Меню

Святкові дні в 2022 році і дати релігійних свят

Статистика показує, що для багатьох людей саме робота є причиною стресу. Робочі будні небезпечні тим, що вони сильно втомлюють та виснажують людину, а сіра одноманітність іноді може навіть стати причиною виникнення депресії. Саме тому вихідні та святкові дні в 2022 році в Україні є необхідними для кожної людини, бо вони дозволяють хоч на невеликий проміжок часу змінити оточення, відпочити та поновити запас сил. Після гарних вихідних хочеться не лише працювати, а й сміло йти на зустріч будь-яким пригодам.робота є причиною стресу

Загальні відомості про 2022 рік

У цьому році на українців чекає купа вихідних днів, офіційних державних свят, релігійних подій та передсвяткових днів. Усі особливі дати мають свою неповторну та іноді повчальну історію. Але існують також неофіційні свята, які не дарують додаткового вихідного. Але робочий тиждень – це не причина не святкувати ту чи іншу подію. Невеличкий відпочинок у гучній компанії серед тижня може стати гарною додатковою підзарядкою та залишити по собі лише позитивні емоції.

Загалом у цьому році буде 104 вихідних, з яких 11 – офіційні святкування. Звісно, будуть перенесення робочих днів, внаслідок чого українці декілька разів відпочиватимуть протягом трьох днів. Будуть й передсвяткові дні, коли робочий день скорочується на годину чи більше.

svyatkovi dni2 - Святкові дні в 2022 році і дати релігійних свят

Як переносяться робочі години?

Треба детальніше поговорити про перенесення робочих днів у 2022 році, бо саме вони дозволять українцям цілих вісім разів відпочивати по три дні.  Поки Україна не успадкувала європейську модель, а тому якщо святкування припадає на суботу чи неділю, то воно переноситься на наступний робочий день. Але проблема полягає в тому, що на більшості підприємств на кожній робочій годині відповідає трудовий план, який треба виконувати. Саме тому доводитися відпрацьовувати той день відпочинку. В такому разі існує три виходи з цієї ситуації:

  • День, який треба відпрацювати, переноситься на найближчий вихідний. Зазвичай керівництво обирає саме субота та щоб люди працівники не засиджувалися допізна робить цей робочий день скороченим.
  • Можна взяти робочий день, який треба відпрацювати та розділити його між днями наступного робочого тижня. Звичайний робочий день триває 8 годин, а тому доведеться, наприклад. Чотири дні працювати до 10 годин. Це найменш популярний варіант.
  • Перенесення не відбувається, а усі робочі норми виконуються протягом робочого тижня. В такому випадку треба просто плідніше працювати.

Новий рік

Перше свято, яке містить в собі календар вихідних та святкових днів на 2022 рік в Україні – це Новий рік. Представники органів статистики стверджують, що це найпопулярніше святкування на планеті. Новорічна пора стала традиційною для багатьох націй світу. Звісно, ці традиції відрізняються одна від одної та люди полюблять святкувати по-різному. Але в будь-якому випадку це дуже важливий день, який надає кожному жителю Землі цілих 365 нових унікальних можливостей, які не можна витрачати просто так.

Різдво Христове

Найвеличніше релігійне святкування, яке знаменує народження Ісуса Христа, що відбулося понад 2000 років тому. Багато хто вважає, що саме це святкування є найбільш славетною подією. В цей день згадується не лише народження Божого Сина, а й усі його діяння, що були спрямовані на врятування людства. Звісно, у Різдва є свої особливі традиції та обряди.Різдво Христове

Міжнародне жіноче свято

Далі у календарі зазначається 8 березня – Міжнародний жіночий день. У цієї дати дуже довга історія. Колись давно жінки вимагали кращого відношення до себе та встановлення рівних прав, кращих трудових умов. Була влаштований справжній протест, який представники правоохоронних органів швидко розігнали та придушили. Але ця подія показала, що за свої права можна та треба боротися, а тому протести продовжилися. Завдяки цьому 8 березня – це день, коли приділяється особлива увага проблемам жінок.

Великдень

Якщо продивитися дні релігійних свят, то можна помітити, що наступна дійсно важлива церковна подія в цьому році – Великдень. Святкування має не тільки свої відомі традиції та обряди, а ще й символи, які можна легко впізнати. Це крашанка та паска. Ця подія нагадує про дивовижне воскресіння Сина Божого, а тому це пора радості та святкування. Традиційно цей час краще провести у родинному колі чи з близькими друзями за святковим столом.

Свято Праці

Розпочинається травень та приносить усім українцям давнє свято – Свято Праці. У цієї події також є своя довга та унікальна історія. Понад тридцять років тому робочий клас Америки стомився від нелюдських трудових умов, а тому люди покинули свої робочі місця та почали потребувати встановлення нормованого робочого дня, який складатиме вісім годин. Був влаштований страйк, але влада силою розігнала його учасників, не обійшлося без кровопролиття. Але з часом ця подія стала офіційним святкуванням, а люди все ж досягли своєї мети.

Як переносяться робочі години?

День Перемоги

9 травня Україна святкуватиме перемога СРСР над фашистськими військами. Це дійсно визначна подія, адже виснажлива війна тривала протягом декількох років та забрала життя безлічі чоловіків, жінок та навіть дітей. Зараз 9 травня нагадують, що не можна допускати виникнення чергової війни. Проводяться різні освітні заходи, влаштовуються зустрічі з ветеранами війни та традиційно відбувається величезний парад.День Перемоги

Читайте також:  Календар луни на січень 2023 року

Трійця

Наступна визначна релігійна подія – Трійця. Це ще одне дуже важливе свято. Ось чому воно давно стало офіційним. Згідно з переказами, колись давно в цей день апостолам прямо на голову зійшов Святий Дух. Це диво перед своїм вознесінням передрікав Син Божий. Святий дух уособлював три лики Бога. Але цей день на додачу відомий тим, що саме з нього починається становлення апостольської церкви, звідки й пішли інші християнські громади. Уже минуло майже півроку, однак на цьому офіційні святкові і вихідні дні не закінчуються.

День Конституції України

Свято було створено на честь прийняття головного документу держави. Це відбувалося 28 червня. Політологи вважають, що саме прийняття головного документу держави дозволило їх остаточно стати незалежною та суверенною. Напередодні прийняття велися запеклі дебати, а депутати цілу добу не виходили з зали переговорів. Але це дозволило врахувати усі побажання та вирішити спірні питання.

Свято незалежності

Згадуючи усі святкові дні в 2022 році і дати релігійних свят, не можна забувати про святкування Дня незалежності. Саме в цю дату колись давно було проголошено, що Україна є незалежною державою. Проголошення незалежності дозволило визначити державі свій власний вектор розвитку та об’єднати усі землі, створити власну національну ідею та звеличити її.

День захисника України

14 жовтня стало офіційним державним святкуванням ще у 2014 році. В День захисника вшановується пам’ять кожного загиблого солдата, який віддав своє життя за оборону українських земель. Також вшановують військовослужбовці, які нині займають обороною держави та спокою мирних громадян.

Католицьке Різдво

Католицьке Різдво відзначається 25 грудня, а вперше офіційним святкуванням воно стало у 2017 році. Це те саме святкування, але різниця полягає у літочисленні та невеличких традиціях. Саме на цьому завершується календар вихідних та святкових днів на 2022 рік.Католицьке Різдво

Читайте також:  Фази місяця на квітень 2022 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.