Меню

Робота без посередників в Польщі на 2021 рік

Мабуть, ні для кого не є секретом, що проблеми із достойною заробітною платою для працівників в Україні все ще актуальні. Відтак, досить часто українцям доводиться переїжджати в інші країни для кращого заробітку. Сусідні країни, звісно, користуються найбільшим попитом, тому багатьох співвітчизників цікавить робота в Польщі без посередників на 2021 рік.

Робота без посередників в Польщі на 2021 рік

Як виїхати на роботу?

Без сумніву, розглядати нелегальні шляхи виїзду за кордон не потрібно. По-перше ймовірність того, що це все  ж вдасться, дуже незначна. По-друге, нелегал повністю незахищений в чужій країні, тобто він не може вимагати виплату заробітної плати від роботодавця, звертатись по допомогу в медичні заклади чи правоохоронні органи, вільно пересуватись по країні. Варто вказати 2 основні легальні варіанти працевлаштування в сусідній країні для українців.

 1. Усі власники біометричного паспорту можуть розпочати самостійний пошук роботи на спеціалізованих сайтах. Підібравши найбільш вдалі вакансії, працівник повинен надіслати потенційному роботодавцю повідомлення «шукаю роботу в Польщі без посередників» та своє резюме. Якщо працедавець зацікавиться кандидатурою, він надсилає в Україну офіційне запрошення для свого працівника. Дальше сторони укладають договір, разом із котрим українець відправляється на роботу.
 2. Значно простіше усі турботи з працевлаштування перекласти на третіх осіб – спеціальні кадрові агентства. Такі самостійно усе організовують, підготовлюють документи і, навіть, доставляють особу до місця праці. Разом із тим, за такі послуги доведеться платити: віддати частину свого прибутку.
Як виїхати на роботу

Де шукати самому?

Систематично в найбільших польських містах проходять так звані ярмарки вакансій. Сама на таких заходах українці мають найбільше шансів знайти престижну та високооплачувану роботу. Сюди для взаємної співпраці частенько з’їжджаються представники успішних підприємств, а також хороші спеціалісти із великим досвідом.

Читайте також:  Чинний КПК України 2021 рік

Іншим, та більш простим, варіантом є пошук вакансії на інтернет-ресурсах. Ось найбільш популярні з таких:

 • OLX.pl – цей ресурс дуже схожий за своєю структурою та принципом роботи із українським аналогом – ОЛХ. Окрім продажу різноманітних товарів, тут поляки також можуть розміщувати інформацію про вакансії та пропозиції з приводу співпраці;
 • InfoPraca.pl – дає змогу розмістити резюме чи подати оголошення, наприклад: «робота водієм в Польщі без посередників в 2021 році»; важливо не забути вказати свої контактні дані, щоб роботодавець міг швидко зв’язатись;
 • Golden Line – своєрідна соціальна мережа, котра дає змогу працівникам та роботодавцям різнихз країн переписуватись та домовлятись про співпрацю;
 • Pracuj.pl – один із найбільших сайтів вакансій; користувач може залишити своє резюме та чекати допоки його знайде працедавець, або ж самостійно розпочати пошук роботи;
 • Randstad – сайт агентства, яке пропонує працевлаштування.
Randstad – сайт агентства, яке пропонує працевлаштування

Популярні вакансії та зарплата

З кожним робота без посередників в Польщі на 2021 рік оплачується все дорожче. Звісно, багато залежить від самого роботодавця, а також спеціальності. Разом із тим, можна стверджувати про безперервне зростання якості життя в цій західній країні вже протягом кількох років поспіль. Так, якщо ще в 2018-му році найменша зарплата, на яку могли розраховувати українці, становила 2100 злотих, то вже на початку 2021-го вона досягла 2200 злотих.

Читайте також:  Чинний Бюджетний кодекс України в 2020 році

Ті ж працівники, котрі ставляться до своїх обов’язків відповідально, можуть мати і по 1200-1700 доларів за місяць.

Найбільші суми в Польщі отримують ті українці, котрі працюють в сфері IT, а також медицини.

Все ще дуже вакансій залишається вільних в таких напрямках:

 • промисловість;
 • обслуговування;
 • ресторанний бізнес;
 • будівництво;
 • вантажні перевезення;
 • сільське господарство.

Як перевірити працедавця?

Оскільки кількість нечесних роботодавців з кожним роком тільки зростає, українцям варто більш ретельно перевіряти людей, з котрими, ймовірно, доведеться мати справу. Найкраще укладати з «шефом» офіційний договір. Ідеальним буде варіант, якщо такий документ перевірить юрист. Якщо ж такої змоги немає, тоді обов’язково потрібно перечитати все самостійно. Основними пунктами, на котрі потрібно звернути увагу, є:

 • перелік обов’язків;
 • правила поведінки в нестандартних ситуаціях чи у разі відсутності інших працівників;
 • тривалість робочого дня, тижня;
 • умови роботи;
 • тривалість та періодичність відпусток, відряджень;
 • оплата праці.

Якщо українець знає фірму чи точне ім’я та прізвище свого потенційного керівника, то зможе перевірити його на сайті Судового Реєстру.

Окрім цього, корисно буде почитати відгуки в мережі про цю компанію, а також більше дізнатись про свої права в Польщі та місця, людей, у котрих можна отримати юридичну консультацію чи допомогу.

Як перевірити працедавця
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *