Меню

Ставка податку на землю на 2019 рік

Існує досить-таки важливий платіж, який зобов’язані зробити особи, які є власниками земельних територій, а саме ставки земельного податку на 2019 рік. Такого роду платіж встановлений стосовно Податкового Кодексу України – ПКУ. Народ часто використовує терміни «податок на землю» і «земельний податок» як одне і те ж, проте, з точки зору закону, це дві різні фрази.

У відповідність до статті ЗКУ про сплату податків, проводити оплату найкраще своєчасно, бо це є одним з обов’язків власників земельних ділянок.

Ставка податку на землю на 2019 рік

РІШЕННЯ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ СТАВОК ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

Оплата здійснюється рівними частками протягом місяця після того як завершиться податковий місяць. Порядок платежів не змінюється при виборі різних пунктів надання звітності: один раз на початку року, або кожен місяць.

Якщо податкова інспекція з якихось причин не передала повідомлення про оплату, то відповідальність за це несе вона ж. Рішення про встановлення ставок земельного податку надає 3 роки дається для зчитування податку.

ПОДАТОК НА ЗЕМЛЮ 2019 ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

Звичайні особи, які оплачують оподаткування землі, діляться на 2 види:

 • Власники територій з землею.
 •     Землекористувачі (орендарі).

Перші – фіз. і юр. особи, які придбали право на власність якоїсь території УНР. Другі – особи, яким надано земля для користування без порушення законодавства, також і з можливістю оренди.

Існує 3 основних земле права, на які розповсюджується податок на землю 2019 для юридичних осіб:

 1. Земля, що є власністю якоїсь особи – володіння даною територією, якою власник може повністю розпоряджатися і використовувати;
 2. Земля, які здають під оренду – використання території, протягом оренди;.
 3. Оренда землі – згода, в якому прописано платне володіння територією для підприємницької діяльності.

Особами, що здають такі території в оренду, є власники тих самих земель.

Читайте також:  Ставка единого налога в Украине в 2020 году

Орендодавці таких ділянок мають право здавати та платить ставка податку на землю 2019:

 • Сільські ради;
 • Міські (населені) пункти.

Однак, органи влади, і тільки вони, мають право здавати територію, що знаходиться за межами пунктів з населенням.

Існує одне велике відмінність між людиною, яка є власником будь-якої території і людиною, який орендує даний вид території. І у першого і у другого є два однакових права: використовувати землю за призначенням і саме володіння даною територій, але у одного з них (орендаря) немає ніякого права розпоряджатися цією землею.

Він має тільки право займатися підприємницькою діяльністю і тому подібним.

Таким чином, особи, які вчиняють оплату в податкову інспекцію за свою землю – люди, які орендували дану територію і самі власники земель.

РІШЕННЯ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ СТАВОК ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

ПОДАТОК НА ЗЕМЛЮ 2019 ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Залежно від проведення нормативної грошової оцінки ділянки землі, визначається ставка податку. До середини липня цього року повинна бути опублікована грошова оцінка земель, що знаходяться в населених пунктах. Якщо ж цього не відбудеться, то застосовуватися вона не буде.

Однак, податок на землю 2019 для фізичних осіб, що застосовується місцевими органами влади, ніяк не може перевищувати 3%, бо існує нормативна грошова оцінка. Причому, для землі, яка використовується круглий рік, процентна ставка не може перевищувати 12.

ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

В Україні на законодавчому рівні встановлено річний розмір оплати зем. ділянки за одиницю плати. Даний закон називається ставкою земельного податку.

Ставки земельного податку залишилися колишніми для с / г угідь, тому до цих пір встановлені у відсотках нормативної грошової оцінки (НДО в подальшому) для:

 • Сенокосов і тому подібних – 0,1%.
 • Насаджень, які використовуються довгі роки – 0,03%, у відповідність до статті 272.

Для даних територій встановлена ​​єдина ставка. Якщо була проведена ДО (грошова оцінка), то – 1% НДО незалежно від знаходження.

