Меню

Програми ЗНО на 2018 рік

Особливості ЗНО в 2018 цікавлять учнів, що зараз навчаються не тільки у 10 класах, але й восьмих, тому що отримання високих балів з тестування надає можливість майбутнім абітурієнтам звільнятися від вступних іспитів до Вишів.

Реформа, що проводиться у галузі освіти, передбачає кардинальні зміни у цій сфері. Є багато нарікань на новий метод, згідно котрого перевіряються знання, що надаються учням у школах.

Дехто говорить, що попередня система, по якій вступали до вищих навчальних закладів, була більш досконалою, але зовнішнє оцінювання в 2018 році Міністерство, що займається питаннями освіти, скасовувати не збирається. Фахівці, що працюють у ньому, вважають, що дякуючи ЗНО у процес підсумкової атестації не зможе втручатися як керівництво Вишів, так і шкільна адміністрація.Особливості ЗНО в 2018

Новації для учнів, що мають особливі потреби

Випускник кожної школи в Україні проходитиме іспит, що являє собою тестування, за підсумками котрого отримує сертифікат. Зміни можуть стосуватися навіть терміну дії цього документа, що зараз становить 3 роки. Поки розробляється сучасна методологія, строк невідомий, але він здатний навіть зменшитися.

Новації оцінювання відчують діти, що мають обмежені можливості. ЗНО у минулих роках показало, що аудиторії, в котрих складалися іспити з тестування, не підходять для таких абітурієнтів, потрапити до приміщення в інвалідному візку доволі складно. Завдання, котрі друкувалися дрібними буквами, не годилися для дітей, що погано бачать.

Міністерство збирається полегшити умови, за яких абітурієнти, що мають інвалідність, отримають сертифікати. Зміни стосуються часу проведення іспиту – він збільшиться на годину. Для учнів, у котрих є проблеми із зором, передбачають додатково встановити освітлювальні прилади. Будівлі, де складатимуть іспити, обладнають пандусами.Новації для учнів

Зміни для дев’ятикласників

У Міністерстві освіти вже не один рік передбачають те, що учні, котрі закінчуватимуть дев’ятий клас, залучатимуться до тестування. Його необхідність виходить із запланованої реформи, котра стосуватиметься середньої школи, що поділиться на ланки у вигляді освіти:

  • ​ початкової;
  • ​ базової;
  • ​ середньої.

У першому випадку діти вчитимуться 5 років, у другому – 4, в останньому –3. Аби перейти до старшої школи учні проходитимуть зовнішнє оцінювання, починаючи з 2018 року. Дякуючи йому школярі не складатимуть вступні іспити до коледжів або ліцеїв. Поки що не відібрані предмети, що підлягатимуть обов’язковому тестуванню. Ще не має розроблених завдань по ньому. На ці нововведення з 2015 надавався трирічний термін.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні 2018

Що передбачають з іноземних мов

ЗНО у 2017 році в Україні має провести тестування з іноземної мови, котре складатиметься з двох рівнів. Перший проходитимуть учні, що вивчають цей предмет на рівні звичайної програми, що передбачається для школи. Другий стосується дітей зі спеціалізованих класів.

Апробація почалася зі столиці та Київщини, закладів освіти Львова та Одеси. Згідно оцінювання комісія вирішила, що тестування має поширитися на іноземні мови, не зважаючи на здебільшого незадовільні результати.ЗНО

Прохідні бали та обов’язкові предмети

Учні одинадцятих класів вже зареєструвалися аби пройти тестування. Вже всім відомі дати проведень ЗНО 2017. Нововведення та обов’язкові предмети планується обговорити у найкоротший час, аби передбачити її на 2018 рік. Наразі обов’язковою дисципліною залишається література та мова, що є державною. До списку входить математика. Її можуть змінювати на інші предмети – біологію чи історію, що більше стосуються обраного фаху.

Третій іспит учні здаватимуть, орієнтуючись на ВИШ, в котрому збираються навчатися. Четвертою дисципліною на оцінюванні скоріше за все стане іноземна.

