Меню

Дата проведення дня Конституції в Україні у 2022 році

День Конституції належить до важливих державних свят. Воно відзначається на офіційному рівні. Це свято порівняно молоде – стало відзначатися із прийняттям Верховною Радою України основного державного документа. Проте, незважаючи на свою « молодість» має величезне значення. Чому так? Це свято – це ще один символ незалежної, суверенної країни, зі своїми традиціями, багатим історичним минулим та планами на майбутнє. Українці шанобливо ставляться до цієї дати, тому варто завжди знати та пам’ятати, коли буде день Конституції України 2022.

Дане свято має сталий незмінний характер і щороку святкується одного і того ж числа, а саме – 28 червня. Не має значення, на який день тижня припадає відзначення даної дати. У будь-якому разі громадяни держави матимуть додатковий вихідний.День Конституції належить до важливих державних свят

Історія виникнення свята

День Конституції бере свій початок ще з 1996 року. Саме у цьому році головний законодавчий державний орган ухвалив Основний Закон України. Це сталося у червні – 28 числа. Прийняттю такого рішення передувало багато місяців суперечок та непорозумінь щодо основних статей Конституції. В результаті за прийняття даного документу проголосувало 315 депутатів-парламентарів. До прийняття даного Закону в Україні користувалися Конституцією Української радянської республіки, виданої ще у 1978 році.

Чому не відразу, із настанням незалежності, прийняли Конституцію? Це сталося із-за суперечок між тодішнім президентом Л. Кучмою та головою Верховної Ради О. Морозом щодо розподілу влади в Україні.

У 1996 році була створена спеціальна комісія, що розглядала майбутній основний державний документ у Верховній Раді. Обговорення тривали усю ніч – з 27 на 28 червня. При цих обговореннях були враховані зауваження та правки президента, а також було вирішено кілька болючих питань: перш за все це питання мови (одна чи дві державних), державної української символіки, питання про державну та приватну власність. По закінченню дебатів відбулося голосування – і як результат- новий Закон держави. Цього дня – 28 червня – вперше у Верховній Раді прозвучав національний гімн України, внесли блакитно-жовтий стяг.

Читайте також:  Поминальні дні в 2021 році в Україні

У даному законі зазначено основні принципи розвитку держави, розподіл функцій різних гілок влади, територіальну незалежність, суверенітет, особливості функціонування органів влади – починаючи від найвищого рівня і закінчуючи обласними, місцевими, районними органами самоврядування, зазначено перелік прав та обов’язків громадян України. Впродовж всього періоду незалежності держави у Конституцію шість разів вносились правки. Це було пов’язано із корегуванням, уточненням певних статей основного Закону держави.маленька українка

Відзначення свята в країні

Традиції святкування дня Конституції 2022 в Україні мало чим відрізняються від тих традицій, що були в попередні роки. Слід сказати, що ще з прийняттям основного закону в державі почали з’являтися і розвиватися певні особливості відзначення цього свята. Сьогодні святкування поповнюється новими традиціями.

28 червня у великих містах і маленьких містечках відзначається дана дата. На центральних площах організовується багато мітингів, в яких беруть участь представники різноманітних партій, громадських та молодіжних організацій. На подібних мітингах можна послухати абсолютно протилежні точки зору щодо розвитку держави, сьогодення, історичного минулого, висловити свою думку.

По телебаченню показують передачі приурочені до вшанування дня Конституції. Звичайно ж, виступає і президент України.Відзначення свята в країні

Крім великих мітингів, в останні роки стає популярним і проведення невеликих зустрічей. Найчастіше вони відбуваються у бібліотеках, конференц-залах. В таких зустрічах із задоволенням беруть участь відомі політологи, науковці, історики, представники творчих професій – поети та письменники. Основна тема обговорень – певні історичні події, розвиток країни на різних етапах становлення, роль та значення Конституції. Вхід на такі зустрічі вільний та доступний.

Читайте також:  Черная пятница по-украински: что, где, когда купить по лучшей цене?

Традиційно у музеях можна відвідати тематичні виставки, приурочені до дати проведення дня Конституції в Україні у 2022 році. На таких виставках на загальний огляд виставляють історичні документи або їх копії, що мають стосунок до проголошення Конституції, архівні фото. Працівники музеїв також розповідають невідомі цікаві факти, пов’язані із прийняттям основного Закону або маловідому інформацію щодо становлення самостійності України.

Не менша роль відводиться і бібліотекам. Завітавши цього дня до книгозбірні, на спеціальних стендах можна побачити цікаві вирізки, статті, фото, пов’язані з прийняттям Конституції.

Крім заходів політичного, історичного спрямування, 28 червня в столиці та інших містах країни організовуються і розважальні заходи.  На центральній сцені виступають відомі естрадні виконавці, народні танцювальні та хорові колективи. Звучать привітання від відомих людей країни. Нерідко ввечері, на завершення святкового дня, звучить святковий салют.

День Конституції – не лише важливе державне свято, але й неймовірно красиве.  Чому красиве? Мабуть, тому що цього дня громадяни держави вдягають святкові вишиванки. Можна побачити, як вся родина – від малого до старого – вдягає вишиту сорочку, плаття, голови дівчаток та жінок прикрашають вінки та квіти. Навіть на маленьких дітках можна побачити неймовірну вишиту сорочечку.

Це свято можна назвати святом єднання, духовної, історичної, громадянської єдності, коли ще більше починаєш шанувати нелегкий шлях становлення самостійності України, що триває й сьогодні. Ще одним плюсом є те, що на це свято в Україні вихідний. Тому, пам’ятаючи, якого числа День Конституції в Україні 2022, можна заздалегідь спланувати свій відпочинок, весело, інформативно, цікаво та незабутньо провести час з близькими людьми та друзями, побувати на цікавих заходах, взяти участь в обговореннях, відвідати виставки та концерти.неймовірно красиве свято

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.