Меню

ЗНО з історії України в 2021 році

Не секрет, що для вступу до вищого навчального закладу українським абітурієнтам треба обов’язково складати зовнішнє незалежне оцінювання. Саме бали, набрані під час тестування, давали змогу навчатися на обраній спеціальності, а іноді навіть на державному замовленні. Абітурієнти мають право самостійно обирати декілька предметів для складання іспиту. Історія України – один з таких предметів. Більш того, саме історію обирають дуже й дуже часто. Однак далеко не кожен знає, як буде відбуватися ЗНО з історії України в 2021 році та як варто готуватися до іспиту та які є секрети, що допоможуть скласти його на 200 балів.для вступу до вищого навчального закладу

Коли саме складатиметься екзамен?

Взагалі дати проведення іспитів визначають Міністерством освіти та науки України. Майже щороку дата змінюється, а екзамени складаються якомога раніше. Наприклад, ще декілька років тому на тестування виділявся увесь червень чи навіть липень. Але зараз деякі предмети складаються протягом навчального року. Саме тому треба чекати на офіційну інформацію з боку представників Міністерства освіти та науки.

На додачу ними публікується програма ЗНО з історії. Так визначаються основні положення іспиту, а також вимоги до оцінювання якості знань абітурієнтів. Також у програмі міститься інформація про те, які саме теми виноситимуться на тестування.

Пробне ЗНО

Кожен, хто планує в майбутньому складати іспит з історії України може записатися на пробне ЗНО з цього предмету. Це дуже гарна можливість відчути на собі умови та атмосферу іспиту, ознайомитися зі структурою тесту, навчитися заповнювати бланки, тощо. Пробний іспит повністю повторює реальний, але завдання різні. Цей вид тестування зазвичай проводиться зимою або на початку весни. Однак пробні тести минулих років можна пройти онлайн на спеціалізованих сайтах. Там також містяться варіанти екзаменів минулих років. Тренуючись на них, можна гарно підготуватися, адже іноді питання повторюються.

Взагалі треба попередньо зареєструватися на пробне ЗНО з історії України онлайн. Зазвичай реєстрацією займається адміністрація школи. Це необов’язково, а тому вирішують спробувати себе тільки ті, кому це потрібно. Однак таке тестування є платним. Треба сплатити близько 150 гривень.Пробне ЗНО

Структура іспиту

Кожному, хто обрав цей предмет, варто знати, що тести ЗНО з історії України складаються з блоків, об’єднаних темою та декількох видів запитань. Загалом на декількох аркушах міститиметься цілих 55 завдань. Ці завдання мають різну складність, та в залежності від цього розділяються на три рівні.

Читайте також:  ЗНО з історії України в 2018 році

Перші 42 завдання являють собою звичайні тести. Абітурієнту дається запитання та 4-5 варіантів відповідей, серед яких треба обрати лише одну вірну. Кожна правильна відповідь винагороджується одним балом. Якщо відповідь була дана неправильно, то бали не надаються.

Далі йде шість завдань, у яких треба встановити відповідності, тобто підібрати правильні пари. Наприклад, у якому завданні з одного боку будуть написані дати, а з другого певні події й треба визначити, яка дата відповідає тій чи інший події. За повністю правильно виконане одне таке завдання можна отримати цілих чотири бали. Помилка коштуватиме балів, а тому якщо особа допустила одну чи дві помилки, то нараховуватиметься 2-3 бали за завдання.

У наступному виді завдань потрібно правильно встановити послідовність подій. Усього таких завдань лише три, а отримати за них можна максимум три бали за кожне. Сутність останнього виду полягає в тому, що необхідно з запропонованих тез та тверджень обрати лише вірну інформацію. За правильну відповідь теж нараховуватиметься три бали. Такі завдання вважаються найскладнішими.

Загалом за тест абітурієнт може набрати 87 балів. На виконання усіх завдань дається усього лише 135 хвилин. Користуватися будь-якими пристроями та літературою заборонено. Краще взагалі не приносити на тестування заборонені предмети, бо робота може бути анульована. Саме тому важливу роль грає підготовка до ЗНО з історії України в 2021 році, довідник в такому випадку необхідний кожному.Структура іспиту

Підготовка до складання іспиту

Якщо абітурієнт погано знає предмет, то отримати високий бал він точно не зможе. Саме тому при підготовці до ЗНО треба плідно навчатись та тяжко працювати. А якщо було пропущено дуже багато матеріалу, то краще найняти гарного репетитора, який допоміг би надолужити втрачене. Більш того, на екзамен виноситься майже уся шкільна програма, а тому запитання можуть бути взагалі будь-якими.

Читайте також:  Довідник ВУЗів України на 2021 рік

Для полегшення підготовки можна скористатися спеціальними посібниками з усією необхідною інформацією. В таких посібниках вона структурована та подається у більш стислому, але повному вигляді. Також в таких посібниках зазвичай містяться тести для закріплення матеріалу. Як вже згадувалося раніше, можна пройти тестування минулих років. Ці тести можна легко знайти в мережі Інтернет чи навіть у тих самих посібниках.

Учителі рекомендують кожному абітурієнту приділити особливу увагу розвитку української держави. Краще ідеально вивчити основні етапи розвитку та становлення державності, а також знати усі важливі події. У деяких випадках особлива увага приділяється навіть особливостям культурного та мистецького становлення. Краще вивчати усі події у хронологічному порядку, бо так їх легше запам’ятати. Звісно, існує чимало довідників, у яких є уся необхідна й структурована інформація. Однак вибір довідника залишається саме за абітурієнтом.

Який саме матеріал варто обрати для підготовки до іспиту?

Взагалі підготовка до ЗНО з історії України 2021 може проходити навіть з використанням звичайних шкільних підручників. Але проблема полягає в тому, що у них матеріал подається у більш розгорнутому вигляді, а тому краще прикупити один з декількох спеціалізованих довідників. Річ у тім, що в них інформація подається у більш стислому та структурованому вигляді, однак водночас важливим датам та подіям приділяється достатньо часу. Тобто увесь матеріал, який виноситься на іспит, викладається у повному обсязі. Більш того, тести в таких довідниках побудовані так, щоб учень запам’ятав усі важливі дрібнички.

Іноді навіть у шкільних бібліотеках можна відшукати гарні комплексні видання та посібники з усією важливою інформацією. Якщо учень готується до іспиту разом з репетитором, то останній може порадити матеріал, який на його думку є найкращим. Якщо майбутній студент дійсно погано знає предмет, то краще поєднувати самостійне знання з підручниками та відвідування вмілих репетиторів.

Читайте також:  Підвищення стипендії студентам в 2022 році

Варто звернути увагу на те, що існують такі автори видань для підготовки, які вже давно зарекомендували себе. Зазвичай за основу беруть старі видання та з часом їх вдосконалюють. Більш того, такі автори іноді навіть входять у комісію, яка займається розробкою тестів на зовнішньому незалежному оцінюванні. Саме тому рекомендується обирати відомі та гарні видання, перевірені часом та багатьма абітурієнтами.

Чи є зміни в екзамені суттєвими?

Взагалі програма ЗНО з історії України спрямована на об’єктивну перевірку знань абітурієнтів. Саме тому різні спеціалісти та експерти працюють над тим, щоб зробити тестування збалансованим та таким, що дозволить дійсно оцінити якість знань учнів. Однак цього разу якихось серйозних змін не передбачається. Але варто не забувати слідкувати за офіційними новинами, бо у будь-якому випадку можуть впроваджуватися певні нововведення. у шкільних бібліотеках

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.