Меню

Яка будет пенсія працюючим пенсіонерам в 2020 році в Україні?

Згідно з офіційними статистичними даними, в Україні проживає дуже багато осіб похилого віку. Загалом пенсіонери – це одна з соціально незахищених категорій громадян, що потребують допомоги та уваги з боку державної влади. Пенсіонери вважаються соціально незахищеними через те, що у більшості випадків після виходу на пенсію люди не мають змоги самостійно заробляти собі на їжу, медикаменти та на інші потреби.

пенсія працюючим пенсіонерам

Саме тому вони потребують допомоги, яка надається у вигляді грошових нарахувань від держави – пенсійних виплат. Але є така частка осіб, що навіть після офіційного виходу на пенсію офіційно продовжують свою працю, навіть на повній зайнятості. Таке можна зустріти досить часто, бо насправді рівень пенсій залишає бажати кращого, а тому для нормального проживання доводиться працювати. Якщо раніше працюючі пенсіонери певним чином обмежувалися та повинні були сплачувати низку спеціальних стягнень, то завдяки впровадженню пенсійної реформи ситуація кардинально змінилася. Тож часто в осіб похилого віку, що не бажають полишати свою роботу, виникають питання з приводу того, яка буде пенсія працюючим пенсіонерам у 2020 році в Україні та якими будуть чергові зміни в пенсійній системі.

Пенсійна реформа: переваги та недоліки

Саме у 2017 році з прийняття низки дуже важливих законопроектів розпочалося впровадження положень пенсійної реформи. Ці законопроекти стали своєрідною основою та створили певний плацдарм для реалізації важливих змін. Взагалі експерти наголошують на тому, що зміни були необхідні пенсійній системі України, бо стара радянська пенсійна система вже не могла належним чином функціонувати в актуальних умовах. Звісно, сама пенсійна реформа мала не лише переваги, були ще й певні недоліки. Найголовнішим з них вважається непряме підвищення планки пенсійного віку.

Внаслідок зростання величини необхідного страхового стажу, українці вже через декілька років будуть припиняти свою працю у набагато більшому віці. Але експерти наполягають на тому, що переваг у впровадженні реформи дійсно більше, чим недоліків. Серед переваг можна виділити: зростання рівня пенсійного забезпечення українців, впровадження процедури осучаснення виплат, впровадження нового механізму формування пенсійного забезпечення.

У пенсійній реформі також були положення, що загалом стосувалися працюючих пенсіонерів. Наприклад, завдяки провадженню певних змін були скасовані усі обмеження, що раніше накладалися на таких осіб пенсійного віку. Якщо раніше працюючі пенсіонери не отримували свої нарахування в повному обсязі через встановлення для них низки податків. Загалом питання оподаткування пенсії працюючим пенсіонерам було дуже важливим питанням протягом часу, через що постійно велися суперечки та дебати.

должностные оклады

 Через це пенсіонерам в деяких випадках навіть доводилося обирати між заробітною платою та пенсійним забезпеченням. Багато хто наполягав на припиненні такого роду дискримінації. Наразі обмеження пенсій працюючих пенсіонерів були повністю скасовані, а також політики повідомили, що подібні обмеження не будуть встановлюватися в майбутньому. Це дуже позитивне зрушення, завдяки якому особи пенсійного віку, які офіційно працевлаштовані, отримуватимуть свої заробітні плати та пенсії в повному обсязі, не залишаючись без частки свого законного прибутку.

Читайте також:  Пенсия в 55 лет для женщин в 2020 году в Украине?

Додатково представники Міністерства соціальної політики повідомили, що утримання з пенсій працюючих осіб похилого віку були скасовані, але через кілька років можуть бути впроваджені нові правила, відповідно до європейської практики. В державах Європи пенсіонерам доводиться обирати між пенсією чи заробітною платою, а тому коли ці виплати приблизно зрівняються, можуть бути реалізовані подібні положення. Водночас це лише плани, бо для впровадження подібних змін необхідно зробити дійсно чимало.

Яким буде пенсійне забезпечення громадян у 2020 році?

Багато питань виникає з приводу того, якою саме буде пенсія працюючим пенсіонерам держслужбовцям у 2020 році та іншим категоріям громадян, а також які зміни чекатимуть на пенсійне забезпечення в цілому. Перш за все, буде змінена мінімальна пенсія українців.  Це певний мінімальний грошового забезпечення кожного пенсіонера, розмір якого визначається проектом бюджету, а процедура надання коштів регулюється чинним законодавством. Згідно з законодавством, мінімальна пенсія не може бути меншою за суму прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Тож зростання мінімальної пенсії відбуватися завдяки збільшенню прожиткового мінімуму, що визначається бюджетною резолюцією. Загалом прожитковий мінімум для непрацездатних громадян станом на початок 2020 встановить 1615 гривень, а наприкінці року він буде збільшений до 1728 гривень.

