Меню

Про перенесення робочих днів у 2022 році в Україні

Святкові дні завжди тішать кожного українця, зокрема й тому, що в ці дні можна не йти на роботу. Офіційними звичайними вихідними вважаються два дні на тиждень — субота та неділя. Окрім цього, законодавством України також встановлюються перенесення робочих днів у 2022 році. Варто вказати, що урядовий указ про перенесення днів видається один раз на рік, не пізніше, аніж 3 місяці до початку нового року. Такий указ не є обов’язковим, але має рекомендаційний характер для підприємства. Якщо фірма погоджується на перенесення святкових днів у 2022 році, видається розпорядження по підприємству. Здійснюватись таке повинно не пізніше, аніж за 2 місяці до настання перенесеного вихідного.Святкові дні завжди тішать кожного українця

Передсвяткові

Складаючи календар робочих днів, бухгалтерський відділ підприємства повинен також брати до уваги і скорочені робочі дні, тобто передсвяткові. До таких зокрема відносяться: У вказані дні рекомендується скорочувати робочий час на 1 годину. Робота, котру працівники не встигли виконати, повинна розподілитись на інший період. Виключення складають ситуації, котрі передбачаються статтею 71 Трудового кодексу країни.З великою ймовірністю більшість підприємств країни також будуть робити скороченими такі святкові дні:
 • 18-те січня — друга свята вечеря;
 • 19-те січня — Водохреща;
 • 15-те лютого — Стрітення — велике християнське свято;
 • 8-го березня — міжнародний День жінки, котрий з 2017-го в Україні не визнається офіційним вихідним;
 • 19-те грудня — свято Миколая. свято Миколая

Перенесення святкування

“Трудовий кодекс” містить статтю 67, котра визначає, які дні можуть бути перенесеними. Законом визначаються основні дати, що, у разі збігу із звичайним гарантованим вихідним (неділя чи субота), повинні бути перенесеними на перший робочий день. Переглядаючи календар, можна помітити, що  перенесення вихідних у 2022 році в Україні буде:
 • 7-го січня. В цей день усі християни (а їх, відповідно до статистичний даних, в Україні найбільше) святкують Різдво Христове. Із початку незалежності України цей день вважався офіційним вихідним. У 2022-му він припадає на неділю, а тому буде переноситись на найближчий робочий день — понеділок 8-го січня.
 • 24-го квітня. Ця дата — інший особливо великий та важливий для українців день — Пасха, або Воскресіння Господнє. На відміну від Різдва, це свято кожного року припадає на іншу дату. У 2022-му — це неділя. 
 • 14-те жовтня. З 2017-го року ця дата офіційно вважається Днем захисника Вітчизни. Разом із цим, в цей день є важливе релігійне свято — Покрови Богородиці. Як власне свято 14-те жовтня сприймають усі члени УПА та українського козацтва. Державне свято, котре припадає на неділю, дасть змогу українцям вдало відпочити і 15-го.
Закон  про перенесення робочих днів у 2022 році в Україні рекомендує переносити і деякі робочі дні. Так, якщо державне свято припадає на четвер, робочою залишається в тижні лише п’ятниця. Спеціалісти радять перенести роботу п’ятниці в такому разі на іншу суботу. Таким чином працівники матимуть аж 4 вихідних підряд та зможуть максимально якісно відпочити. свято — Покрови БогородиціВ 2022-му така ситуація складеться з нагоди відзначення Дня Конституції.
Читайте також:  Робочий календар на 2018 рік для України
Вказані перенесення стосується лише тих підприємств та організацій, котрі працюють 5 днів на тиждень. З приводу відпрацювань та перенесень для працівників із шестиденним робочим тижнем, це питання повинно вирішуватись безпосередньо керівництвом. Виключення також мають місце на тих підприємствах, де наймані працівники виконують роботу за певними графіками, або ж саме підприємство займається специфічним виробництвом (наприклад, якщо припинити роботу системи чи механізмів особливо складно).

Вихідні дні в 2022-му

Відповідно до урядового розпорядження, працевлаштована частина населення України буде відпочивати у такі святкові дати:
 • 1-го січня — Новий рік;
 • 7-го та 8-го січня — Різдво та перенесення Різдва;
 • 18-го та 19-го квітня — Великдень;
 • 1-го та 2-го травня — День праці, День весни;
 • 9-те — День перемоги;
 • 7 червня — свято Трійці (інші назви — Святого Духа, зелені свята);
 • 28-го червня — традиційне святкування дня прийняття вітчизняної Конституції;
 • 24-те серпня — масштабне святкування дня народження держави — День незалежності;
 • 14-те жовтня — свято національних охоронців — День захисника.
Підсумовуючи, варто вказати, що протягом 2022-го року українці матимуть аж 104 офіційних вихідних днів. Робочими ж будуть 251 із 362 днів.

Оплата днів, що були перенесеними

Якщо працівник отримує фіксовану ставку за годину, тоді бухгалтер може порахувати скільки саме годин реально було відпрацьованою. Відповідно до результату і виплачується заробітна плата. Таким чином, працедавець не зобов’язаний платити за день, котрий визнаний державою офіційним вихідним і не приніс користі підприємству.Якщо ж працівникам доводилось відпрацьовувати незапланований вихідний, тоді цей день, відповідно до кодексу про працю, повинен оплачуватись точно так само, як і інші робочі.Цікавою для працевлаштованих громадян буде інформація і з приводу оплати лікарняних, котрі припадають на святковий чи перенесений день. Як вказує законодавство, якщо людина була хворою і з цих причин пропустила день, котрий вважається державним святом, працедавець його оплачувати не повинен. Якщо ж працівник був відсутній під час робочих годин (коли через перенесення вихідного увесь колектив працював) через хворобу, роботодавець зараховує та оплачує лікарняні.Оплата днів, що були перенесеними

Відрядження під час вихідного

Урядом визначено, що незалежно від того на який робочий день припадає відрядження, воно повинно оплачуватись сумою, щонайменше, 10% від мінімальної гарантованої державою заробітної плати. Тобто, із січня 2022-го це 372,30 гривень за добу.
Читайте також:  Новий місяць у серпні 2022 року
В тому разі, якщо на святковий день припадають зміни добових на відрядження у 2022 році, тоді роботодавець повинен оплатити, як мінімум, подвійний тариф. Таке ж правило стосується перенесених днів. Варто знати, що перебуваючи у відряджені за кордоном, в будь-якому випадку українці повинні користуватись законодавством власної країни.

Що кажуть чиновники?

Коментуючи норму трудового законодавства щодо святкових та перенесених днів, працівники Міністерства соціальної політики вказують, що кількість відпрацьованих годин у перенесений день повинна становити таку ж, як і у звичайний робочий день.Якщо ж працівник був повідомлений про відпрацювання, але не приступив до виконання своїх обов’язків у визначену суботу, тоді роботодавець має право трактувати таке порушення як прогул та, відповідно до статуту підприємства, оштрафувати порушника і виписати догану.В тому разі, якщо працівник не прибув для відпрацювання у вказаний час із поважної причини, він зобов’язаний підтвердити це письмовим документом.Коментуючи норму трудового законодавства

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.