Меню

Визначні дати березня 2021 року

Українці люблять святкувати, добре знають та пам’ятають свою історію, шанують своїх відомих співвітчизників. Щоб не пропустити важливої дати та вдало спланувати святкові дні, варто частіше заглядати в  календар знаменних дат на березень 2021 в Україні.

1 березня. В цей день національній грошовій одиниці виповнюється рівно 100 років. В 1918 році в цей день Центральна Рада прийняла рішення щодо введення в обіг гривні. Найменшої дрібною монетою тоді була не копійка, в шаг.

80 років першого весняного дня виповнюється з дні народження актора Борислава Борундукова та 160 років з моменту появи на світ Павла Тутковського — археолога, геолога. актора Борислава Борундукова

2 березня. В школах будуть розповідати про величезний вклад в українську літературу джерелознавця, бібліофіла Льва Мацієвича. 175 років минає з дні його народження.

Свої 90 років міг відсвяткувати альтист Євген Лобуренко.

3 березня. Ця дата стане святковою для багатьох українських ювілярів. Зокрема у:

 • Нікольського Олександра (161 рік) — біолог, зоолог та педагог;
 • Королеви Наталени (130 рік) — мистецтвознавець та письменник;
 • Юхна Івана (101 рік) — живописця;
 • Прістера Бориса (81 рік) — вчений в сфері радіобіології;
 • Чикаленка Левка (131 рік) — громадський та політичний діяч.

4 березня. Усі охочі зможуть привітати Миколу Литвина. Цьому талановитому композитору, письменнику та кобзарю, як дає зрозуміти календар знаменних дат на березень 2021 року, виповниться рівно 76 років.

5 березня. 76 років святкуватиме Клочек Григорій. На своїй батьківщині він відомий, як літературний критик та літературознавець.75 років святкуватиме Клочек Григорій

Читайте також:  Вихідні дні у лютому 2021 року

6 березня. Свої 90 років в 2021-му році міг би відсвяткувати Василь Данилович Гурін. Завдяки його акторській майстерності повні зали свого часу збирав Харківський драматичний теарт.

7 березня. Про культурне життя країни років 75 тому українці дізнавались завдяки журналістці та письменниці Меланії Семаки-Нижанківської. Ця жінка стояла фактично біля витоків української журналістики. Її статті охоче публікувати так тодішні періодичні видання: “Жінка”, “Нова хата”, “На зустріч”.

8 березня. Пам’ятні дати на березень 2021 пов’язані не тільки із 8-м березня. Українці зможуть пригадати також: художника та мистецтвознавця Олександра Стативу (121 рік), композитора та піаніста Михайла Тіца.

9 березня. Традиційно ця дата щорічно присвячується урочистостям до Дня народження людини- символу України — Тараса Шевченка, або ж попросту Кобзаря. В 2021-му йому б могло виповнитись 205 років. Кобзарь

Також 9 березня чудова нагода згадати про тих, хто своїм життям відвоював народність та державність країни. Свій ювілей — 111 років — міг би святкувати Тарас Боровець — воїн УПА.

10 березня. По 90 років могло б виповнитись відразу двом відомим у світі українцям: Ларисі Бойко (актриса), Олександру Пилєву (скульптору).

11 березня. Усі любителі літератури мають змогу згадати про творчу діяльність письменника-сатирика Василя Чечвянського. В новому році минає 131 рік з моменту його народження.

12 березня. Співачці Єлизаветі Азерській могло б виповнитись 150 років.

13 березня. Ювіляром в цей день можна назвати щирого прихильника Лесі Українки, письменника та автора чотирьох якісних творів Касяна Граната. 130 років минає з того часу, як він появився на світ.

14 березня. Літературознавці мають привід згадати величезний вклад в українську культуру літературознавця Олексія Мороза. Народився він в 1908 році.

Тоді ж відзначається 75 років співачки Людмили Юрченко.ідзначається 75 років співачки Людмили Юрченко

15 березня. Є нагода згадати життя та діяльність Івана Сільвая. Проживаючи в Закарпатті, цей грамотний чоловік був не тільки відданим парафіянам греко-католицьким священником, але й відомим письменником. Його перу належать поема “Феодор Касьянович”, повість “Міліонер” та ще багато балад, оповідань та сатиричних пісень. В 2021-му йому могло б виповнитись 180 років.

