Меню

План комплексних перевірок підприємств на 2020 рік

Ознайомитись в вимогами Постанови № 877 можна на офіційних сайтах міністерства Держпраці. В документі вказані обов’язки контролюючих органів щодо перевірок підприємств незалежно від форми власності.

План перевірок на 2020 рік держпраці знаходиться у вільному доступі. Саме тому у фізичних та юридичних осіб є термін на підготовку необхідної документації.

Держплан перевірок підприємств

Перевірки Держпраці що перевіряють

Оприлюднення плану перевірок здійснюється наприкінці року. У наступному періоді було перевірено 30424 підприємств. Новий план не потребує особливих знань для пошуку власного підприємства. Спеціалісти держпраці рекомендують скористуватись послугами фільтру та навігації.

Якщо об’єкт зазначено у плані, його власник має право заздалегідь відмовитися від проведення загальнодержавного заходу.

План проведення перевірок у наступному 2020 році

Перевірки Держпраці що перевіряють вимоги згідно з законодавством проводяться згідно норм державного контролю.

На наступний рік заплановано біля 17500 перевірок. Головними проблемами, яким спеціалісти з праці будуть приділяти увагу є:

 • дотримання вимог діючого законодавства,а саме: законодавчих актів з національної безпеки та гігієни праці;
 • вміння спеціалістів з охорони праці приймати правильні рішення при находженні вибухівки та інших особо горючих матеріалів;
 • дотримання вимог законодавства про працю, де кожний робітник повинен бути оформлений згідно трудового договору;
 • оплаті праці найманого працівника.

У наступному році головною метою України є економічний ріст, який прямо пропорційно пов’язан з легальним оформленням найманих працівників.

Від цього працівника залежить надходження податків до бюджету на збільшення коштів в державної скарбниці.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2020

Найчастіші порушення

План перевірок на 2020 рік ДФС розроблено згідно с урахуванням помилок у 2019 році. Основні порушення були пов’язані з відсутністю спеціаліста, який повинен був підсліджувати контроль дотримання правил охорони праці, ігноруванням проведення систематичних інструктажів, неправильністю формування документації.

Покарання з приводу недотримання вимог законодавства про працю повинен був нести керівник підприємства На сьогодні адміністративні штрафи є дуже високими. Тому не кожне підприємство має кошти для його сплати.

Позапланова перевірки Держпраці – коли вони проводитимусь

Практика показую, що головними перевірками є планові. Але спеціалісти держпраці мають право на проведення інших дій. Позапланова перевірка Держпраці проводиться у разі виникнення скарги збоку найманих працівників, або інших осіб чи установ.

Бланк звітності перевірок

В таких випадках більшість керівників не мають часу на підготовку документації, тому штрафні санкції як правило є високими.

Приведення документів до вимог законодавства

Якщо в найближчому майбутньому на підприємстві планується  перевірка, треба привести документацію до норми. Для цього необхідно зробити наступне:

 • зв’язатися з перевірними органами на предмет вияснення мети та часу проведення перевірки;
 • підготувати необхідну документацію;
 • провести перевірку звітів та статистичних даних.

Якщо перевірка проводиться на предмет виявлення чорної бухгалтерії керівник підприємства повинен підготувати відповідні докази. Практика показує, що найчастіше всього перевірки проводяться зненацька, чим і дивують керівників.

Періодичність здійснення перевірок

Частота проведення перевірок органами Дежпраці регламентована законодавством. Першими у списку стоять об’єкти з 1 ступенем ризику.

Як правило, це підприємства роздрібної та оптової торгівлі продовольчими товарами, шкільні установи та інші об’єкти, які несуть ризик життю. Частота візитів спеціалістів контролюючих органів наступна:

 • об’єкти 1 ступеню – не частіше разу на 2 роки;
 • об’єкти 2 ступеню – не частіше разу на 3 роки;
 • об’єкти 3ступеню  – не частіше разу на п’ять років.
Читайте також:  Паспорт бюджетної програми бюджету на 2020 рік

План комплексних перевірок підприємств на 2020 рік опубліковано на офіційному сайті Держпраці та знаходиться у вільному доступі.

Тому кожне підприємство може підготуватися до перевірки та мінімізувати рівень штрафних санкцій. Контролювати оновлений план перевірок на 2020 рік Держпраці можна користуючись можливостями інтернет-ресурсів.

Штрафні санкції з питань держпраці у 2020 року

У наступному році голова податкового Комітету ВР запропонував внести зміни згідно сплати адміністративних штрафів. Було запропоновано їх зменшення.

Відповідно нового законопроекту штрафні санкції повинні скласти:

 • за виявлення на робочому місці працівника без оформлення трудового договору – при першому разі (надання письмового пояснення), при виявленні повторного порушення (штрафні санкції у сумі чотирикратного розміру міні малки, яка встановлена згідно з нормами діючого законодавства, або 18892 грн.);
 • не допуск спеціалісту до перевірки об’єкту  – 37784 грн., що на 4 тис. грн.. більш ніж у 2019 році;
 • ігнорування мінімальних державних гарантій стосовно законодавства про працю тягне за собою штрафні санкції у сумі двохкратного розміру міні малки, або 9446 грн.
Штрафи за невиконання заокнодавства на підприємства

Якщо керівником підприємства були допущені інші порушенні ВР пропоную, щоб покарання було здійснено у вигляді письмового пояснення. На сьогоднішній час адміністративні санкції жорстокіші, оскільки у першому випадку вони становитимуть близько 19000 грн.

Резюме

Програма розвитку України  розроблена з метою поповнення бюджету та нормалізації економічної ситуації у державі. Саме тому влада зацікавлена в здійснені контролю за законодавством про працю.

У 2020 році відбудуться планові, позапланові та комплексні перевірки, мета яких дотримання вимог діючого законодавства. Саме тому наймані працівники стануть захищеними збоку законодавства.Ознайомитись з планами перевірки можна з офіційного сайту Мінпраці, який легко знайти в інтерент-ресурсах, або зробити дзвінок на гарячу лінію.

Читайте також:  Зразок штатного розпису на 2022 рік
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.