Меню

Тарифи на газ для населення в Україні в 2018 році

Нещодавно в НБУ оприлюднили прогноз ціни імпортного блакитного палива. Якщо ви цікавитесь, якою буде ціна на газ в 2018 році для населення України, то новини є досить невтішними – у 2018 році ціна тисячі кубометрів газу подорожчає на 50 доларів. Від вартості імпортного газу, звичайно, залежать і тарифи для звичайних українців. У цьому матеріалі піде мова про те, коли слід очікувати подорожчання газу та чим воно може бути викликане.Нещодавно в НБУ оприлюднили прогноз ціни імпортного блакитного палива

Що може спричинити подорожчання газу?

На сьогодні в Україні діє тариф, за яким населення має платити 6768 гривень за одну тисячу кубометрів. На вартість палива впливають наступні фактори:

  •  Ціна закордонного газу;
  • ​ Курс американської валюти;
  • ​ НДС;
  • ​ Вартість транзиту;
  • ​ Тариф Нафтогазу.

Якщо зробити перерахунок вартості газу, враховуючи оновлені показники, то одна тисяча кубометрів буде коштувати близько 8 тисяч гривень. Якщо до цієї суми додати ще затрати на транспортування, то отримується близько 9 тисяч гривень. Таким чином, ціна на природній газ підвищиться приблизно на 30%. Але це ще не межа, оскільки у 2018-му очікується девальвація гривні, що також може спровокувати різке підвищення тарифів на газ (до 11 тысяч гривень).

Ще у попередньому році урядовці запевнили, що якщо імпортний газ стане занадто дорогим, українці будуть вимушені закупати газ у Росії. У разі різкого подорожчання європейського газу «Газпром» стане єдиним прийнятним рішенням. Проте поки що у Кабміні немає намірів закупляти блакитне паливо у Росії.Що може спричинити подорожчання газу?

Які будуть дії уряду?

Тарифи на газ для населення в Україні в 2018 році будуть переглядатися два рази, при цьому враховуватимуться показники цін німецького палива марки NCG, а також вартість транспортування і додатковий тариф «Нафтогазу». Якщо ціна імпортного газу буде перевищувати теперішню принаймні на 10%, то ціну збільшать. Такий механізм корекції був запропонований у Міжнародному валютному фонді.

Якщо вірити заяві В. Гройсмана, то станом на даний момент підвищення вартості палива не планується. У своїй досить різкій заяві він запевнив, що підвищення вартості горючого на 40% і більше – це лише міф, а ті, хто розповсюджують подібні слухи мають понести відповідальність.

Читайте також:  Таблиця тарифної сітки на 2021 рік для бюджетної сфери

Основними споживачами блакитного палива залишаються українці. Слід зазначити, що у більшості квартирних будинків природній газ використовується неефективно, але ніхто не береться за проведення модернізації. У окремих будинках утеплення можна провести набагато легше, а от дахи та вікна «хрущовок» кожного року отоплюють вулиці. За попередніми підрахунками, близько десяти мільярдів кубометрів газу витрачається в пусту (це майже 2,2 мільярда доларів).

Подорожчання інших комунальних послуг

Якщо тариф на газ встановлює Кабмін, то на всі інші компослуги – Нацкомісія. Існує чітка кореляція між вартістю палива та вартістю води, світла і інших послуг. Як зазначає Д. Вовк, 90% вартості комунальних послуг залежить від вартості блакитного палива. Якщо говорити про загальну вартість централізованого опалення, то Нацкомісія визначає близько 10% від вартості. Всі ці тарифи розраховують підприємства, а уже потім передають в НКРЄКУ.

По передній прогнозам у середньому вода дорожчає на 9%, при цьому «Київодоканала» обіцяє підняти цінник на майже 17%. Про затвердження нових цін стане відомо до 10-го серпня. У разі підвищення тарифів на газ в 2018 році слід очікувати і зростання «комуналки».

Зменшення ціни на транзит газу

Уже з 2018-го року «Нафтогаз» почне готувати підґрунтя для значного знищення тарифу та транзит газу через ГТС. За словами Юрія Вітрана, який обіймає посаду комерційного директора «Нафтогазу», у 2020 році тарифи на транспортування газу уже будуть знижені. Також Вітран піддав критиці будівництво «Північного потоку – 2».

Читайте також:  Повышение тарифов на газ в 2020 году

Щодо інших оптимістичних прогнозів, які потенційно можуть знизити вартість газу для населення, то уже в наступному році у «Нафтогазі» очікують отримання грошових компенсацій від «Газпрому». Все залежить від рішення Стокгольмського арбітражу, де розглядається газовий контракт 2009 року, який був підписаний за ініціативи Ю. Тимошенко.Зменшення ціни на транзит газу

Рекорд видобутку блакитного палива

У квітні 2017 року був встановлений новий рекорд по видобутку природного газу в Україні – близько 1 232, 231 мільйона кубометрів палив (це на 5, 232 мільйона більше, ніж у було заплановано). Видобуток бутану також перевищив планові показники.

Чи зможуть громадяни отримувати субсидію?

Нові правила отримання субсидії, які були затверджені Кабміном в началі травня, значно ускладнять її оформлення для громадян. Незважаючи на те, що ціна на газ для населення України у 2018 році зросте, тепер субсидія буде оформлюватися, базуючись на доходах за місяць, а не за рік. Крім того, були значно скорочені соціальні норми, що було зроблено з ціллю отримання наступного траншу від МВФ.Чи зможуть громадяни отримувати субсидію?

One Response
  1. Danyil Doludenko 11 июня, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.