Меню

Світові ювілейні дати в 2021 році

Навіть у звичайному календарі можна відшукати купу різних особливих, ювілейних, пам’ятних та знаменних дат. Усі вони приурочені до тієї чи іншої важливої події, сповіщають про дні народження видатних людей, розповідають про великі та важливі події, нагадують про страшні події, які більше ніколи не повинні повторитися.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 400_0_1597053766-6132.jpg

Ці дати мають неабияке значення не тільки для України, а й для усього світу. Не дивлячись на те, що вони могли відбуватися в будь-якому куточку планети, ці події мали важливе значення для творення історії. Ось чому необхідно знати, які будуть знаменні, пам’ятні та світові ювілейні дати в 2021 році.

Цей рік, як і усі інші, є досить багатим на різні важливі події. Буде чимало ювілеїв видатних поетів та діячів, святкуватимуть річниці великих битв, а деякі святкування привертатимуть увагу соціуму до нагальних проблем.відшукати купу різних особливих дат

Ювілеї видатних письменників з України

Варто згадати, які саме ювілеї письменників святкуватимуться у 2021 році. Ювілярів не так багато, як хотілося б, щоправда, усі вони зробили дійсно важливий внесок у розвиток мови, літературного багатства та становлення національного духу.

 • Перший ювілей припадає на 9 вересня – 250 років тому на світ з’явився Іван Петрович Котляревський. Це був не лише відомий поет та письменник, а ще й талановитий драматург та видатний громадський діяч. Українська історія знає його як основоположника нового етапу в українській літературі. Річ у тім, що саме Котляревський був автором поеми «Енеїда», що стала першим твором, повністю написаним українською.
 • Другий ювілей припадає на 7 серпня – це день, коли 200 років тому з’явився на світ Пантелеймон Олександрович Куліш. Цього письменника знали не тільки по всій Україні, а й навіть за її межами. Й не дивно, адже Куліш був дуже талановитим. Також він був фольклористом та етнографом. Письменник досконало володів багатьма мовами та робив переклади. Навіть його звичайна діяльність була тісно пов’язана з творчістю. Він широко відомий тим, що власноруч склав українську фонетичну абетку. Саме ця абетка лягла в основу створення нинішнього українського правопису. Куліш також є автором історичного роману «Чорна рада», який нині вивчається у школах.
 • Останній ювілей припадає на 25 липня. Саме в цей день цілих 150 років тому був народжений Михайло Петрович Косач. Він є рідним братом видатної Лесі Українки. Зарекомендував себе не тільки як видатний літературний діяч, а і як видатний науковець, оскільки мав певні наукові досягнення. Творив під псевдонімом Михайла Облачного. Ще Михайла знають як експерта в області метеорології. Саме він став засновником харківської метеорологічної служби. Знав декілька мов та довгий час займався перекладами робіт іноземних письменників. Також перекладав важливі роботи у сфері метеорології з інших мов.

Це не всі ювілейні дати відомих людей в 2021 році, адже ще у цьому році будуть ювілеї різних науковців, громадських діячів, композиторів, тощо.

Знаменні та пам’ятні дати

Знаменні світові дати нагадують про події, що відбувалися протягом історії людства та мали велике значення. Це могли бути трагедії, відомі битви, відкриття, дні боротьби проти захворювань чи соціальних проблем.

 • Перша знамення дата – 27 січня. У цей день згадуються усі жерти Голокосту. Це був дійсно темний період в історії людства, який точно не має повторитися знову. Расизм, різні дурні забобони та расизм, незрозумілу фанатичну ненависть до інших рас, фашисти знищили не менше третини євреїв та безліч інших людей.
 • 22 лютого у всьому світі святкується День підтримки жертв злочинів. Існує один дуже важливий рух, який допомагає жертвам злочинів забути про усі ті жахіття, що переслідують їх. Звісно, реабілітація займає багато років, але ці програми дають людям змогу почати жити по-новому.День підтримки жертв злочинів
 • 26 квітня – дата, коли згадують страшну катастрофу на Чорнобильській АЕС. Ця подія мала такі наслідки, що нагадує про себе й сьогодні. Через вибух відбувся величезний викид шкідливих речових, які вітер доніс навіть до берегів Америки. Дослідники кажуть, що під страшне опромінення потрапило близько восьми мільйонів людей. А тому не можна допускати, щоб такі трагедії ставалися, адже під загрозою може опинитися існування усього людства. Ця інші світові пам’ятні дати 2021 року мають неабияке значення.
 • Ще однією важливою датою є 19 травня. У цей день згадують тих людей, які померли від СНІДу. Ця дата нагадує кожному про заходи захисту від захворювання. В цей день проводяться різні інформування, які привертають увагу соціуму до цього важливого захворювання. Але найбільша увага привертається до життя інфікованих людей, яких треба захищати від гонінь з боку здорових людей.
 • 17 серпня є днем бездомних тварин. Тваринки дуже сильно схожі на людей. Але хазяї часто не замислюються про долю своїх хатніх тваринок, а тому просто беруть та викидають їх на вулицю. Для них тварини – це усього лише цяцька. А тому треба дбати про долю безпритульних тварин, бо маленькі друзі не можуть впоратися з усіма проблемами самостійно та знайти собі їжу, а тому вони потребують допомоги з боку людей.
 • 2 вересня є датою закінчення Другої світової війни. Це був дуже страшний період, коли увесь світ оповила кровопролитна війна. Звісно, немає точної інформації про те, як відбувалися ці події. З приводу певних подій історики та науковці сперечаються й досі. Але усі погоджуються, що чергова війна може призвести до зникнення людства з лиця Землі. А тому повторювати ці події не можна.
 • Іще одна дата – 17 листопада. Це день знади про жертв ДТП. Органи статистики повідомляють, що через аварії на дорогах гине близько 3000 людей в день, а ще сто тисяч отримує важкі травми. Найчастіше страждає молодь. А тому треба бути обережним не тільки за кермом, а й під час перетинання дороги, катання на велосипеді та руху по узбіччю. Тільки дотримання усіх правил допоможе вберегти життя.

Ось такими є міжнародні свята, ювілеї та пам’ятні дати 2021 року. Звісно, це далеко не всі важливі події. Повний перелік можна легко відшукати в мережі Інтернет.2 вересня є датою закінчення Другої світової війни

Читайте також:  Кому в Києві можна довірити ринопластику носа

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.