Меню

Які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2020 році?

Підтримка багатодітних сімей – одна з головних задач держави. Це категорія громадян, яка найбільш усього потребує допомоги.

Фото многодетной семьи

Складне економічне становище країни, невеликі заробітні плати змушують багатодітні родини не насолоджуватися життям, а виживати. Саме тому питання які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2020 році актуальне, як ніколи.

Особливості сучасної політики

Статистичні дані останніх років є сумними в плані народжуваності дітей. У 2019 році цей показник не повернувся до нормального рівня.

Молоді родини не бажають народжувати дітей при таких заробітних платах. Надання пільги для багатодітних сімей в 2020 році є одним з методів підтримки родин та стимулювання народжуваності.

Розглянув сучасну допомогу, можна зрозуміти, що в системі відбулися істотні зміни. Сьогодні допомога родинам не така стала як була в попередніх роках. Зміни, які відбудуться у 2020 році, знову здивують багатодітні сім’ї.

Крім грошової та матеріальної допомоги уряд країни зробив все можливе, щоб знизити податковий тиск та додати максимум можливостей для здійснення підприємницької діяльності.

Нововведення законодавчої бази

Зрозуміти, як отримати статус багатодітної сім’ї, його особливості та нюанси можливо, володія знанням сучасного законодавства. Перш за всього треба знати, що багатодітною називається родина, в якої за однією адресою проживає більш ніж троє дітей.

Родина повинна бути повною, тобто, у дітей повинні бути батьки, які зареєстровані між собою в офіційному шлюбі. Якщо сім’я відповідає вказаним вимогам вона є багатодітною та може розраховувати на грошову допомогу з боку держави.

Пільги та грошова допомога призначаються згідно з законодавчими актами та іншими розпорядчими документами уряду. Наприклад, деякі пільги передбачені Законом, пов’язаним з пенсійним забезпеченням, податковим кодексом, Законом «Про соціальну допомогу малозабезпеченим родинам».

Читайте також:  Размер алиментов на ребенка 2021 в Украине
Где и как получить льготы?

Крім цього існує багато постанов та розпоряджень, які надають пільги соціально незахищеним верствам населення. Діти з багатодітних родин мають першочергове право на отримання освіти та санаторних путівок, при наявності посвідчення можуть безкоштовно їздити міським транспортом.

Перш ніж оформити пільги багатодітним сім’ям в 2020 році в Україні, треба ознайомитись з вимогами законодавства.

Присвоєння статусу здійснюється не тільки на основі поданих документів. Важливе місто має достовірність. Інформація неодноразово перевіряється спеціалістами, оскільки випадки відвертого шахрайства стали дуже частими.

Пільги для багатодітних сімей в Україні

Більшість сімей, які пройшли процедуру оформлення статусу багатодітної родини повністю не зрозуміють надані повноваження. Є багато законодавчих положень при знанні яких можна користуватись їми на благо сім’ї.

На початок 2020 року діють наступні пільги для багатодітних сімей в Україні:

