Меню

Посівний календар огородника на 2021 рік (Україна)

Ще до моменту настання чергового календарного року люди починають розплановувати його майже по днях. Звісно, ніхто не хоче, щоб плани були зіпсовані через якість неочікувані події, явища чи пригоди. А тому люди намагаються врахувати усі можливі фактори. Так само роблять й огородники, агрономи та садівники. Для них важливо, щоб ніщо не загрожувало висадці та збиранню відмінного врожаю. Саме тому вони використовують місячний посівний календар огородника на 2021 рік для України, де міститься уся важлива інформація для людей, які працюють з землею та рослинами.важлива інформація для людей

Що це взагалі за календар такий?

Дуже й дуже давно наші пращури помітили, що то небесне тіло, яке можна помітити на небосхилі майже щодня має своєрідний вплив на Землю. Цей вплив розповсюджувався не лише на різні явища та процеси, а й навіть на самих людей, тварин та рослин. З часом люди змогли за допомогою наукових досліджень пояснити цей вплив. Можна сказати, що календар став своєрідним збірником знань, що накопичувалися протягом тисячоліть. В основу місячного посівного календаря були покладені знання про місячні фази, їх особливості та вплив. А тому за допомогою інформації, що міститься в ньому, можна легко виділити сприятливі та несприятливі періоди для висадки, посіву, прополки, прибирання ділянки, тощо.

Як чергуватимуться гарні та погані періоди протягом року?

Саме посівний календар огородника на 2021 рік (Україна) допомагає визначити пріоритети у роботі з землею та рослинами. Звісно, рекомендації календаря не є панацеєю, яка дозволить просто посадити рослинку та отримати величезний врожай. Треба не забувати про плідну щоденну працю та дбайливий догляд за цими рослинами.

Варто знати, що дуже рідко публікується календар одразу на увесь рік. Такі варіації містять лише загальну інформацію. А більш детальні календарі з важливими та продуманими рекомендаціями складаються на декілька місяців чи на сезон.

Досвідчені експерти знають, що приступати до планування посіву чи висадки рослин треба заздалегідь. А ще їх можна завжди вирощувати у теплицях. Це лише декілька причин, чому посівний календар бере свій початок у самому січні.

Читайте також:  Новий місяць у грудні 2021 року

Ось невеличкі рекомендації на початок чергового календарного року:

  • січень варто розпочати з серйозної підготовки ділянки, на якій в майбутньому будуть зростати різні культури. Найбільшу увагу треба приділити деревам, адже у січні їх гілочки є дуже вразливими. Треба час від часу очищати їх від купи снігу та льоду.
  • у лютому роботи вже буде трохи більше. Окрім підготовки ділянки можна зайнятися висадкою деяких квіток чи овочів. Посадочний календар зазначає, що 5, 12-14 та навіть 23-28 числа дозволяється висадити коренеплоди. Рослинки з плетінням краще посіяти першого чи п’ятого числа. Ягідні та плодові краще залишити на кінець лютого або не висаджувати взагалі.у роботі з землею та рослинами

Рекомендації та весну

  1. У березні треба приступити до підготовки землі та усієї ділянки безпосередньо до посіву рослинок. При цьому не треба забувати про внесення добрив, бо це уже важлива процедура. У березні дозволяється висадити перець, помідори, петрушку, кріп, капусту та інші овочі. Найбільш сприятливими вважається перший та останній тиждень березня. Ще у цьому місяці варто зайнятися висадкою квіточок.
  2. У квітні найбільш сприятливим часом для роботи з землею стане кінець місяця. Але не треба братися за нові рослинки, забувши про старі. Усі вони потребують дбайливого догляду, постійного поливу та внесення добрив, вітамінів. Також будуть з’являтися перші шкідники, а тому треба розпочинати з ними боротьбу.
  3. Травень іноді буває дуже посушливим, а тому краще не забувати про додаткове зволожування землі. В цьому місяці вже будуть перші врожаю, а тому можна приступати до їх збирання. Деякі культури взагалі вродять та достигнуть вже в середині травня. Посівний календар для огородника зазначає, що третій тиждень цього місяця буде несприятливим, а тому краще втриматися від посадки чи пересадки тих чи інших культур. не забувати про додаткове зволожування землі

Рекомендації на спекотне літо та прохолодну осінь

  1. Календар рекомендує до початку літнього періода завершити усі підготовчі роботи та більшість посадкових робіт. Звісно, ще можна протягом двох місяців висаджувати якість рослинки, але рекомендується зосередитися на догляді за ними. Треба вчасно вносити добрива та мінерали, не забувати про своєчасний полив. Період 12 червня по 14 червня є найбільш сприятливим для якихось робіт.
  2. До кінця липня варто точно закінчити з будь-якими посадковими роботами. В цьому місяці розпочинається збір перших врожаїв овочів, ягід та фруктів. Але варто не забувати про догляд за рослинками. Можна сіяти та висаджувати зелень. Липень вважається найбільш спекотним місяцем, а тому рекомендується постійно поливати культури, але й перебільшувати не треба.
  3. Серпень можна повністю присвятити збору врожаю. Особливих та дуже поганих дат у серпні немає, це майже повністю нейтральний період, а тому дозволяється робити все. Однак не варто забувати про обережність.

Восени та протягом першого місяця зими треба остаточно зібрати увесь врожай та переходити до прибирання земельної ділянки. Можна внести добрива на зиму. Але якщо й надалі хочеться щось вирощувати, то можна робити це в теплицях протягом усього зимового періоду.

Деякі додаткові рекомендації

Посівний календар на 2021 рік для України, таблиця якого містить інформацію про усі сприятливі та погані дні, іноді може містити додаткові корисні рекомендації. Наприклад, коли розпочинається фаза молодого чи зростаючого Місяця, то у Світовому океані можна спостерігати різке зниження рівня води. Науковці кажуть, що Місяць в цей час наче притягує до себе воду. Рослини майже повністю складаються з води, а тому в цей період спостерігається їх пришвидшений ріст. Тому в ці дні варто додатково наглядати за ними та збагачувати усіма необхідними речовинами. Так можна дуже швидко виростити гарні рослинки. Проте в цей час коренева система може ставати слабкою, а тому варто утриматися від пересадки культур.

А от спадаючий період навпаки сповнює кореневу систему рослин енергією. Саме тому календар рекомендує займатися висадкою чи посівом коренеплодів та культур, у яких плоди ростуть під землею. Також в цей час краще за все пересаджувати культури, адже кореневу систему буде дуже важко травмувати.

Вносити добрива та доглядати за землею краще за все під час непарної чверті. Також календар підказує, що врожай, який був зібраний в цей період, зможе довго прожити, його можна зберігати протягом довгого часу.

Коли на небі молодий місяць краще не братися за механічні роботи. Це означає, що під забороною опиняється прополка та пересадка культур. Повний Місяць взагалі є дуже поганим часом для проведення будь-яких робіт. Радиться в цей період відкласти всі справи не тільки на городі, а ще й у власному житті. В іншому достатньо просто мати у себе посівний місячний календар, в якому зазначаються усі сприятливі та погані дати, а також можуть міститися невеличкі поради на той чи інший день. Користуючись календарем та докладаючи певних зусиль можна легко виростити найкращий та найбільший, найсоковитіший врожай.сповнює кореневу систему рослин енергією

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.