За підсумками тестування, що проводилося раніше, сертифікати отримували учні, котрі реєструвалися та проходили його. Мінімального балу не передбачалося. Тепер з математики потрібно набрати не менше 9, з української 23, з історії держави – 25. Керівництво Вишів не бажає бачити в свої аудиторіях абітурієнтів, рівень знань котрих дорівнює 0. Підсумки ЗНО показали, що є учні, і відсоток цей доволі значний, що не змогли отримати необхідну кількість балів навіть з рідної мови.

Діти, що подали вчасно заявку на оцінювання, тобто до 1 квітня, мають можливість до обов’язкового тестування випробувати себе у вибраній дисципліні. За це потрібно заплатити десь 120 грн. Навряд щоб ця сума значно змінилась наступного року.тестові завдання

Читайте також:  Закон про судову реформу в 2018 році

Нововведення по різних дисциплінах

Учні, що проходитимуть ЗНО у 2017 році, можуть радіти з того, що шкільні іспити їм складати не доведеться. Оцінки в атестат виставлятимуться за підсумками тестування.

Для того аби пройти оцінюванні з мови та літератури, що є в Україні державною, дітям надаватиметься 3 години. Перевірятимуться знання за тестами. По першому предмету їх буде 33, по другому – 24. Випускник має також написати невеликий твір на обрану тему. З цієї дисципліни можна отримати не більше 104 балів.

Оцінювання з математики виставлятиметься в документі про отриману освіту та складатиметься не з однієї форми завдання, а з чотирьох. Учням пропонується:

  • ​ обрати правильне рішення з п’яти;
  • ​ встановити логічну відповість з двох пар;
  • ​ надати розгорнуту відповідь з малюнками та графіками;
  • ​ розв’язати прикладі або задачі.

На тестування з історії відводиться на півгодини менше ніж з попередніх предметів – мови та математики. В першій частині оцінювання учням потрібно показати, що вони знають про події, котрі відбувалися в Україні в нашому та минулому століттях, у другій – про ті, які характеризують давні часи аж до XIX віку. За всі 60 завдань кількість балів може дорівнювати 94.

За бажанням випускники отримуватимуть оцінку в атестат, пройшовши ЗНО з інших предметів – фізики, біології та географії. З першої з цих дисциплін білет передбачає 3 форми тестування – з вибором правильного рішення і без нього, встановлення відповідності. Максимально учень отримає оцінку в 56 балів. За другий предмет – 76 та за третій – 92.

Дві години відводиться на ЗНО з іноземної мови. Діти можуть вибрати іспанську або французьку, скласти іспит з німецької чи англійської.складні завдання!

Читайте також:  Метро Київа, схема 2022 року

Особливості вступу у Виші

Починаючи з 2017 абітурієнти обмежуються в кількості заяв, що можуть подавати до вищого навчального закладу. Їх буде не більше 9. В майбутньому планують не брати документи на вступ до Вишу з рівнем спеціаліста чи бакалавра.

Зміни в правилах очікують сиріт, переселенців та дітей, чиї батьки є учасниками боїв. Тепер вони не вступатимуть поза конкурсом, але передбачені декілька видів квот. Перші дві розроблені у процентному відношенні до держзамовлення, третя стосується тих, хто планує навчатися у комунальних закладах, четверта та п’ята виходять з міжнародних зобов’язань. Аби вступити у ВИШ абітурієнтам з інших держав не потрібен сертифікат.

Починаючи з 2016 змінено систему нарахування балів. Закладам дозволяється встановлювати коефіцієнти рейтингу. Міністерство освіти лише надає рекомендовані проценти значень. Зарахування вже не буде проводитися за декілька хвилями. Абітурієнтам це потрібно засвоїти. Додаткові бали студентам, що відвідали курси, не будуть нараховуватися на популярні спеціальності.

Програми ЗНО на 2018 рік вже розробляються. Обов’язкове тестування скоріше за все торкнеться бакалаврів, що вступатимуть на магістратуру. Оцінювання проводитиметься замість іспитів, що складалися у Вишах і охопить фахову дисципліну та іноземну мову. Від ЗНО звільнятимуть студентів, котрі володіють міжнародним сертифікатом.Програми ЗНО на 2018 рік вже розробляються

2 комментария
  1. Аня 11 августа, 2017 / Ответить
    • Валік 21 августа, 2017 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.