводиться дбати про здоров’я дітей і вчителів одночасно.

Навчальний період в Україні в 2021 році

З цих причин процес навчання може кардинальної оновитися. Якою буде структура навчального 2020-2021 року, які моменти стануть новинкою для учнів і вчителів, стало відомо вже сьогодні.

Законодавчі зміни у 2020-2021 навчальному році

У 2018 році 25 грудня (католицьке Різдво) зробили для українців вихідним днем, що призвело до утворення розірваного навчального тижня наприкінці 2-ї чверті.

Тому в 2019-2020 роки графік шкільних канікул в Україні переглянули і останнім навчальним днем 2-ї чверті офіційно оголосили 24 грудня (учні йшли на канікули вже з 25 числа). Але, пандемія коронавірус внесла свої корективи в багато сфер життя, і в 2020-2021 навчальному році українських школярів чекають такі нововведення:

  • останній дзвоник відбудеться на початку червня (у більшості шкіл навчальний рік триватиме до 7-8 червня);
  • осінні канікули почнуться раніше звичайного і триватимуть 1,5 – 2 тижні (тривалість і дати початку канікул встановлюють в кожній школі індивідуально з урахуванням кількості хворих і епідеміологічної ситуації в регіоні);
  • зимові канікули повинні були початися раніше (з 25 грудня), але у зв’язку із затяжними осінніми канікулами, 27 і 28 грудня оголошені навчальними днями, а канікули як це було раніше, почнуться з 29.12.2020.

Зазначені зміни не є остаточними. Все залежатиме від того, як почуватимуться учні та педагоги протягом всього навчального року. Очікується, що людство все-таки візьме гору над коронавірусною інфекцією і навчальний процес в плані тривалості стане колишнім.

Як себе правильно вести протягом усього навчального року – рекомендації МОН

Міністерство освіти розробила спеціальні правила/рекомендації, які в обов’язковому порядку повинні дотримуватися знаходяться в шкільному закладі особами. Головні з них стосуються дотримання норм і вимог санстанції.

Календар навчання в Україні для школярів

Педагогам рекомендовано спілкування з батьками дітей виключно в дистанційному режимі. Як навчатися учням: очно, Дистанційно або екстерном, залежить від кількості хворих у навчальному закладі.

Якщо ГРВІ досягне пікового рівня, МОН вживе заходів щодо переведення дітей на дистанційне навчання. В іншій ситуації, керівництву школи доведеться дотримуватися рекомендацій медиків:

  • зробити кілька шкільних входів і виходів, опрацювати відвідування закладу таким чином, щоб діти різних класів між собою контактували якомога менше;
  • збільшити відстань між шкільними партами;
  • промальовувати в коридорах розмітку, яку діти не повинні порушувати при організованому відвідуванні їдальні або інших кабінетів;
  • виділити спеціальні приміщення для навчання дітей одного віку;
  • при необхідності використовувати для навчання великі приміщення у вигляді актових залів, коридорів, спортзалів;
  • проводить якомога часу на вулиці, за умови сприятливих погодних умов;
  • зробити розклад уроків гнучким, розглянути про викладання деяких уроків в дистанційному режимі.
Читайте також:  Скільки робочих днів у червні 2022 року?

При цьому в листі МОН «Про структуру навчального року у ЗНЗ» та рекомендаціях зазначається, навчальний процес одного класу повинен проходить в одному кабінеті. Іншими словами, викладач повинен сам відвідувати кабінет учнів, а не навпаки.

На уроках вчитель повинен дотримуватися дистанції з учнів, бути в пов’язці і не допускати фізичного контакту як з собою, так і між учнями.
З точки зору Міносвіти таким чином діти можуть благополучно закінчити навчальний період очним способом, а не дистанційним, як було раніше.

Про структуру 2020/2021 навчального року

Детальніше про структуру 2020/2021 навчального року можна дізнатися на офіційному сайті Міносвіти або за допомогою вивчення законодавчих актів.

З інформаційних джерел стало відомо, що в більшій частині навчальних закладів як і раніше діятиме семестрова система. Два семестри мають на увазі по 2 чверті в кожному. Поряд з цим, гімназії, приватні та інші школи можуть встановити власний графік навчання.

Тривалість канікул повинна дотримуватися строго. Терміни догляду на канікули можуть змінюватися, але не більше, ніж на тиждень. Аналізуючи структуру 2020-2021 навчального року, можна дійти висновків, що держава як і раніше дбає про здоров’я учнів, повністю контролюючи процес навчання і кількість днів відпочинку.

Деякі гімназії практикують триместри. Однак, таке трапляється дуже рідко. На відміну від шкіл РФ українські школярі не отримують додаткових канікул. У країні проміжний додатковий відпочинок школярів не передбачений. При цьому ніхто не забороняє на педраді прийняти рішення про додаткові канікули в разі масового ГРВІ, що робилося в попередньому періоді для дітей молодших класів.

Резюме

На даний момент про нову структуру навчання можна говорити, як про проект, документ може бути неодноразово. При сприятливій ситуації в плані коронавірусної інфекції процес навчання буде очним, що позитивно позначиться на ступені освіченості школярів.

Читайте також:  Календар фарбування волосся в листопаді 2021 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.