Читайте також:  Работающие пенсионеры в 2019 году в Украине

На ріст середнього рівня грошового забезпечення пенсіонерів впливатиме заплановане політиками осучаснення. Осучаснення – це відома усім процедура перерахунку виплат, але у новій обгортці та низкою важливих змін. Головним завданням процедури осучаснення є корегування рівня пенсійного забезпечення українців відповідно до зростання соціальних стандартів, а також рівня життя в державі та інших вжаливши показників. Також було визначено, що перерахунок розпочнеться першого березня 2020 року, а триватиме він аж до кінця року. При цьому величина, на яку збільшуватимуться пенсії українців визначатиметься виключно в індивідуальному порядку. Це означає, що кожен отримає свій перерахунок, який визначатиметься на основі спеціальних розрахунків. Розрахунки здійснюватимуться з використанням формули. Формула перерахунку пенсії враховує страховий стаж громадянина, величину його заробітної плати до моменту виходу на пенсію, а також рівень середнього заробітку українців.

Додатково важливо зазначити, що усі розрахунки відбуватимуться на основі минулорічних показників. Ще на таких самих засадах буде проводитися перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам при звільненні, але братиметься до уваги саме останній рівень грошового забезпечення. Тож пенсійне забезпечення українців буде виключно індивідуальним та залежатиме він низки факторів.

приклад розрахунку соціальної пільги

Також треба не забувати, що осучаснення пенсії працюючим пенсіонерам, що є представниками правоохоронних органів, військовослужбовцями або співробітниками інших силових структур відбуватиметься трохи інакше. Застосовуватися та сама формула, але виплати здійснюватимуться на основі спеціально розробленої системи збільшення пенсійного забезпечення цих категорії пенсіонерів. Ця система була запроваджена у 2018 році. Вона визначає, що після проведення перерахунку пенсіонерам буде надаватися лише частка належної надбавки для того щоб не створювати додатковий тиск на бюджет країни. Якщо у 2018 році цим категоріям пенсіонерів виплачувалося лише 50% від суми належної надбавки, то уже у 2020 році буде виплачуватися 100%. Важливо те, що цим категоріям пенсіонерів для проведення перерахунку не треба подавати якихось заяв, все буде відбуватися автоматично під контролем представників Пенсійного фонду України.

Індексація пенсійного забезпечення

Інше важливе питання – це індексація грошового забезпечення пенсіонерів. Це ще один фактор, завдяки чому відбуватиметься підвищення пенсії працюючим пенсіонерам у 2020 році, адже індексація – це встановлення спеціальних доплат до заробітку особи, які покликані компенсувати вплив інфляції, що зумовлює зростання вартості різних товарів, послуг, тощо. Згідно з положеннями законодавства, під процедуру індексування підпадають усі види постійного прибутку, зокрема пенсійні виплати. Водночас через нестачі коштів у бюджеті крани влада протягом певного періоду не мала змоги гарантувати надання індексації.

Читайте також:  Пенсии в 2019 году получат не все переселенцы в Украине

Завдяки набуття чинності законопроекту «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у 2019 році виплата пенсії працюючим пенсіонерам в Україні в обов’язковому випадку відбуватиметься разом сумою індексації. Індексація враховуватиме не лише рівень актуального індексу інфляції, а ще й середньомісячну заробітну плату українців та низку інших важливих факторів. Водночас треба не забувати, що ресурси держави й досі залишаються обмеженими, а тому у критичній ситуації індексація може бути скасована з метою економії коштів.

мінімальна заробітна плата

Чи можуть працюючі пенсіонери перейти на накопичувальну систему та отримувати грошове забезпечення по новому?

Одне з положень пенсійної реформи стосувалося впровадження нового механізму формування грошового забезпечення громадян пенсійного віку – накопичувальної системи. Ця систем має низку суттєвих відмінностей у порівнянні зі старою системою, що функціонувала в державі протягом багатьох років. Її сутність полягає в тому, що кожен громадянин самостійно формує своє пенсійне забезпечення шляхом щомісячної сплати відрахувань до спеціально створених фондів. Насправді така система не є новою, вона вже протягом багатьох років успішно застосовується в європейських державах.

Оскільки накопичувальна система має низку характерних переваг, працюючі пенсіонери почали цікавитися тим, чи можуть вони якимось чином долучитися до неї. При впровадженні даного механізму було встановлено, що почати формувати свої пенсії по новому можуть лише ті громадяни, яким до офіційного виходу на пенсію залишилося щонайменше десять років. Усі інші мають отримувати пенсійні нарахування за старими правилами. Більш того, громадяни просто відраховували кошти, які проходили б певне коло та поверталися назад, а тому у встановленні такої системи немає сенсу.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.