 1. Розв’язання квартирного питання. Як і в інших роках держава надала бонус великім сім’ям у вигляді першочергового отримання житла.
 2. Зменшення рівня комунальних виплат. Процент зменшення комунальних послуг напряму залежить від кількості прописаних на однієї площі дітей. Пільга надається при умові, що на одну людину відводиться не більше 21 квадратного метра. Якщо показник більш вказаного рівня, пільга законодавством не надається.
 3. Надання державної грошової допомоги. Право отримання грошової допомоги діє при умові, якщо загальний прибуток родини менш мінімального прожиткового рівня та не дозволяє забезпечувати належні умови проживання. При наявності усіх підтверджуючих документів держава надає допомогу, рівень якої складає не менш 75% від показника прожиткового мінімуму.
 4. Додаткова відпустка. При наявності посвідчення багатодітної сім’ї законодавством передбачено надання додаткової відпустки, термін якої рівняється 7-14 календарних днів. Вказане правило є дійсними для підприємств різної форми власності.
 5. Безкоштовне отримання твердого палива. Для використання вказаного права представнику багатодітної сім’ї необхідно звернутися з заявою до органів місцевого самоврядування для отримання твердого палива у встановленому розмірі. При відсутності твердого палива у 2019 році родинам надавалася грошова допомога для придбання вугілля.
 6. Отримання почесного статусу. При наявності в сім’ї п’яти та більше діток які досягли 6-річного віку державою передбачено отримання статусу матері-героїні. При умові виховання дітей до 8-річного віку, жінка має право піти на пенсію при досягненні п’ятдесятирічного віку.Для отримання пенсійних нарахувань необхідно мати не менш 15 років обов’язкового стажу.
 7. Зменшення податкового тиску. У податковому кодексі передбачено зменшення обов’язкових податків для родин в яких є 3 та більше діток. Крім цього сім’ї звільняються від податку користування нерухомістю та землею. Вказане право дозволяє економити кошти з метою подальшого витрачання їх на побутові потреби.
 8. Отримання знижки на навчання. Знижка на отримання навчання досягає 50 відсотків. Вона надається кожній дитині окрема. При цьому треба зрозуміти, що це одноразова допомога багатодітним сім’ям, оскільки може бути використана лише раз. Якщо дитина захоче отримати другу вищу освіту, вона буде навчатися за стандартними правилами.
 9. Безкоштовне переміщення у міському транспорті.  Проїзд по посвідченню багатодітної сім’ї дає дітям можливість безкоштовного переміщення у місті. Документ надається органами місцевого самоврядування, має термін дійсності.
 10. Безкоштовне харчування в школах та дитячих садках. Для отримання безкоштовного харчування батькам необхідно надати підтверджуючий документ, що сім’я є багатодітного. З того моменту діти будуть харчуватися за рахунок держави.
Читайте також:  Справка о несудимости: где и как получить?

Вказаний перелік пільг не є повним. Ознайомитись з іншими видами державної допомоги можна набравши в інтернет-мережі у вкладці пошук «пільги мають право багатодітні родини».

Процедура оформлення статусу багатодітної сім’ї у 2020 році

Процедура оформлення статусу не є простою. Для її отримання необхідно мати певний перелік документів та відвідати служби, які займаються багатодітними сім’ями. До обов’язкового пакета документів входять:

 • свідоцтво про народження кожної дитини;
 • виписка про кількість осіб офіційно прописаних на однієї площі;
 • ідентифікаційні номери кожної дитини;
 • паспорти та коди батьків;
 • домова книга;
 • заява на отримання статусу.

Детальніше узнати, можна, подзвонивши на гарячу лінію служби захисту населення. Якщо питань немає та пакет документів зібрано, родині остається віднести його до служби захисту населення.

Спеціаліст здійснить перевірку на  правильність оформлення та візьме сім’ю на облік. Після цього сім’я може розраховувати на пільги для дітей.

Для подальшого отримання допомоги та пільг сім’ї необхідно раз в півроку надавати певний пакет документів та попереджувати про зміни в сімейному стані.

Посвідчення для дітей – що це таке

Після присвоєння статусу багатодітної сім’ї кожному чоловіку видається посвідчення. Форма бланка затверджено на законодавчому рівні.

Документ має мокру печатку та оригінальні підписи. Його наявність дає право безкоштовного проїзду в міському транспорті, першочергове обслуговування, отримання ліків за знижкою та масу інших привілеїв.

Підвищення допомоги багатодітним сім’ям в Україні 2020

Щорічно КМУ запроваджується розгляд документів, які стосуються виплат багатодітним сім’ям. У 2020 році також планується прийняття рішення про збільшення грошових виплат родинам, в яких троє та більше дітей.

Социальная помощь многодетным семьям

Якщо в сім’ї працює одна людина, а інша займається вихованням діток, сучасного розміру виплат недостатньо для повноцінного харчування та побутових потреб. Тому питання збільшення грошової допомоги так гостро стоїть перед урядом.

За даними Міністерства соціальної політики на обліку в Україні знаходиться більш ніж 350 багатодітних родин. Щомісяця на допомогу сімей з бюджету країни виділяється понад 200 млн. грн.

Читайте також:  Розмір виплати при народженні дитини в 2021 році

Щоб збільшити виплати недостатньо одного бажання уряду. Для цього потрібне поліпшення економічного та політичного становища країни.

Резюме

Багатодітною є родина в якої 3 та більше дітей. Незважаючи на недосконалу економіку, держава піклується про маленьких громадян та їх батькам за допомогою надання грошової допомоги та додаткових пільг.Перелік пільг регламентовано законодавчими актами, знання яких дає можливість економії витрат та поліпшення приватного життя.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.