Меню

Державні свята в 2022 році

Коли будуть державні свята у 2022 цікавить людей, що працюють на заводах та в компаніях, учнів, котрі ходять до школи, студентів коледжів та Вишів. У ці дні надаються вихідні. А ще якщо вони випадають в неділю, або в суботу люди відпочиватимуть довше. Вже можна кудись поїхати на екскурсію чи до батьків, що мешкають у селі, або іншому місті.

Варто згадати, що зараз в Україні, як і більшості держав світу, користуються григоріанським календарем, котрий змінив юліанський. І хоча в Європі до нього перейшли ще в XVI столітті в нашій країні ця подія відбулася лише на початку XX.

Коли будуть державні свята у 2020 цікавить людей

Січневі вихідні

Подивившись у календар свят на 2022 рік, не важко порахувати скільки додасться вихідних. Найбільше їх припадає у січні. Працівникам пропонується піти на зимові канікули, починаючи з 1 та закінчуючи 8, через те, що 6 випаде на суботу, а в неділю завітає Різдво, що служить життєстверджуючою подією та є як релігійним, так і державним святом в Україні.

19 числа людей чекає Хрещення Господнє, що нагадує про те що, в цей день майбутній Месія увійшов до річки Йордан, аби бути похрещеним апостолом Іоанном. Відтоді Ісус став освічувати християн. На таке величне свято працівників не звільнятимуть від роботи, учнів та студентів від занять.

В січні 22 відзначатиметься дуже важлива державна подія, що свідчить про давню мрію народу про єдність та незалежність. Вже минає ціле століття відтоді як був підписаний акт злуки між утвореними двома республіками – Західноукраїнською та УНР. Але скоро Київ зайняли більшовики, в Галичину увійшли поляки, Закарпаття опинилося у складі Чехословаччини.

Документ так і залишився лише папірцем. І тільки в 1990 році живий ланцюг простягнувся від столиці до Львова, аби зустріти День Соборності.

27 січня служить днем смутку і згадкою про страшне явище, під час котрого були вбиті та закатовані мільйони євреїв. Люди не мають права забувати про знищених під час Голокосту.

Читайте також:  Посівний календар огородника на травень 2022 року

Ще один день пам’яті офіційно відзначатимуть 29 числа того ж місяця. Він присвячений подвигу невеликого загону молоді, що вступила в нерівний бій проти Червоної гвардії, аби захистити нещодавно створену народну республіку. Історія загибелі юних хлопців під Крутами ще й досі має різні оцінки. Але правда полягає в тому, що вони не пошкодували життя за незалежність молодої держави.

Всі ці державні свята України в 2022 році дуже важливі для народу, але не є вихідними. Історія загибелі юних хлопців під Крутами

Що чекає в лютому?

Календар державних свят на 2022 рік не передбачає в лютому додаткового відпочинку для працівників та учнів. Але в цьому місяці відзначатимуть не одну знакову подію, починаючи з п’ятнадцятого, коли згадуватимуть воїнів-інтернаціоналістів, котрі повернулися у цинкових гробах з Афганістану або скалічилися духовно та фізично.

З Дня Небесної сотні, що припадає на 20, починається новий відлік історії країни, що також сприймається не всіма позитивно. Але забувати про це народ не має права. Хочеться сподіватися, що загибель на Майдані була не марною.

На 22 приходиться Міжнародний день, коли згадують про численні жертви нелюдських злочинів, а 25 відзначається дата створення гербу країни. Символ тризуба предки вважали оберегом. Знайдені малюнки знаку приходяться на початок нашої ери. Зображення присутні на стародавніх монетах, розписах, печатках. Офіційним гербом тризуб був за часів народної республіки, що існувала в 1918 році, в сучасній Україні затверджений у 1992.

23 лютого багато років відзначали на честь захисників вітчизни, але тепер це свято передбачене в іншу дату.

Хоча 14 та 15 числа не є вихідними, молодь радіє Дню святого Валентина, що прийшов до країни з Європи. А далі люди святкують Стрітення Господнє та, спостерігаючи за погодою прогнозують, коли настане весна.Стрітення Господнє

Весняні події та свята

Офіційні святкові вихідні в 2022 році передбачені в сезоні, який радує розквітом природи, яскравою зеленню, поверненням птахів та цвітінням садів. Жінки з нетерпінням чекатимуть 8 березня, сподіваючись на квіти та подарунки. Поки що в цей день людям не прийдеться виходити працювати. А далі буде видно, тому що Інститут національної пам’яті прагне змінити календар і розроблений законопроект подав на обговорення.

