Меню

Адміністративний кодекс України на 2020 рік

Законодавство – це обов’язкова для кожної держави система правових норм та правил, що регулюють відносини у суспільстві. Саме законодавством встановлюються та охороняються усі права та свободи кожного українця. Воно являє собою сукупність постанов, положень, нормативних актів, тощо. Одним з таких нормативних актів є Кодекс України про адміністративні правопорушення 2020, що регулює питання з приводу притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Як й до усього законодавства, до цього Кодексу постійно вносяться певні поправки, нові положення та доповнення в залежності від змін, що відбуваються в державі. Саме тому багато хто цікавиться тим, якими будуть чергові зміни у цьому нормативному акті та про що обов’язково треб знати.

КУпАП

Структура КУпАП

Структурно Кодекс України про адміністративні правопорушення складається з п’яти розділів, в яких міститься 37 глав. Середи цих глав 33 є основними, а 4 – додатковими. Тут міститься понад 300 різних статей зі змінами та доповнення. У кодексі чітко визначена інформація про адміністративні правопорушення та види відповідальності, розміри стягнень, тощо. Також Кодекс визначає, які саме органи мають право на розгляд справ про адміністративні проступки та порядок виконання постанов. У цьому документі додатково містяться посилання на основні документи та положення щодо провадження у справах, які стосуються адміністративних проступків. Нерідко провідні юристи випускають свої редакції цього нормативного акту, у яких чітко розкривається те, що саме являє собою адміністративне правопорушення, приклади та інша інформація. Такі редакції містять детальні пояснення, що іноді може стати у нагоді під час розгляду спірних ситуацій.

Чергові правки, що вноситимуться до законодавства

Загалом певні зміни до чинного законодавства вносяться щороку. Деякі з них спрямовані на вирішення спірних питань, інші встановлюють нові покарання за вже відомі правопорушення, тощо. Адміністративний кодекс України на 2020 рік також зазнає певних правок. Будуть також впроваджені деякі нові положення, що повинні були набути чинності ще у 2019 році.

Нововведення стосуються фальсифікацій, порушення порядку сплати деяких зборів, встановлення нових розмірів штрафів, особливості експлуатації водіями транспортних засобів, тощо. Загалом змін чимало, а тому кожному рекомендується особисто ознайомитися з усіма оновленими положеннями та їх нюансами. Для правильного та повного розуміння рекомендується додатково ознайомитися з поясненнями від юристів та провідних фахівців. Коментар до КУпАП допоможе кожному розібратися в усіх змінах у законодавстві.

Фальсифікація акцизних марок

Останнім часом в державі почастішали випадки фальсифікації акцизних марок. Саме тому представники влади вирішили внести правки у відповідні положення та зробити покарання за такого роду проступки більш суворими. Тепер транспортування чи зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів з несправжніми акцизними марками каратиметься накладанням штрафу у розмірі від 1700 до 4250 гривень з подальшою конфіскацією усіх таких виробів. Якщо подібне правопорушення буде вчинено особо повторно або воно буде вчинено у великих розмірах (загальна вартість фальсифікованих виробів становить щонайменше 8500 гривень), то тоді розмір штрафу становитиме від 10200 до 20400 гривень також з конфіскацією усіх виробів. Додатково було збільшено штрафні санкції за незаконне зберігання акцизних марок. Якщо раніше величина цього штрафу не перевищувала 340 гривень, то тепер вона становить щонайменше 1700 гривень.

Читайте також:  Оновлений план перевірок на 2021 рік

Торгівля тютюновими та алкогольними виробами

Фальсифікація акцизних марок – це не всі зміни, яких набуде й Закон України «Про адміністративні послуги» 2020 року. Дуже важливі нововведення стосуються порушення встановлених законодавством правил реалізації алкогольних та слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів. Якщо реалізація цих видів товарів відбувається без ліцензії, з порушенням вимог законодавства, підробленими документами, то тоді усі вироби вилучаються, а на відповідальну особу накладається штраф у розмірі до 10200 гривень. За повторні проступки чи правопорушення у великих розмірах штраф зростатиме до 20400 гривень.

Оскільки в Україні діє заборона на розповсюдження алкогольних напоїв в певних регіонах та в певний період доби та протягом останнього часу нерідко спостерігалися відповідні порушення, було вирішено збільшити штрафи й за це. Тож у випадках, коли алкоголь продаватиметься неповнолітнім особам чи  в нічний час, на винних осіб накладатиметься штраф у розмірі до 6800 гривень. Звісно, за більш серйозні проступки покарання будуть більшими.