Однак, існують винятки:

 • С / г угіддя.
 • Ділянки, що знаходяться на лісгоспах.
 • Ділянки, що знаходяться під дією 276 статті, зі своїми ставками.
 • Ділянки, що відносяться до підприємств, визначені за 278 статтею кодексу про податки в УНР.

У певних пунктах з населенням, де була здійснена НДО, розмір ставок ДТ майже не змінився.

Читайте також:  Тарифы для населения на электроэнергию в 2022 году в Украине

СТАВКА ПОДАТКУ НА ЗЕМЛЮ 2019

У Кодексі про податки УНР число різних ставок показало зростання на коефіцієнт, як раніше щороку встановлювався Українського Законодавства про Український держ. бюджеті на 365 днів, рівному в 2010 році 3.2.

Кабінет Міністрів УНР визначив якусь норму, яка полягає у внесенні змін до Кодексу Республіки щороку до 1 червня. Дана норма була введена в Верховну Раду України. Суть полягає в тому, що нововведення додали щодо самого обкладення податками, здійсненими в цифрах, враховуючи ті ж самі індекси. Нововведення стосуються податку на земельні ділянки, на яких не була здійснена НДО:

1.     Ще до першого січня 2011 року диференціація проводилася не більше, ніж в рази два, а, починаючи з 1 січня 2011 року став не більше ніж в три рази. Причому, такого роду диференціація стосується лише пунктам з населенням, де так і не провели НДО.

2.     Існує пряма залежність від того, де знаходяться території з землею (в межах населених пунктів, або за ними).

3.     Для земель, що використовуються у вигляді ж / д і підприємств, створених для видобутку гірських порід, створена ставка у вигляді 25 відсотків оподаткування. Також, даний відсоток існує для створення на даних ділянках об’єктів енергетики, які визначаються для формування електроенергії з джерел, які можна відновити.

 • Для земель, що використовуються для природного охорони, оздоровчих тверджень, рекреаційних та історичних призначень, створена ставка у вигляді 5 відсотків. Дана ставка працює на території, де не проведена НДО.
 • Для земель, наданий підприємствами, що знаходяться за межами населених пунктів, податок з 5 відсотків НДО площі ріллі впав до 0,03 відсотків з 1 січня 2011 року.

Раніше був закон, який говорить про те, що землі с / г угідь не обкладаються податком, якщо вони знаходяться у тимчасовій консервації. В даний момент все так же.

Читайте також:  Гранти на 2020 рік в Україні

Суб’єкти господарювання, яким було дано право на все власності будівлі, в тому числі і на нежитлові приміщення, з 1 січня 2011 року зобов’язані сплачувати земельний податок з урахуванням території, що знаходиться в оточенні будинку.

Якщо власник землі, або землекористувач надають в оренду окремі споруди у вигляді будівель, або їх частини, враховуючи і ті, що знаходяться під податком, однак з іншими ставками, що надається в оренду земельний податок за площі починає свою роботу тільки з самого моменту укладення даної угоди на зняття різних будівель, будівель, або їх шматків.

Також відбулося скасування норми про порядок, який полягав в оподаткуванні різної території, що має можливість придбати за умовами угод у вигляді громадянства і права.

При збільшеному розмірі ціни на землю (більше НДО) за умовами угод у вигляді громадянства і права, податок вважався від самого розміру суми покупки цієї ж території.

ЯК РОЗРАХУВАТИ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК

ЯК РОЗРАХУВАТИ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК

Існує деяка эффективна формула,щоб зрозуміти як розрахувати земельний податок:

 • ДТ = КСТ * Д * СТ * КВ, де
 • ДТ – земельний податок;
 • КСТ – кадастрова вартість землі;
 • Д – розмір частки у праві на землю;
 • СТ – податкова ставка;
 • КВ – коефіцієнт володіння землею.

Оподаткування земельних ділянок відбувається за критеріями,яка надає формула розрахунку земельного податку, які є однаковими для всіх. Дана операція відбувається відповідно до Українського кодексом про оподаткування.

деяка эффективна формула...
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *