Меню

Розмір пенсії з липня 2022 року

Затяжна економічна криза та нестабільна ситуація на сході  держави призвели до того, що рівень життя українців суттєво погіршився. Причиною цього став великий рівень інфляції, через який гривня буквально знецінилась. Через це почали поступово зростати ціни на продукти харчування, різні непродовольчі товари, послуги, тощо. Зараз влада проводить реформи та намагається налагодити ситуацію, але заробітні плати на соціальні допомоги українців й досі не відповідають рівню цін. Одна з реформ, яка буде впроваджуватися на протязі декількох років – пенсійна. Вона покликана реорганізувати усю систему. Пенсіонерам цікаво, яка пенсія на 1 липня 2022 року в Україні буде встановлена завдяки реформі та чи варто взагалі очікувати змін на краще.

У реформі можна віднайти багато положень, основна мета яких полягає в зміні існуючої пенсійної системи. Річ у тім, що вона вже стала пережитком минулого та не відповідає нинішньому стану держави. А тому положення реформи передбачають проведення осучаснення виплат, внесення змін до способу їх формування, створення нових фондів та використання їх з метою отримання додаткового прибутку, перерозподіл коштів між фондами, тощо. Плани, звісно, величезні, але майбутнє життя пенсіонерів цілковито залежить від того, як саме політики та можновладці будуть впроваджувати реформу.

У 2022 році заплановано 12 етапів підвищення пенсій для різних категорій, а на початку року середня пенсія становитиме 4 тисячі гривень. Про це йдеться в інтерв’ю міністра соціальної політики Марини Лазебної виданню The Page.

За її словами, у січні буде зроблено перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС із інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати. Жінкам, котрі народилися 1962 року, наступного року почнуть нараховуватись пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку.

Затяжна економічна криза

Одна з вимог МВФ

Коли в державі почалася серйозна економічна криза, а також АТО та зміна влади, було виявлено чимало проблем, які потребували термінового вирішення. Але визначити правильний вектор розвитку України було не так вже й просто, більш того, на це не було коштів. А тому держава звернулася по допомогу до Міжнародного валютного фонду, який почав надавати країні транші. МВФ почав висувати свої умови отримання нових кредитів та однією з умов стало впровадження пенсійної реформи. За усі виконані вимоги Україна повинна обов’язково звітувати, бо так представники МВФ будуть впевнені, що кошти витрачаються так, як повинні.

В європейських країнах на дідусів та бабусь звертають набагато більше уваги . Там намагаються створити найкращі умови для їх безтурботного життя. Звісно, європейським пенсіонерам надаються достатні соціальні допомоги. Оскільки Україна брала приклад з Європи, залишається сподіватися, що нарешті пенсіонерам нададуть довгоочікуване підвищення пенсії з 1 липня. Але цим зростання виплат не обмежуються. Щоправда, експерти з МВФ зробили зауваження щодо доцільності деяких аспектів реформи. Тому може статися так, що вона з часом набуде нових положень.

Як змінювалася величина пенсій?

Найбільш проблемним для усієї України став саме 2014 рік. Як відомо, тоді криза дуже сильно вдарила по економічному становищу держави. Сильно змінився курс долара, який виріс більше ніж втричі. Зараз уряд держави вживає заходів задля усунення кризи. Ситуація налагоджується, але робити якісь конкретні прогнози дуже важко. Основний метод боротьби з інфляцією – це підвищення заробітних плат, соціальних допомог та інших видів виплат. А тому й були впроваджені такі систематичні підвищення. Більшість виплат будуть збільшуватися три рази на рік, але можуть бути й додаткові зростання. Такі невеликі зростання гарантують, що не буде створено додаткового тиску на економіку держави. Виходить, що розмір пенсії так чи інакше буде поступово збільшуватися. Більш того, положення стосуватимуться не тільки тих осіб, які вже довгий час отримують пенсії, а ще й тих, хто скоро покине своє місце праці та буде офіційно вважатися пенсіонером.

Читайте також:  Підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2021 році

Варто враховувати, що наразі ресурси держави є суттєво обмеженими. У держави великий зовнішній борг, який треба повертати. Й досі не вдалося подолати корупційні прояви. Але це далеко не всі проблеми сучасної економіки України. У 2014 році пенсіонери жили дуже бідно, бо ціни були високими, а допомоги малими. Перші зміни відбувалися у  2015 році, коли величина пенсійних виплат зросла на 8%. Наступного року соціальні допомоги пенсіонерам підняли вже на 12%, а у 2017 році вже на 15%.

Одна з вимог МВФ

На скільки влада буде збільшувати пенсійні виплати?

При створенні реформи, а також розробці плану по збільшенню пенсійних виплат, експерти враховували дуже багато факторів. Вони встановили, що допомоги особам похилого віку зростатимуть тричі на рік. Але ніхто не каже, що не будуть впроваджуватися додаткові надбавки.

Пенсійний фонд констатує, що з 1 січня 2022 року пенсійні виплати підвищено тим непрацюючим пенсіонерам, чий вік перевищує 65 років, а страховий стаж є повним (30 років для жінок і 35 для чоловіків) – у січні пенсії для цієї категорії зростуть з 2100 до 2400 грн. Як уточнює Пенсійний фонд, вказане підвищення пов`язане зі зростанням мінімальної зарплати в Україні, яку вдруге підвищать з 1 грудня 2022 року — відповідно, тоді пенсії зазначеної категорії пенсіонерів зростуть ще раз, з 2400 до 2600 грн.

