Меню

Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2020 році в Україні

Українські лікарі з завмиранням серця очікували реформу у сфері медицини в 2019 році. Вона передбачала впровадження в кожній лікарні, поліклініці нових технологій, протоколів ведення пацієнтів і, звичайно, введення нової системи оплати праці сімейних лікарів.

сімейний лікар в Україні

Але, ситуація із заробітними платами виявилося двоїстої, адже в результаті вийшла дуже велика різниця між окладами різних фахівців, в різних лікарнях міст і обласних центрів. Багато лікарів скаржаться, що їх заробітна плата не змінилася в порівнянні з минулим роком, коли оклад їхніх колег збільшився в 2-3 рази.

Але, варто згадати, що остаточне впровадження реформи ще не пройшло, тому варто очікувати змін і розібратися, яка зарплата сімейного лікаря у 2020 році в Україні?

Хто з лікарів скільки отримує?

У порівнянні з попереднім роком в 2019 році зарплата збільшилася на 1000-1500 гривень. Незважаючи на несуттєве підвищення, фахівці Міністерства охорони здоров’я стверджує, що на початок 2020 року показник стане більш відчутним.

При цьому лікарі повинні розуміти, що заробітна плата буде складатися і залежати від багатьох факторів, наприклад, вузька спеціалізація, рівень акредитації лікувального закладу, а також того факту знаходиться лікарня в місті або селищі.

Молоді фахівці

Молодим фахівцям у 2020 році не варто очікувати великий прибавки, хоча незначне підвищення заробітної плати все-таки буде. Зміна окладів в основному базуватиметься на досвіді і стаж. Представники МОЗ все-таки планують в 2020 році переглянути розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2020 році в Україні та молодих фахівців в більшу сторону.

“Швидка допомога”

Лікарі швидкої допомоги у 2020 році будуть отримувати від 8 до 10 тисяч гривень, але це стосується лише до представників міських лікарень, в сільській місцевості фахівці будуть отримувати менше.

Стоматологи

Заробітна плата стоматологів вельми складно формується, тому суми можуть бути найрізноманітнішими.

Оклад і надбавки залежать від місця роботи, стажу і кваліфікації працівника. В середньому лікар стоматолог отримує 20-22 000 гривень, але в деяких областях розмір заробітної плати – до10-12 000 гривень.

Нові зарплати лікарів в Україні

Педіатри

Одна з найбільш складних і затребуваних напрямів, тому багато лікарів орієнтуються саме на оклад дитячих лікарів.

В середньому в Україні педіатри отримують від 8 до 10 тисяч гривень. У великих містах, сучасних перинатальних центрах ця цифра може досягати 12-15 000 гривень, вузькопрофільні лікарі (дитячі хірурги, дитячі кардіологи і т.д.) отримують до 18-20 000 гривень.

Нова реформа медицини обіцяє підвищення окладів, наприклад, дитячим хірургам до 30 000 гривень, педіатрам перинатальних центрів до 20 000 гривень.

Багато в чому рівень заробітної плати залежить від місця розташування лікарні, спеціалізації лікаря і його досвіду. Найвищі заробітки демонструють Херсонська, Київська, Харківська області.

Найменше отримують педіатри Сумкою області. Реформа передбачає підвищення окладу, виходячи з кількості підписаних з даними лікарем декларацій пацієнтів.Але багатьох турбує, чи буде скорочення сімейних лікарів в 2020 році в Україні? На це питання, влада дасть відповідь у 2020 році, коли повністю буде закінчена реформа в сфері медицини.

Важливо! За словами представників нової влади в 2020 році в Україні мінімальна ставка сімейного лікаря досягне 10 000 гривень, а максимально кваліфікований фахівець може заробити 100 000 гривень.

Доходи лікаря і медустанови

Залежно від кількості у сімейного лікаря пацієнтів (офіційних!), а саме підписаних декларацій, лікар може розраховувати фіксовану оплату, так само як і поліклініки, лікарні можуть претендувати на фіксовану дотацію від держави,а також може бути проведена індексація зарплати сімейного лікаря в Україні.

Читайте також:  Середня заробітна плата у Києві у 2021 році

Міські поліклініки отримають такі суми за обслуговування 1 пацієнта (в гривнях):

 • Від народження до 5 років – 1480;
 • Від 6 до 17 років – 814;
 • Від 18 до 39 років – 370;
 • Від 40 до 64 років – 444;
 • Пенсіонери – 740.
Гроші спеціалістів слідують за лікарем

Для лікарів встановлені свої «розцінки», так наприклад, сімейний лікар може вести 1800 пацієнтів, в той час як терапевта максимально дозволено обслуговувати 2000 пацієнтів, а дитячий педіатр може укласти не більше 900 договорів.

Важливо! Для лікарень, розташованих в сільській місцевості цифра кількість договорів може бути збільшено, а також сума, що отримується за кожного пацієнта лікарнею і лікарем, зростає на 20-30 гривень.

По суті, сімейний лікар в місті і селищі заробляє в залежності від своєї кваліфікації і компетентності, виходячи з того скільки до нього записано населення. Чим більше пацієнтів призведе лікар в ту чи іншу лікарню, тим більше можна попросити оклад і надбавки у головлікаря.

Цікаво! Робота в приватних практиках буде організована за таким же принципом.

Надбавки і доплати

Сімейний лікарі, так само як і багато інших спеціалізації будуть в 2020 році отримувати ряд надбавок і фінансових заохочень, наприклад доплати:

 • По категорії фахівця;
 • За стаж роботи і досвід;
 • За шкідливі і важкі умови праці (майже 15% окладу).
 • Суміжні професії і додаткові обов’язки.
 • Переробки і чергування поза графіком, в святкові дні і подвійні зміни.

Останні новини про підвищення зарплати сімейного лікаря в Україні регламентують, що залежно від завантаженості і складності випадків, сімейні лікарі також отримуватимуть доплати, які збільшують мотивацію фахівців.

Розібратися у фінансовій зацікавленості сімейного лікаря в Україні в 2020 році можна на прикладі лікарів Київського лікувального закладу:

 1. 300% надбавки в тому випадку, коли терапевт підписав максимум 2000 договорів, лікар загальної практики – 1800 договорів і педіатр – 900.
 2. 200% від окладу заплатять при підписаних 1200 договорах для терапевта, 1100 – для загальної практики і при підписаних 500 педіатром.
 3. 100% від окладу нараховують за декларації з населенням (800-терапевт, загальна практика – 700 договорів, педіатра знадобиться не менше 400 пацієнтів).
Читайте також:  Зарплата прокурорів у 2019 році в УкраїніНезабаром грошове забезпечення сімейних лікарів буде досягати 15-20 000 гривень, і незмінно рости щорічно. Це факти, які регламентували влади – перспектива відмінна, але варто розуміти, що багато що залежить не тільки від лікаря, а від ситуації в країні і в світі.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.