Меню

Розмір аліментів на дитину 2018 в Україні

Як відомо, вирішити деякі суперечки, що виникають між батьками неповнолітніх дітей допомагають соціальні служби, які керуються Законом України. До таких суперечок відноситься й нарахування аліментів, тобто коштів, які сплачуються одним із батьків на користь дитини. Призначення та розмір аліментів на дитину 2018 в Україні залежить саме від постанови суду. Найчастіше суд ухвалює рішення на користь дитини та сторони, яка опікується неповнолітнім.розмір аліментів на дитину 2018 в Україні

Розмір нарахувань залежить від ряду факторів:

 • стану здоров’я відповідача;
 • матеріальне становище відповідача та неповнолітнього;
 • наявність інших дітей, непрацездатних родичів, тощо.

Сімейним Кодексом передбачені два способи нарахування аліментів:

 1. У розмірі відсотку від доходу відповідача. Такий спосіб застосовується рідше, адже сумарний дохід платника може часто змінюватись.
 2. У фіксованій сумі. Розмір такої суми є конкретним та не залежить від зміни доходу відповідача.

Сімейним Кодексом передбачена можливість вирішення питання про грошове забезпечення без участі суду. Для цього необхідно оформити письмову згоду сторін з точним описом домовленостей між батьками. Договір складається в двох екземплярах та завіряється нотаріусом.

Ухвалення рішення про сплату аліментів ніяким чином не залежить від сімейного стану громадян (тобто стягнення аліментів можливе навіть у випадках, коли громадяни ніколи не перебували в офіційних відносинах).

Гарантований мінімум, на який може розраховувати позивач

 

Останні новини про аліменти 2018 в Україні повідомляють про збільшення нижньої межі виплат. Президент України ухвалив законопроект, згідно з яким дитина повинна отримувати не менше 50% прожиткового мінімуму. У разі, коли сума прожиткового мінімуму збільшується – розмір виплат перераховується. Спосіб стягнення виплат визначається опікуном дитини.

Читайте також:  Пособие матери одиночки в 2019 году в Украине

Позивач має право вимагати збільшену частку виплат у залежності від кількості дітей:

 • на 1 дитину – 25% від доходу відповідача;
 • на двох дітей – 30%;
 • на трьох та більше – 50% доходу платника, проте не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину.

На початок 2018 року прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років становить 1492 гривні. Для дітей віком від 6 до повноліття – 1860 грн.Гарантований мінімум, на який може розраховувати позивач

При досягненні дитиною позивача повноліття, відповідач також сплачуватиме аліменти у разі:

 • якщо дитина навчається у вищому навчальному закладі на очній формі (але не пізніше, ніж до 23 років);
 • якщо дитина має обмежені можливості для працевлаштування, які пов’язані з фізичним або психічним здоров’ям.

Сімейним Кодексом встановлено: мінімальни й розмір аліментів на дитину у віці до 6 років не може складати менше ніж 447 грн, а на дитину у віці від 8 до 18 років – 558 гривень. Слід зазначити, що максимальна сума нарахувань не має меж. Яскравим прикладом є дані про призначення аліментів за минулий рік: середніми за розмірами виплати були призначені у столиці України. Їх розмір коливався від 500 до 2000 гривень. У Львові, Харкові та Дніпрі також призначались аліменти у тому ж розмірі. А ось Одеський суд назначав на користь дитини й більші суми: від 6 до 10 тисяч гривень.батько! Не йди!

 

Нововведення від уряду: кому підуть на користь зміни у порядку призначення аліментів

 

Зважаючи на усі фактори, розрахувати аліменти на 2018 рік в Україні, таблиця яких є у вільному доступі на просторах інтернету, можна самостійно або з допомогою юриста. При розрахунку слід враховувати індексацію та інфляцію.

У випадку, коли відповідач без поважної причини не сплачує аліменти, він підпадає під адміністративний кодекс. Також урядом внесено ряд змін у порядок призначення аліментів:

 • призначити аліменти відповідачеві можливо у наказовому провадженні. Тобто сторона відповідача більше не зможе навмисно затягувати або зривати засідання;
 • у розрахунках будуть враховані усі великі покупки (вартість яких перевищує 10 прожиткових мінімумів), які здійснив відповідач протягом останнього року. Це виключає можливість приховання будь-яких доходів від суду;
 • врахування до розмірів виплат наявності будь-якого нерухомого майна у відповідача.

Виплата призначених аліментів може здійснюватись будь-яким способом: на банківський рахунок, поштовим переводом або готівкою. Розпоряджатись коштами самостійно дитина може при досягненні 14 річного віку.Виплата призначених аліментів

Читайте також:  Дородові виплати в 2020 році в Україні

За кожен день прострочення платежу, відповідач сплачує додатковий відсоток від суми боргу. Перевіркою розподілення коштів на дітей займатимуться органи опіки (самостійно або на прохання відповідача). Якщо органом опіки буде встановлений факт нецільового розподілення коштів, відповідач має право звернутись до суду з проханням зменшити розмір аліментів. Також платник має право притягнути позивача до відповідальності за неналежний догляд за дитиною та навіть, у окремих випадках, лишити батьківських прав.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.