Читайте також:  Скажи «Нет!» сухости: лучшие «зимние» маски для лица

Свята хочуть розділити на декілька груп, до котрих ввійдуть:

Кількість вихідних пропонують зробити меншою, замість того аби відзначати жіноче свято, створити Шевченківський день, котрий відбуватиметься в ту дату, коли побачив світ майбутній Кобзар.

На квітень припадає Пасха, що є одним найвеличнішим святом для християн. Тож у понеділок 20 учні не йтимуть до школи, дорослі також відпочиватимуть.На квітень припадає Пасха

Днем скорботи та пам’яті залишається 26 квітня, коли згадується найбільша техногенна катастрофа, що відбулася у містечку під Прип’яттю, коли після вибуху атомного реактора, радіація розповсюдилася на велику територію. Тисячі людей полишили домівки, а наслідки відчуваються і досі, не зважаючи на те, що минуло понад три десятків років.

Календар державних і офіційних свят України на 2022 рік, що вже можна знайти на сайтах, передбачає вихідними перші два дні травня на честь солідарності трудящих, але їх можуть торкнутися зміни, бо невідомо коли та чим закінчиться обговорення проекту, створеного Інститутом пам’яті.

Восьме число пройде під знаком примирення, 9 травня відзначається на честь Перемоги над фашизмом.

В неділю 27 віруючі йтимуть до церкви, прикрашатимуть будинки зіллям, а молодь смажити шашлики біля рік та ставків. Трійця та наступний день залишаться вихідними.

Є в країні й відносно новий день пам’яті, в котрий згадують про депортацію татарського народу з території Криму. У календарі він відмічений у травні.

Найважливіші свята для держави

В перший місяць літа громадян чекає додатковий вихідний, що присвячується Дню конституції, коли були затверджені правові підстави незалежності та цілісності держави. З 1996 року норми Основного закону змінювалися декілька разів, а в 2014 повернулися до редакції десятилітньої давнини.

Подія відмічається завжди в ту дату, коли Конституція була прийнята 28 червня і передбачає проведення різних заходів. День починається з урочистих промов. До могил видатних українців – Грушевського, Пилипа Орлика, Шевченка покладаються квіти, згадуються діячі, котрі розробляли першими Основний закон держави.

Читайте також:  Знаменні і пам’ятні дати 2018 року

Місяць не порадує великою кількістю вихідних. В календарі зазначені професійні свята лікарів, журналістів, та спеціалістів, котрі працюють в легкій промисловості. В липні не передбачається пам’ятних дат, проте радітимуть рибалки, бо з 8 числа зможуть відкрити сезон.

Напевно, не має в країні людей, котрим невідома ця дата. Але хочеться сподіватися на те, що в 2022 році нарешті настане мир, а захисники повернуться додому живими та неушкодженими. А відзначатимуть вони своє свято у жовтні 14 на Покрову. свято у жовтні 14 на Покрову

Історія та особливості свята захисників країни

Покрову українське військо відзначало ще з часів Ярослава Мудрого, а в Запорозькій Січи саме в свято на честь Пресвятої Богородиці козаки на нараді обирали отамана та гетьмана. У минулому столітті повстанська армія оголосила про своє створення 14 жовтня, наслідуючи ці традиції.

Борці боролися за свободу державу, маючи лише підтримку народу. І хоча сил в УПА не вистачило на перемогу, але віддали вони життя немарно. Через багато років була проголошена незалежність від Радянського Союзу, котрого вже не існує. Створення нових республік привело до краху всього режиму. Але боротьба за волю в Україні триває і досі, на війні гинуть кращу її сини.

Тому Згідно Указу Президента ця визначна подія включена в календар державних свят України на 2022 рік і відмічається з 2014.

В листопаді додаткових вихідних не передбачається, бо пам’ятних днів не має. Але натомість 17 числа радітимуть студенти, зустрічатимусь свій його весело та голосно, а 19 грудня малюки чекатимуть на подарунки від Святого Миколая. Урочистих промов та вшанувань в ці два місяці не планується. Професійні свята чекатимуть енергетиків, залізничників, артилеристів та тих, хто працює в сільському господарстві.свято захисників країни

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.