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у листопаді 2021 року в Україні

16 березня. “Укрінформу” виповнюється рівно 100 років. Інші визначні дати березня 2021 року — ювілеї Михайла Левицького (громадський діяч, перекладач та письменник) та Всеволода Цвєткова (режисер).

17 березня. Українці згадують про мистецтвознавця, живописця Ростислава Звягінцева та правозахисника Олександра Огоновського.

18 березня. Є сенс згадати про вклад у світову науку Янсона Ігоря, котрому б виповнилось 80 років. Будучи вченим-ядерщиком цей високопрофесійний спеціаліст став також автором 5 монографій та понад 250 наукових статей.

березень

19 березня. 125 років минає з моменту появи на світ українського журналіста та громадсько-політичного діяча Василя Мудрого.

20 березня.  Пам’ятні дати березня 2021 року в Україні пов’язані із появою на світ таких відомих співвітчизників:

 • Юхима Лойцкера — педагог та мовознавець;
 • Матвія Тавельова — письменник;
 • Павла Свириденка — зоолога;
 • Миколи Марфієвича — письменник.

21 березня. Як і в інших цивілізованих країнах світу, в Україні в цей день будуть підніматись питання ліквідації расової дискримінації та боротьбі із синдромом Дауна. Окрім цього, 21-ше березня офіційно визнане міжнародним святом поезії. Ймовірно, в міських бібліотеках, школах та будинках просвіти будуть проходити цікаві заходи із декламуванням віршів.

Якщо ж говорити про  знаменні дати березня 2021 року, тоді варто згадати і про вітчизняних ювілярів:

 • Миколу Василька — громадсько-політичний діяч;
 • Андрія Бокотея — відомого педагога;
 • Олега Романіва — вчений.

22 березня. Минає рівно століття з моменту затвердження малого гербу.

Ігорю Ліберді — відомому журналісту, поету та перекладачу — могло б виповнитись 80 років.

23 березня. Слід згадати про величезний вклад в історичну науку відомого педагога Юліана Целевича. Він народився 175 років тому.

Читайте також:  Православний календар на жовтень 2021 року

Століття минає з моменту появи на світ письменника Івана Гребенюка.

24 березня. Феофана Лебединцева варто згадати в цей день. Цей українець особливо талановитий. Його називають церковним та громадським діячем, істориком, педагогом, журналістом, вченим та видавцем.Феофана Лебединцева варто згадати в цей день

25 березня. В школах, на спортивних гуртках будуть згадувати та розповідати про Павла Ледньова. Йому в 2021-му могло б виповнитись 75 років. Цей спортсмен зумів принести своїй країні олімпійське золото двічі.

26 березня. Борису Береснєву — відомову фізику — могло б виповнитись 90 років.

27 березня. Століття минає з дня народження Ірини Банах-Твердохліб. Хоча проживала вона в США, проте завжди акцентувала увагу на своїй національності. По собі ця художниця залишила чимало цінних робіт.

28 березня. З ювілеєм — 80 років — усі охочі зможуть привітати журналіста та письменника-сучасника Олеся Лупія.

Також варто пригадати літературознавця Марію Мольнар-Мундяк.

29 березня. З моменту народження Кирила Розумовського минає 290 років. Ця особа зіграла особливо важливу роль в історії України. Він був не тільки відомим військово-політичним діячем, але й останнім гетьманом Війська Запорізького.

День народження могли б святкувати:

 • Ілля Дубинський;
 • Олександр Борковський;
 • Юрій Богдашевський.

30 березня. Століття минає з першого дня народження перекладача, поета та сценариста Олеся Жолдака. Іншими ювілярами цього дня також є: Олексій Коломійченко (лікар-отоларинголог), Йоанн-Баптист Шимзер (талановитий скульптор).З моменту народження Кирила Розумовського минає 290 років

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *