Меню

Розмір пенсії по інвалідності в 2018 році в Україні

Від інвалідності ніхто не застрахований. Зараз досить часто у дітей є вроджена інвалідність, яка заважає їм повноцінно жити. Більш того, іноді люди набувають інвалідність на протязі життя. Це дуже часто трапляється на якихось виробництвах чи підприємствах внаслідок травм та нещасних випадків. Усім інвалідам країна гарантує певну грошову допомогу. Треба знати, що в такій ситуації не має значення те, коли людина отримала серйозні вади та травми. Саме тому аби такі люди могли належним чином проживати, була впроваджена пенсія по інвалідності 2018. Наразі людей цікавить, якою буде величина допомоги від держави на фоні складної економічної ситуації в країні.Від інвалідності ніхто не застрахований

В чому полягає суть проблеми

Річ у тім, що зараз в Україні панує справжня затяжна економічна криза. Наслідком цього є те, що постійно зростають не тільки ціни на продукти харчування, а ще й на майже усі можливі види послуг. Саме тому цієї допомоги, яка зараз виплачується інвалідам не вистачає ні на що. Влада вирішила, що треба потроху збільшувати соціальні стандарти аби хоч якось змінити цю ситуації та повернути рівень життя до норми. Таким чином, не так давно відбувалося збільшення мінімальної заробітної плати та підвищення багатьох інших соціальних виплат. Розмір пенсій усіх можливих видів – це досить актуальне питання, бо пенсіонерам наразі живеться дуже тяжко. Наразі впроваджується пенсійна реформа, що передбачає поступове підвищення усіх виплат. Отже, скоро можна очікувати, що розмір пенсії по інвалідності в 2018 році в Україні стане трохи більшим.

Як набувається інвалідність

Існує спеціальна система, яка визначає три категорії інвалідності. Люди розподіляються по категоріях згідно з тим, який вид хвороби вони мають на наскільки вона тяжка. Аби отримати групу інвалідності, людина повинна пройти повне медичне обстеження, яке має проводитися експертною комісією. Саме за результатами такої експертизи проходить визначення категорії. Окрім групи ще зазначається час, сама причина та термін. Але може статися так, що людина не зможе звернутися до відповідного органу та прийти на медичну експертизу в результаті дуже тяжких травм або захворювань. Тому комісія вирушає до місця призначення та проводиться усі необхідні обстеження вже на місці.

Органами статистики був складений перелік причин, в результаті яких люди найчастіше набувають інвалідність. Перелік, звісно, чималий, проте серед усіх причин варто виділити найголовніші:

 • вади, які людина отримала при народженні;
 • хвороби, які мали дуже сильний вплив на організм людини;
 • травми, які були отримані під час праці на якомусь виробництві;
 • захворювання, які були набуті під час ведення професійної діяльності;
 • усі види травм та каліцтва, які були набуті особою під час участі в бойових діях;
 • ті самі травми на каліцтва внаслідок бойових дій, але вже в інших країнах та гарячих точках;
 • травми, які були набуті під час проведення мітингів та різного роду акцій, тощо.

Варто ще згадати про вади, що були набуті внаслідок ліквідації Чорнобильської аварії. Людей з інвалідністю через цю причину не так багато, проте треба розуміти, що вони ризикували своїм життям аби уберегти інших. Тому таких осіб дуже поважають.Як набувається інвалідність

Читайте також:  Коли буде підвищення пенсії в 2021 році в Україні?

Винесення рішення щодо інвалідності

Для початку треба визначити, що являє собою час отримання статусу інваліда. Цей той день, коли відповідні документи, які затверджують результати експертизи, надходять до певної інстанції. Більш того, документи мають бути обов’язково офіційно завіреними, бо в іншому випадку їх визнають фальшивими. Також треба знати, що подавати папери можна лише в порядку, який є чітко визначеним дійсним законодавством. А тому варто з ним заздалегідь ознайомитись. На додачу, варто знати, що законодавство має відомості про оскарження рішення, яке було винесено експертною комісією. Це дозволяється зробити особам, які є застрахованими та є співробітниками соціальних установ. Після оскарження, обстеження відбувається знов, але проводити його тепер буде інша комісія під суворим наглядом.

Особи, які були віднесені до першої категорії інвалідності ті пропрацювали не більше десяти років, можуть розраховувати лише на те, що їм буде виплачуватися мінімальна пенсія по інвалідності 2018 в Україні. Якщо представники інших категорій бажають отримувати вищі виплати, повинні мати й більший страховий стаж. Насправді необхідний страховий стаж визначається тим, який вона він має на певний момент. Саме тому в тому випадку, якщо людина отримала інвалідність вже бувши пенсіонером, щоб отримувати максимальний розмір пенсій, вона має мати страховий стаж щонайменше 15 років.

Але така політика застосовується далеко не до всіх видів виплат. В результаті цього, особи, які набули інвалідності в результаті проходження військової служби, матимуть виплати, що будуть чітко визначені законодавством та не будуть змінюватися під впливом різних факторів. Окремої уваги заслуговує пенсія інвалідам війни в 2018 році. Річ у тім, що такі виплати не корегуються в залежності від величини страхового стажу.Винесення рішення щодо інвалідності

Як відбувається розрахунок соціальної допомоги

Перш за все, треба сказати, що влада вирішила в більшості випадків не застосовувати загальні стандарти. Таким чином, величина допомоги від держави визначається суто в індивідуальному порядку з урахування усіх важливих факторів. Серед факторів варто виділити:

 • розмір заробітної плати, які колись отримувала особа;
 • усі заохочувальні виплати та надбавки, що були отримані;
 • величина страхового стажу особи;
 • категорія інвалідності та важкість захворювання, травми.

