Меню

Визначні дати січня 2023 року

Щороку відзначаються особливі події знаменні дати. 2023 рік не є виключенням. Цього разу є велика кількість таких подій, деякі з ним припадають саме на січень. Календар знаменних дат на січень 2023 в Україні допоможе не забути про ці події. Справа в тому, що більшість знаменних дат супроводжуються певними святкування та якимось особливим дійством. А тому пропускати це не варто, бо завжди можна дізнатися та побачити щось нове.Щороку відзначаються особливі події знаменні дати

Що являє собою цей календар

Варто сказати, що календар знаменних дат – це дійсно особлива річ. Справа у тому, що це свого роду звіт, що містить інформацію про всі важливі дати. Ці дати зазвичай є ювілеями. Вони дають змогу громадянам країни ближче ознайомитися з історичними подіями, особистостями та періодами, що дають знання про важливі моменти не тільки в історії України, а ще й в історії усього світу. Знаменні дати є певною згадкою. Отже, можна сказати, що такі діти також виконують просвітницьку функцію. Вони постійно ознайомлюють народ з історією та важливими подіями.

Які є знаменні дати

Перш ніж перерахувати визначні дати січня 2023 року, треба визначити, які взагалі є дати. Усі особливі ювілейні дати розділяються на декілька видів, що мають свій характер. Загалом, усіх їх можна розділити на дві категорії:

 • пам’ятні дати – ці дні пам’яті про найбільш важливі історичні події, які мали хоч якийсь вплив не тільки на саму державу, а й на її народ, існування суспільства. Це стосується навіть свят, що приурочені до перемог у війнах чи битвах, тощо;
 • ювілейні дні – це круглі дати певних подій. Але треба знати, що ювілейні дати стосуються загалом приватних осіб, різних установ чи організацій. Це може бути як ювілей з моменту народження, так і з моменту смерті.

Треба також окремо виділити святкові дні. Ще треба згадати про події, що не мають точної календарної дати через певні обставини. Це зазвичай стосується певних святкувань релігійного походження, через те, що велика кількість, наприклад, християнських свят приходяться щороку на різні дні.молода українка

Читайте також:  Православний календар на кожен день на 2021 рік

Чому такі святкування є популярними

Перш за все, такі святкування є необхідними для кожної країни. Річ у тому, що відзначання знаменних дат виховують кожного громадянина країни. Але якщо старше покоління знає про більшість подій, то молодше покоління обов’язково треба навчати та наставляти. Таким чином, знаменні дати є особливою причиною для проведення різних освітніх заходів. Це може бути звичайне зібрання, лекція, інтегрований урок чи конференція, літературний вечір. Усі ці події наближають громадян ближче до історії та тих самих днів, коли усе це відбувалося.

Зараз увесь світ активно розвивається та не перестає отримувати нові знання. Саме тому кожному громадянину треба обов’язково йти в ногу з всесвітнім прогресом. Знаменні дати січня 2023 року, які будуть відзначатися, також допомагають не відставати від прогресу. Нерідко буває так, що люди дізнаються щось нове завдяки знаменним датам. Це допомагає легко й швидко розширити кругозір. Ось сому усе це є таким важливим для жителів України, а саме для молодих українців, що повинні зростати виключно в освітніх умовах, що супроводжуються формуванням поваги до того, задля чого насправді ба створена організація, людина виконувала якість роботи чи чинила свою діяльність, робилися зміни, тощо.знаменні дати

Які дати чекатимуть на українців у січні

Отже, тепер треба докладніше поговорити про усі ті дні, в які будуть згадуватися певні події чи особистості.

 • 6 січня – цей день знаменний не тільки тим, що це – Святвечір, а ще й тим, що саме в цей день народився відомий на всю Україну Василь Семенович Стус. Однак саме у 2023 році відзначатимуть 80 років з дня його народження. Це відомий перекладач, правозахисник, діяч та поет, який зробив свій чималий вклад в розвиток української літератури.
 • 7 січня – Різдво. Різдво теж є знаменною дату, бо цей день приурочений до дня народження всесвітньо відомого Месії. Зараз це свято вже приймають як належне, проте це дійсно важлива події в історії християнства.
 • 8 січня – одна з річниць визволення Кропивницького від страшного та кровопролитного режиму німецьких загарбників, що загубили велику кількість українців.
 • 11 січня – століття з дня народження Яра Славутича – відомого поета та літературознавця, який у свій час робив навіть переводи Шекспіра. Цей поет випустив немало гарних збірок, більшість яких гідні уваги. Говорячи про пам’ятні дати січня 2023 року в Україні також варто згадати про те, що в цей день відзначатиметься 90 років з того моменту, коли свою роботу почала Зінов’євська радіостанція. Треба сказати, що це перша в усій Україні периферійна радіомовна станція.
 • 14 січня в Україні відзначається день святителя Василя Великого. Це відома і дуже поважне релігійне свято. день святителя Василя Великого
 • 15 січня – це знаменна дата для кожного українця. Річ у тім, що саме в цей день Верховна Рада України затвердила український гімн, який й досі  підіймає бойовий дух усьому народові.
 • 18 січня – ще одне важливе релігійне свято – Святвечір водохресний.
 • 19 січня – одразу після традиційного Святвечора йде Богоявлення та Водохреще.
 • 22 січня – ще одна знаменна дата державного характеру. Цього дня відзначають День Соборності України. Все почалося ще 1919 році, коли було прийнято відомий Акт злуки. Через певний час президент вирів видати відповідний акт та винести це святкування на новий рівень. Окрім того, в цей день ще буде святкуватися століття  моменту прийняття славнозвісного 4 Універсалу, завдяки котрому була проголошена незалежність України. Автором цього важливого документу, до речі, є Володимир Винниченко. Переглядаючи календар знаменних дат на січень 2023 року , можна помітити, що також 22 січня відзначатимуть 230 років з моменту народження Джорджа Байрона. Це відомий на весь світ англійський поет, який завдяки своїм намаганням зробив величезний вклад у світову літературу.
 • 25 січня – 80 років від дня народження великого російського поета та співака Володимира Висоцького. Творіння Висоцького не втратили актуальність навіть зараз та користуються великою популярністю.
 • 27 січня – ця дата є пам’ятною. Вона приурочена до всесвітньої трагедії – Голокосту. Жертв цієї страшенної події треба шанувати та пам’ятати, бо таке не повинно повторитися ніколи.
 • 28 січня – відзначатимуть 115 років з моменту народження Мейтуса Юлія, відомого українського композитора, що був лауреатом премії Шевченка.
 • 29 січня – пам’ять Героїв Крут. Згідно з указом президента України, цей день є офіційним святом. Це святкування назавжди закарбувало у пам’яті кожного жителя України факти про той самий нерівний бій, який відбувався між простими студентами та військами Муравйова. Тоді велика кількість молодих юнаків поклали своє життя у боротьбі за українську суверенність.

Осі такі є пам’ятні дати на січень 2023. Але треба розуміти, що це не повний список таких особливих дат. Повний перелік можна знайти у самому календарі. Календар можна купити в магазині або скачати у мережі Інтернет, після чого його доведеться роздрукувати. Але такий календар є дуже необхідним, бо він завжди нагадуватиме вам про всі особливі дати та події, що були надзвичайно важливими не тільки для України, а ще й для усього людства.пам'ять Героїв Крут

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.