Меню

Як розраховується субсидія у 2020 році в Україні?

Більшість населення України економить гроші за допомогою субсидій на комунальні послуги. Збільшення оплати за комунальні послуги та незмінний рівень заробітної плати негативно позначився на добробуті українців. Тому питання: як буде нараховуватись субсидія в 2020 році, дуже важливе для населення.

субсидия и 200сотенные гривны

Державна допомога значно полегшить матеріальний стан та дасть можливість вижити в складному економічному становищі.

Нові правила отримання житлової субсидії – хто на неї має право

Згідно з чинним законодавством оформити субсидію можуть громадяни, прибуток яких не досягає встановленого рівня. Пільга оформлюється на власника квартири чи іншого житла, який має особистий рахунок.

Нові правила отримання житлової субсидії передбачають облік доходу усієї родини. При подачі пакету документів власнику квартири необхідно підписати заяву на обробку персональних даних.

В 2020 році обмеження, які діяли в попередніх роках було скасовано. Зараз на отримання пільги не мають впливу наступні фактори:

 • наявність транспортних засобів;
 • наявність нерухомості, яка здається в оренду;
 • наявність двох та більше квартир;
 • відсутність підтверджуючої довідки (що працездатна людина не може працювати у відповідний період).

Останній фактор важливий при розрахунку грошової допомоги студентам. Доказом відсутності документу про працездатність є довідка про навчання в учбовому закладі у відповідний період.

На території країни багато будинків та квартир де немає газу та електрообігріву. Господарі такої власності мають право на грошову допомогу збоку держави для закупівлі палива.

Стосовно осіб які займаються підприємницькою діяльністю слід знати, що вони також мають право на державну допомогу.

Читайте також:  Нарахування лікарняних у 2018 році в Україні

Як нараховується субсидія?

Для тих хто цікавиться питанням: як розраховується субсидія у 2020 році в Україні, треба знати, що процедура не змінилася. Серед змін які передбачаються в наступному році треба приділити особливу увагу правдивості поданої інформації.

социальные изменения в расчете субсидии

Згідно з даними 2019 року стало відомо, що при перевірки даних, було виявлено декілька громадян які приховували прибуток та проводили нелегальну діяльність. Вони були дуже засмучені, коли їм стало відомо про відмовлення у субсидії.

Повна оплата комунальних послуг у 2020 році буде сплачена власниками квартир із квадратурою більш ніж 120 кв.м та будинків з квадратурою більш ніж 200 кв.м.

Особливості нарахування грошової допомоги


Перш ніж зайнятися збором документів для оформлення субсидії, необхідно зрозуміти, потрібна вона вам чи ні. Для цього треба порівняти обсяги послуг та ресурсів згідно з показниками, встановленими чинним законодавством.

Якщо вони перевищують вказану планку, за комунальні послуги власник житла буде сплачувати самостійно. На питання які доходи враховуються при нарахуванні субсидії, спеціалісти відповідають, що головними факторами при розрахунку допомоги є наступні чинники:

 • кількість осіб прописаних у квартирі/будинку;
 • загальний прибуток родини;
 • рахунок на комунальні послуги;
 • квадратура житла.

При зверненні за допомогою у собез, незахищені верстви населення зрозуміють що процедура розрахунку субсидії складна та потребує особливої уваги.

Прибуток з усіх членів родини за два попередні квартали повністю відповідає на запитання: за який період беруться доходи для субсидії. При цьому доход складається з заробітної плати, пенсії, стипендії та інших виплат.

Стосовно законодавчих нововведень слід знати, що для людей похилого віку дохід буде нараховуватися не за рік, а за попередні 30 днів до звернення до органів соціального захисту.

Фактори, які не впливають на сукупний дохід

При розрахунку сукупного доходу спеціалісти не беруть до уваги таки чинники:

 • соціальні виплати на дітей-сиріт;
 • допомогу при вагітності та родах;
 • адресну державну допомогу;
 • депозитні рахунки під проценти;
 • допомогу біженцям.
Читайте також:  Социальная льгота на 2021 год в Украине

При виникненні проблем з розрахунком субсидії, громадяни України мають право на отримання безкоштовної консультації спеціаліста собезу.

Нововведення при оформленні субсидії

Згідно з чинним законодавством у 2020 році не передбачено повторної подачі документів. Нарахування субсидії буде проводитися в автоматичному режимі. Наряду з цим є нововведення у призначенні житлових субсидій, які потребують від деяких категорійповторного обновлення пакету документів. До них відносяться:

 • громадяни, які не мають власного житла та проживають в знятому згідно з договором;
 • переселенці з окупованих частин України;
 • українці, які користуються вугіллям;
 • власники житла, в якому кількість зареєстрованих не збігається с фактичною кількістю мешканців.
Принцип расчета субсидии

Пакет документів для оформлення субсидії складається з заяви, декларації прибутку та витрат всієї родини, договору оренди квартири. В деяких випадках заява на отримання субсидії підпадає на розгляд спеціальної комісії, яка може запросити додаткові документи.

Правила заповнення декларації

У 2019 році були введені нові правила заповнення декларації. В наступному році вони не змінилися. Зробити це самостійно, допоможе зразок заповнення декларації на субсидію 2020 року, який легко знайти в інтернет-ресурсах.

Особливу увагу при заповненні декларації треба приділити особистим даним, а саме:

 • правильності написання назви управління соціального захисту населення;
 • зазначенню інформації з платіжних документів;
 • заповненню особистої інформації;
 • зазначенню кількості мешканців у квартирі, які зареєстровані, але не проживають в неї;
 • правильності написанні суми доходів за попередні 2 квартали;
 • заповненню достовірних даних про людину яка сплачує комунальні послуги.

Від правильності заповнення декларації залежить рішення про надання державної допомоги, яка для багатьох людей є способом виживання в скрутному економічному становищі.

При виникненні спірних питань, людина в обов’язковому порядку повинна звернутися до спеціалісту управління праці та захисту населення з метою додаткового надання документів, що підтверджують правоту. При їх відсутності вона може відстоювати права у суді.

Читайте також:  Нарахування лікарняних у 2021 році в Україні

Підсумки нарахування субсидії у 2019 році:

 1. У минулому 2019 році та наступному 2020 пакет документів для оформлення державної допомоги не змінився. У рідких випадках спеціалісти можуть запросити додаткові документи.
 2. З заявою на субсидію повинна звертатися людина, яка має розрахунок та сплачує комунальні послуги.
 3. Для отримання допомоги на комунальні послуги на житло, в якому кількість зареєстрованих мешканців не збігається з фактичною, проводиться обслідування житла спеціальною комісією.

При подачі документів слід знайомитися з нововведеннями в законодавстві, оскільки існують випадки, згідно з котрими людині може бути відмовлено у державної допомозі. Як правило, це великі обсяги споживання комунальних ресурсів, неправдивість представлених даних, велика квадратура житла.Резюме

Субсидія на комунальні послуги для багатьох українців є рятувальним кругом у сучасному житті. Для оформлення державної допомоги слід дотримуватись вимог законодавства.

В наступному 2020 році усі незахищені верстви населення будуть мати право на отримання субсидії. Таким чином держава піклується про населення та його добробут.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.