Держава забезпечує людей соціальними виплатами на протязі усього терміну інвалідності. Однак цей нюанс стосується лише тих людей, які на момент отримання ступеня інвалідності не були пенсіонерами. Людям похилого віку допомога гарантується довічно. Окрім того, особи можуть повторно проходити експертну комісію тільки за власним бажанням. А тому, якщо хтось примушує вас до проходження, то можна спокійно звернутися до правоохоронних органів, будь-який примус є незаконним. Окрім того, може статися так, що людина за власним бажанням вирішила знову пройти експертизу та в результаті отримала іншу категорію інвалідності. В такому випадку сума пенсії буде обов’язково перераховуватися, але відбуватися це буде тільки тоді, коли відповідне документальне підтвердження надійде до інстанції.розрахунок соціальної допомоги

Докладніше про цифри

Треба одразу сказати про рівень прожиткового мінімуму, який е так давно мав невеликий ріст. Річ у тім, що цей ріст мав також вплив на частково недієздатних та дієздатних осіб, в результаті чого пенсія 2018 інвалідам в Україні збільшилася. Це був дуже важливий крок, який дозволив змінити неприємну ситуацію з виплатами та підняти пенсію до рівня прожиткового мінімуму. Але на цьому ніхто не буде зупинятися. Уже зараз влада заявляла про те, що планується запровадити поетапне підвищення пенсій інвалідам. Це теж є вимушеною мірою, бо не можна створювати надмірне навантаження ні бюджет держави, який і так страждає від економічної кризи. Проте зараз ще зарано говорити про якість більш конкретні цифри, що все ще може змінитися. Більш того, поки невідомий проект бюджету, а тому треба, перш за все, дочекатися його оприлюднення.

Читайте також:  Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2021 році

Але наразі можна казати про відсоткові відношення виплат, бо вони, судячи з усього, не зазнають якихось змін. Отже, наприклад, розмір пенсії по інвалідності для 1 групи 2018 складатиме усю величину виплат, що надаються за віком. А тому виплати цієї категорії, звісно є найбільшими.

Представники інших категорій, відповідно, будуть отримувати менші розміри виплат. Але треба не забувати, що важливу роль також відіграє страховий стаж. Таким чином, якщо особа відробила усю необхідну кількість років, то розмір пенсії по інвалідності 2 групи 2018 складатиме лише 90% від соціальної виплати за віком.

Можна здогадатися, що люди, які за результатами медичної експертизи отримали останню категорію, матимуть ще менші виплати. Отже, пенсія по інвалідності для 3 групи 2018 складатиме усього лише половину від величини пенсії за віком.

Соціальні стандарти для інших категорій інвалідності

Треба знати, що трьома вищенаведеними групами класифікація не обмежується. Таким чином, окремо треба розглядати випадки, коли люди народжуються з різними хворобами та вадами, в результаті чого їм надають інвалідність. Річ у тім, що таких дітей не можна залишати без нагляду та треба постійно опікати їх, бо дуже часто вони не можуть робити чогось самостійно. Більш того, інваліди дитинства не зазвичай не можуть повноцінно заробляти собі на життя. Опікуни таких осіб, до речі, мають також додаткові права та поліпшення. Що стосується соціальної допомоги, то вона гарантується таким немовлятам від моменту їх народження.

Варто розуміти, що фінансова криза торкнулася кожного аспекту у житті звичайних українців. Дуже значно виросли ціни на товари та спеціальне харчування для дітей. Через це влада вирішила, що в обов’язковому порядку треба підвищити пенсії інвалідам дитинства 2018, бо такий крок дозволить надати комфортні умови проживання таким дітям.

Читайте також:  Перерахунок пенсій пенсіонерам МВС у 2020 році

Але в такому випадку інвалідність не дається просто так кожній особі. А тому необхідно також проводити експертну комісію. Проте виплати дітям з інвалідністю ніяким чином не корегуються. А тому надаються вони довічно та обов’язково виплачуються в повному обсязі.

Підводячи підсумки, можна сказати, що пенсійні виплати через інвалідність – це дуже важливе та актуальне питання, яке й наразі продовжує обговорюватися. Варто також не забувати про те, що політики враховують тільки той факт, що таким особам треба забезпечувати рівень виплат, який дозволить їх нормально існувати. Тобто політики зовсім забувають про те, що в багатьох випадках таким людям на додачу треба закупати ще й ліки. Але наразі ліки в Україні почали коштувати ще більше, а тому пенсійних виплат по інвалідності не вистачає на повноцінне лікування.

Також в 2018 році планується впроваджувати велику кількість різних програм для інвалідів. У 2017 році проект бюджету був створений таким чином, що провести процедуру індексації виплат для частково недієздатних та недієздатних осіб не вдалося. Але влада повідомляла, що ця процедура буде перенесена саме на 2018 рік. Це також дозволить збільшити рівень соціальної допомоги для окремих осіб.

Однак одне питання залишається відкритим. Невідомо, чи вистачить державі коштів на впровадження усіх запланованих змін. Бюджет держави не резиновий, а тому краще за все впровадити поетапне підвищення пенсійних виплат інвалідам, щоб вони дійсно могли існувати в комфортному середовищі та мати стабільний прибуток.для категорій інвалідності

7 комментариев
 1. лідія 2 февраля, 2018 / Ответить
 2. Василь 11 апреля, 2018 / Ответить
 3. іван 16 апреля, 2018 / Ответить
 4. Валентина 24 апреля, 2018 / Ответить
 5. Ростислав 6 июля, 2018 / Ответить
 6. Олена 3 августа, 2018 / Ответить
 7. Роксолана 16 ноября, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.