Правила експлуатації автотранспорту

А ще Кодекс адміністративних правопорушень України в 2020 році містить чимало доповнень, що стосуються питань правил користування автотранспортними засобами. Наприклад, буде підвищений штраф за керування автомобілем, у якого наявні технічні несправності. Тепер він становитиме від двадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне правопорушення штраф накладатиметься уже у розмірі до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів. Збільшиться навіть покарання за порушення правил користування ременями безпеки. Тепер він становитиме до п’яти неоподатковуваних мінімумів. Загалом усі положення, які стосуються автотранспорту були переглянуті, а через свавілля на дорогах та реєстрацію великої кількості порушень було вирішено значно збільшити мірі покарання та за серйозні проступки одразу ж конфіскувати посвідчення водія чи навіть транспортний засіб.

Читайте також:  Правила отримання польської візи в 2022 році

Внаслідок прийняття закону, який дозволяє правоохоронним органам перевіряти та конфіскувати транспорті засоби на іноземних номерах, на дорогах стало набагато менше євро блях. Водночас деякі водії просто чіпляють фіктивні номерні знати та продовжують експлуатувати не розмитнену машину.

Тепер за використання невірних ідентифікаційних знаків, що не відповідають записам у документах, буде накладатися штраф у розмірі до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але окремо будуть накладатися штрафи за порушення правил користування автотранспортом з іноземною ресторацією й такі автомобілі будуть конфіскуватися.

Деякі доповнення до КУпАП стали причиною того, що чергові корективи отримав Кодекс адміністративного судочинства України. Нові положення стосуються особливостей судової практики з питань притягнення до відповідальності водіїв, що керували автотранспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Дуже часто усі вироки скасовували через повторний розгляд справи в апеляційному суді, бо з’ясовувалися навіть невеличкі похибки у дотриманні порядку встановлення факту вживання алкогольних напоїв чи наркотичних засобів. Доповнення не лише встановлюють більші покарання, а й висувають певні вимоги щодо якості судового процесу відповідно до особливостей чинного законодавства та практик судових установ Європи. Тепер сам Кодекс в більшій мірі відповідатиме основам та засадам кримінального та адміністративного провадження, що дозволить забезпечити принципи законності щодо обвинувачуваної особи. Нововведення не дозволять громадянам просто так подавати позов до апеляційного суду, а перевага віддаватиметься вже прийнятому рішенню.

закон Украины

Незаконна вирубка лісів

Не так давно представники державної влади повідомили, що Закон України «Про адміністративні правопорушення» отримає нові правки у статтях про відповідальність за незаконну вирубку лісів на території держави. Згідно з офіційними коментарями, на даному етапі було вирішено суттєво збільшити штрафи за такого роду правопорушення, але це лише перші кроки. Згодом планується встановити не лише більш серйозну адміністративну відповідальність, а й збільшити кримінальну відповідальність, що повинно урегулювати усі питання з приводу незаконної підприємницької діяльності, пов’язаною з вирубкою дерев, реалізацією та експортом лісоматеріалів. Додатково впроваджуватиметься державна програма по відновленню лісового фонду України, за перешкоджання реалізації якої також встановлюватимуться певні покарання. Представники державної влади очікують, що такі зміни дозволять покращити екологічний стан в Україні та допоможуть створити дійсно дієвий механізм попередження скоєння такого роду правопорушень.

Читайте також:  Класифікатор професій в 2022 році в Україні

Загалом ці зміни отримали чималу підтримку з боку не лише депутатів, а й звичайних громадян. На даному етапі штрафи для відповідальних осіб становитимуть до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В разі повторного скоєння правопорушення стягуватимуться штраф у розмірі до 900 неоподатковуваних мінімумів. Окремо була збільшена відповідальність за порушення правил та порядку використання лісового фонду й переміщення лісоматеріалів.

работники суда

Особливості впроваджуваних змін

Загалом усі зміни, які містить в собі КУпАП 2020 спрямовані на вирішення найбільш нагальних проблем. На повну реалізацію нововведень знадобиться час, але це далеко не всі доповнення, які планується проваджувати найближчим часом. Вже на наступний рік представниками державної влади та експертами у цій сфері готується черговий пакет доповнень, які повинні скорегувати адміністративну відповідальність в деяких сферах та зробити її відповідною до актуальних потреб та умов. Для детального розуміння впроваджуваних змін рекомендується самостійно ознайомитися з усіма доповненнями та коментарями провідних юристів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.