Але треба розуміти, що у випадку погіршення економічного стану держави цей розроблений план просто не буде братися до уваги. Через це дуже важливо, щоб у державі й надалі спостерігався економічний приріст. Але треба, щоб впроваджувані зміни додатково не навантажували економіку держави. Через й проводиться регулювання розмірів надбавок та вони дуже й дуже малі. Але це все одно якісь зміни на краще.

Що таке осучаснення та для чого воно буде проводитися?

Пенсіонери з новин неодноразово чули про якесь таке осучаснення, яке дуже скоро буде проводитися. Але мало хто розуміє, що саме воно являє. Осучаснення – це усього лише перерахунок пенсійних виплат, який вирішили назвати цим незвичайним терміном. Більшість громадян вже знають, що таке перерахунок. Скоріше за все перерахунок призведе до того, що навіть мінімальна пенсія з липня 2022 року в Україні зросте.

Читайте також:  Яка буде пенсія пенсіонерам МВС в 2020 році в Україні?

Ця процедура отримала не тільки нову назву, а ще й деякі засади. Зазвичай при перерахунку до уваги бралися данні про середню заробітну плату за п’ять років. В цьому випадку будуть використовуватися дані усього лише за три роки. Є й інші зміни, але вони несуттєві.осучаснення та для чого воно буде проводитися

Інші положення реформи, про які варто знати

Урядовці вирішили не зупинятися на осучасненні виплат. Вони ще планують провести зрівнялівку. Це особлива процедура, яка покликана зменшити різницю між виплатами різних пенсіонерів. На протязі останніх років можна було спостерігати ситуацію, коли більшість пенсіонерів отримували усього лише мінімальну пенсію, а деяким особам нараховувалося по вісім чи десять тисяч щомісяця. Звісно, різниця суттєва. Однак дуже важко взяти й встановити однаковий рівень виплат для всіх пенсіонерів. Зрівнялівка відбулася, хоч і не така суттєва. Але в майбутньому планується провести її ще раз.

Реформа принесла покращення й для працюючих пенсіонерів. Завдяки їй вони отримуватимуть усі виплати в повному обсязі. Раніше було так, що для працюючих пенсіонерів діяв податок на прибуток, який змушував відраховувати певну частину коштів до державного бюджету. Тепер цей податок не буде застосовувати до працевлаштованих осіб похилого віку та вони зможуть заробляти собі на життя без обмежень.

Але є й неприємні зміни. Одна з них – скасування спеціальних видів пенсій. Більшість категорій працівників, які раніше могли вийти на законний відпочинок за вислугою років та почати отримувати гідні пенсійні виплати тепер не можуть так зробити. Але є особи, яких це не стосується. Відомо, що пенсія по вислузі років з липня 2022 року точно залишиться у військовослужбовців.

Якою буде мінімальна пенсія?

Органи статистики вже неодноразово надавали дуже цікаві дані. Вони повідомили, що велика частка пенсіонерів в країні задовольняється саме мінімальним виплатами. Це погана статистика. Але в будь-якому випадку життя пенсіонерів напряму залежить від того, яка встановлена мінімальна пенсія. Поки що представники уряду не побили якихось заяв з приводу якогось збільшення цих виплат. Але відомо, що мінімальна пенсія з 1 липня 2022 року може стати більшою внаслідок запланованих зростань.

Читайте також:  Останні новини про пенсійну реформу в Україні в 2022 році

Але треба згадати про одну суттєву проблему. Представники МВФ дали Україні рекомендації щодо підвищення планки пенсійного віку. Експерти посилаються на те, що це були усього лише рекомендації, а не чергові вимоги. Але не можна просто проігнорувати слова кредиторів, бо так можна зіпсувати стосунки з ними. А тому український уряд вирішив дотриматися порад, проте іншим шляхом. В результаті влада почала поступово збільшувати поріг необхідного трудового стажу для отримання пенсійних виплат. Через це дуже скоро можна буде спостерігати ситуації, коли люди виходитимуть на пенсію в 65 чи 67 років, а бо навіть в 70. У випадку, якщо особа не зможе отримувати пенсії через нестачу трудового стажу, то його можна буде просто докупити. Але політики обговорювали ціну, яка становитиме більше 12000 гривень за місяць. Мабуть, ніхто навіть не подумає сплачувати ці величезні гроші, щоб потім отримувати невеличкі виплати. Навіть якщо мінімальна пенсія буде суттєво збільшена, це все ще буде досить спірний вихід з ситуації.Особливі пенсії

Особливі пенсії

Перше, про що треба згадати – це пенсія за липень 2022 року за втратою годувальника. Оскільки й надалі продовжуються бойові дії на сході держави, кількість померлих зростає з кожним днем. Влада постановила, що пенсії по втраті годувальника обов’язково будуть збільшені, адже треба хоч якось вшанувати подвиг тих воїнів, які віддали своє життя за кордони країни.

Ще сказати про розмір пенсії по інвалідності з липня 2022 року. Нині допомога по інвалідності має дуже малий розмір. Більш того, пройти медичну комісію та подати документи на отримання допомоги теж не так легко. Оскільки інваліди довго не отримували суттєвих підвищень, це було вирішено змінити. А тому варто очікувати поступового збільшення цих видів виплат.

Можна зробити висновок, що усі види пенсійних виплат будуть поступово зростати. Але треба розуміти, що це все залежить від стану економіки держави. Те, яким саме буде підвищення пенсії з 1 липня поки що невідомо. Але більшість пенсіонерів країни сподіваються, що вони нарешті почнуть жити набагато краще.усі види пенсійних виплат будуть поступово зростати

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.